Nové činely

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Zdravím, chci si koupit nové činely (nejlépe sadu) aby tam byla Hi-Hat, 2x Crash a Ride... Ale maximálně do 15 000,- dá se za tyto peníze sehnat nějaká slušnější sada? Hraju převážně rock. Ale hraju necelý rok a zatím se v tom nějak moc nevyznám, tak bych poprosil o radu zkušenější kolegy :D ..

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Wind »

Turkish

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Kubason »

Anatolian by se taky teoreticky mohl vmístit

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Nové činely

Příspěvek od maelt »

Istanbul mehmet - sezenes jako ja,
Traditional Ride 21 original - 3500
Traditional Crash 18 thim - 2400
Traditional medium hi-hat 13 - 2900
Radiant rock 16 crash - 2150k
Bag - 800kč
Cistidlo - 140
Mas pod 10 000 kc profi cinely!

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Díky za rady :) .. teď se dívám i na http://www.drumcenter.cz/eshop/paiste-a ... eacoq1krn0 co říkáte na tuto sadu? :)

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Nové činely

Příspěvek od maelt »

ne, vem nejakyho turka :) http://www.drumcenter.cz/eshop/view-115.html tohle taky stoji za hrich

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Na tuto stránku jsem se díval, ale je to tam samá China a nebo Splash, ty Crashe jsou prý určeny hlavně pro Jazz

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Nové činely

Příspěvek od maelt »

Odkud jsi? Kdybys byl z Prahy tak bez do Akcentu :) , bici.cz

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Já jsem ze Znojma a tady žádný velký výběr bohužel nemám..

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Nové činely

Příspěvek od Rockchild »

hlavbě vybírej podle sluchu, ne podle popisku..
Asi bych šel taky do turků.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Wind »

Zajeď do Brna do Audioteku nebo do Prahy do Akcentu.. A vyber si tam podle uší, turci budou nejlepší (Turkish, Istanbul Mehmet)... Paiste budou za tyhle prachy proti turkům na bobek

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Rád bych vybíral podle sluchu, jenže tady co jsou obchody tak mají takové ty základní činely, žádná široká nabídka.. A jsem student, tak nemám nějakou šanci jezdit do Prahy atd.. tak jsem spoléhal hlavně na zkušenosti Vás :)

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Nové činely

Příspěvek od Rockchild »

tady je problem, že každému sedí něco jiného. A u investice za 15000 bych to pětikilo za autobus, vlak radsi dal a zajel si to voťuknout, než koupit něco, s čim nebudeš spokojenej.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Nové činely

Příspěvek od DNK »

Do Brna to namáš zase tak daleko, hudebnin je tam vic. Audiotek, Music Data, Lidl. Pohledej na Sféře, co se píše o obchodech, zajeď si tam s paličkama a poslechni si všechno, co mají. Jasně, nemáš na Paiste Twenty, ale poslechni si ho. Hlavně si nekupuj nějakou nižší řadu novou. Spousta z nás tu chybu udělala, že si koupila nový Paiste PST nebo něco podobnýho. Nech si poradit a kup si něco jetýho, ale dobrýho nebo Turkish, pripadne Anatolian. Nevěř letákům, budeš akorát tak zklamanej.

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Nové činely

Příspěvek od maelt »

je pravda, ze sem je vybiral 4 hodiny :D

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Je mi jasné, že každému se líbí něco jiného, proto jsem doufal, že se víc lidí shodne na jedné sadě :D .. Ty Paiste PST si koupil kámoš a teď si taky říká, že za ty prachy se daly koupit určitě lepší... Co říkáte třeba na tyto Istanbuly? http://www.audiotek.cz/product-34187-is ... -brilliant

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Wind »

Některý kusy jsou v pohodě, jiný nejsou. Zajeď do Brna

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Nové činely

Příspěvek od maelt »

Xisty nee, kup neco jinyho (mel sem ride+crash a takovej tupej, jednoduchej zvuk bez napadu)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Nové činely

