Nové činely

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Sam Jr. píše:taky se zastav do nový prodejny Kytary.cz na Lidické. kromě Musicdata je to všechno v centru 10 mim pěšky od sebe.
To jsem nevěděl, že kytary.cz mají obchod i v Brně :) Díky za tip, tam taky mrknu, když se dívám na mapu, tak bych nemusel ani zabloudit :D ... A v této prodejně je taky možnost vyzkoušení?

Ještě se chci zeptat ty činely Soultone jsou taky někde k vyzkoušení v Brně?

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Nové činely

Příspěvek od DNK »

Kytary.cz v Brně? Pro mě také novinka. Nejsou náhodou v místě bývalých MusicData?

Po Brně trefíš. Neměj strach, mapy máš všude na netu, napiš si adresy, někdo ti poradí. Nebál bych se toho. Music Data jsou sice trochu dál, ale pěšky je to z centra tak 15 min, jede tam i šalina. Jestli nejsi dřevo, najdeš to. Kdybs potřeboval poradit, tak napiš sem. Jo a ještě jedny hudebniny jsou naproti Janáčkova divadla, je to taky při ruce. Hodně štěstí při výběru!!!

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Snad jo :) díval jsem se že to není daleko od černých polí, tam už jsem pomalu jak doma :( :D tak to snad dám ;) ... když je to všechno takto blízko od sebe, tak to toho zkusím proletět co nejvíc a snad vyberu dobře ... Nevíš jestli v Brně mají v nějakém obchodě ty činely soultone?

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Nové činely

Příspěvek od DNK »

Soultone jsem v Brně tuším nepotkal. Pokud chodíš do dětské nemocnice, MusisData jsou odtud asi 200 m, najdeš to bez problému.

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Škoda, chtěl jsem si je poslechnout.. Fakt? tak tam se taky stavím 8) a v každé prodejně je možnost si ty činely vyzkoušet? .. Díky za rady ;)

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Nové činely

Příspěvek od Arcturus »

Bral by som Anatolian, zvukove ukazky jednotlivych rad su na Youtube s M.Vajglom :wink:

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: Nové činely

Příspěvek od ytse »

ale aj anatoliany tak ako soultony sú ručne tepané, kusy sa od seba môžu líšiť, povedal by som že na internete si môžeš iba urobiť približnú predstavu, kupovať je najlepšie ku s po kuse

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Nové činely

Příspěvek od Arcturus »

To je pravda, záleží aj od toho, ako si na to človek potrpí

czewa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 led 2012 09:59

Re: Nové činely

Příspěvek od czewa »

nakup si po kusech něco staršího a kvalitního ....(pokud teda nejsi univerzální dědic)já už nic jiného než paista poslouchat nechcu...počkal jsem si na dva signature a vemu i 2002 až se objeví...vem si šestku do ruky a čekej na inzerátech

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Nové činely

Příspěvek od Koubas »

šestku bych dal od paistu jedině za nějakej větší ride. jinak stačí i míň peněz a dokonce ty činely ani nemusej bejt moc hraný.

misak1098
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2012 14:43

Re: Nové činely

Příspěvek od misak1098 »

Čus.Já mám asi 4 měsíce ISTANBUL MEHMET řadu SULTAN a neměnil bych.Pokud se ti líbí takovej sušší,temnější ne moc cinkavej zvuk.Ty XISTY nejsou zvukově špatný ale je to řada AGOP a ty prej hodně praskaj.MEHMET vydrží víc.Mám 14 hi-hat,16 a 18 crash a 18 china(ale tu mám řadu Xperience X-metal) a vyšli mě ve slevě na bici.cz kolem 12.000 kc.Ale nejlepší je poslechnout si to na živo :twisted: a nebo už si něco koupil???

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Žilkoslav »

Nejde o jinou řadu, ale o jiného výrobce. Před lety byla jedna značka - Istanbul - založená pány Mehmetem Tamdegerem a Agopem Tomurcukem. V 90. letech došlo ke smrti Agopa Tomurcuka, což mělo za důsledek, že po něm do vedení nastoupili jeho synové, ti se však nedokázali dohodnout s Mehmetem Tamdegerem o organizaci firmy, proto se odtrhli od původní společnosti a založili vlastní s názvem Istanbul Agop. Mehmet Tamdeger přidal do názvu firmy své jméno a tím vznikl Istanbul Mehmet.
Řadu XisT vyrábí Istanbul Agop, ta je určena zejména začátečníkům, avšak nese prvky profesionálních činelů. Můžeme tedy říct, že jde o nižší řadu, než je například Traditional, Sultan, nebo Alchemy, která obsahuje ještě nižší řady A.R.T. a MS-X. U značky Istanbul Mehmet bychom hledali nižší a vyšší typové řady zbytečně, podobně totiž, jako většina výrobců tureckých činelů, uvádí série v různých provedeních (Traditional, Turk, Radiant, Xperience...), nikoliv však jiné kvalitě.
Každopádně nemůžeme tvrdit, že Istanbul Mehmet Sultan je lepší než Istanbul Agop Sultan. Je to nemlich to samý, i když je Agop dvakrát tolik dražší než Mehmet. :lol:

P.S.: Ty "sultány" hrajou parádně. Zvuk je přesnej opak toho, čemu se řiká víko od popelnice. Takže: spokojenost... :D

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Medák »

Žilkoslav píše: Každopádně nemůžeme tvrdit, že Istanbul Mehmet Sultan je lepší než Istanbul Agop Sultan. Je to nemlich to samý, i když je Agop dvakrát tolik dražší než Mehmet. :lol:
Tak bych řekl, že je to skoro to samý. Ten rozdíl je hlavně v cenové politice distributorů.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od BóĎA »

a ten XiST fakt nezní zle,mám 18 crash a spokojenost :wink:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Žilkoslav »

BóĎA píše:a ten XiST fakt nezní zle,mám 18 crash a spokojenost :wink:
Slyšel jsem celou sadu, hrajou obstojně. Do tvrdší muziky je to ideální plech. V každym případě bych je volil spíše než tupý Alphy, který jsou ještě ke všemu dražší.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Kryštof »

Alphy jsou úplně na nic i do tvrdý muziky, ten crash je podle mě špatný vtip, vůbec to nereaguje na úder, nějakej tenkej turek poslouží mnohem líp. V bigbandu máme tu XIST hihatku a je to fakt skvělej univerzální činel. Zase je pravda, že Anatoliany teď vyjdou jen o trochu dráž než Xisty.

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“