Příspěvek od Koubas »

pokud bys nechtěl turecký činely, tak někdy se daji i nový Sabiany či Zildjiany sehnat za slušný peníze

já mám za 17 litrů přitahanou po kusech ze zahraničí sadu Paiste a moc už bych na tom ani neměnil

14" Paiste Signature power hi hat
18" Paiste Giant Beat
20" Paiste Signature Dark Energy ride
18" Paiste Rude china

a z toho jenom hajtka byla použitá

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od mupet »

čeest kolego,
za tuhle cenu se dají pořídit velice slušné činely...ona ani ta sada PAISTE ALPHA není úplně od věci, pokud hraješ bigbít. Jejich výhoda je v tom, že všechny kusy hrají stejně (turky musíš vybírat) a do bigbítu bych se za ně vůbec nestyděl(mimo jiné si je na koncerty po čr vybral bubeník od Deborah BONHAM-sestra slavnějšího bratra), stejně tak jako za ISTANBUL XIST. Obě sady jsou celkem vyvážené a mají hodně "naleštěný" zvuk s mírným kovovým nádechem (což v bigbítu nevadí)...ALFY se dají poslechnout i na webu paiste.com ale ber to z rezervou...tam znějí skoro všechny činely úžasně...Další variantou, jak již někdo zmiňoval jsou Turci, kteří nabídnou za stejný-podobný peníz "ušlechtilejší zvuk". Třeba již zmiňovaný výprodej ANATOLIJANU v Drumcenter(ale už jich tam moc není), nebo hodně zajímavé činely SOULTONE. Z těch si poskládáš set : hihat + 2xcrash + ride za nějakých 15-17 tisíc a jsou to opravdu profi činely v každém ohledu.

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Tak jsem se domluvil s rodiči a zajedu do Audioteku do Brna, byli jste tam někdo? Mají tam velký výběr činelů? A je možnost si je tam vyzkoušet?

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Nové činely

Příspěvek od Fogel »

kazdu chvilu by im mala dorazit zasielka z turecka, na ktoru uz asi viaceri cakaju... posli im email a spytaj sa ich.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Nové činely

Příspěvek od DNK »

Výborně! Rodiče pošli na kafe nebo někam nakupovat a v klidu!!! si na to zahraj. Vybírej ušima, ne podle nápisů!V Audioteku mají Turkish a Paiste a tuším i něco od Anatolianu. Zahraj si na všechno a vem si svý paličky. Na zelňáku v Lidlu mají Zildjian. Na Jugoslávské v MusicData taky něco mají, tušim slušně Paiste. Delší dobu jsem nikde nebyl, jistě tady má někdo aktuálnější info.

Hans1
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2011 20:35
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činely

Příspěvek od Hans1 »

Fogel píše:kazdu chvilu by im mala dorazit zasielka z turecka, na ktoru uz asi viaceri cakaju... posli im email a spytaj sa ich.
Ok zkusím jim napsat :)
DNK píše:Výborně! Rodiče pošli na kafe nebo někam nakupovat a v klidu!!! si na to zahraj. Vybírej ušima, ne podle nápisů!V Audioteku mají Turkish a Paiste a tuším i něco od Anatolianu. Zahraj si na všechno a vem si svý paličky. Na zelňáku v Lidlu mají Zildjian. Na Jugoslávské v MusicData taky něco mají, tušim slušně Paiste. Delší dobu jsem nikde nebyl, jistě tady má někdo aktuálnější info.
Mno na webu mají, Turkish, Sabian, Paiste, Anatolian :) .. Já bych klidně zajel i na tel zelňák, nebo na Jugoslávskou, ale budu rád, když trefím do toho audioteku, do Brna vždycky jezdím jen do nemocnice, to je tak jediné kam trefím :D ... A v tom audioteku mě nechají normálně si vše vyzkoušet? nebo to musím mít předem nějak domluvené?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Nové činely

Příspěvek od Sam Jr. »

taky se zastav do nový prodejny Kytary.cz na Lidické. kromě Musicdata je to všechno v centru 10 mim pěšky od sebe.

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“