Crash-ride?

Odpovědět
ricardo47
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15 zář 2009 11:04

Crash-ride?

Příspěvek od ricardo47 »

Mám vo zvyku hrať na Crashky aj pri normálnom rytme, nielen prírazy, proste nejaký odmlátený refrén si zahrám celý na crash, má to šťavu a páči sa mi to, ale mojmu crashu sa to už tak moc nepáči a pukol. Myslel som, že presne na túto funkciu slúžia Crash-ride činely, ale nejak sa po nich zľahla zem, teda až na 101Paiste a to je trošku low. Všimol som si že niektorý bubeníci hrajú plochou paličky na ride a má to podobný effekt, ale to sa na mojej ride naozaj využiť nedá. Použivate niekto takto ride? Používate niekto Crashride? Viete niečo odporučiť? Alebo jednoducho používate ťažšie a vačšie crash (18"+)?

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Fogel »

no skus bud tahsi crash 19, napriklad, alebo lahsi ride 20..
ale turci ponukaju crash ride od 18 do 22 palcov..
http://www.audiotek.cz/product-39420-tu ... ride-crash
http://www.audiotek.cz/product-39382-tu ... ride-crash

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Koubas »

Paiste RUDE

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Sam Jr. »

jakejkoliv větší a těžší crash 18" a víc to musí zvládnout, crash ride je spíš univerzální činel pro hraní přes hranu i doprovod hlavičkou pro případ, kdy bubeník nechce mít les činelů, třeba do barové kapely atd. nebo ne?

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Šupi »

Přečti si něco o OMNI od Sabianu. Já četl že je to nový typ činelu - právě něco mezi ridem a crashem, ale bez nevýhod crash-ridu - nevím co si pod tím mám představit, ale zkusit to můžeš.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Koubas »

ono jde stejně teda o to, že 101 je mosaznej sráč, kterej se láme jak perník, slušnější činel tohle vydrží, tady vlastně ani nejde o crash/ride, protože ho chce jenom na doprovody přes hranu a ne jako ride. z mejch zkušeností to nemusí bejt ani tlustej činel, já na doprovody třeba používal A Custom, teď Giant Beat, kterej je váhově thin, držel dobře.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Crash-ride?

Příspěvek od SKAlička »

Koubas píše:ono jde stejně teda o to, že 101 je mosaznej sráč, kterej se láme jak perník, slušnější činel tohle vydrží, tady vlastně ani nejde o crash/ride, protože ho chce jenom na doprovody přes hranu a ne jako ride. z mejch zkušeností to nemusí bejt ani tlustej činel, já na doprovody třeba používal A Custom, teď Giant Beat, kterej je váhově thin, držel dobře.
Teda já všude čtu jak se lidem hned 101 lámou a mě vesele dva roky držej...

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Crash-ride?

Příspěvek od NPG »

Šupi píše:Přečti si něco o OMNI od Sabianu. Já četl že je to nový typ činelu - právě něco mezi ridem a crashem, ale bez nevýhod crash-ridu - nevím co si pod tím mám představit, ale zkusit to můžeš.
22'' Omni sem oťukával v music city a musím říct, že mi vážně padl do oka.
Od pohledu to vypadá, že má vysoustruženej a ztenčenej okraj takže se dá dobře crashovat a střed je jenom tepnej a pěkně cinkavej...
No každopádně až budu mít zbytečnejch 8000,- tak do něj půjdu :)

ricardo47
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15 zář 2009 11:04

Re: Crash-ride?

Příspěvek od ricardo47 »

Tak ten môj činel som ešte vybrúsil a zachránil, ale plánujem výlet do Drumcentra, otukat si nejake plechy, pretože u nás moc veľký výber nieje, a do Opavy to mam asi ešte bližšie ako do Blavy do Muzikeru. Ten OMNI sa mi ale začína páčiť.

irdzi
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 13 bře 2004 14:51
Bydliště: jizni morava

Re: Crash-ride?

Příspěvek od irdzi »

zrovna minulý týden jsem si udělal radost a sehnal si Ufip Bell Crash 18... což je jakoby tenký tělo a tlustej bell (od čehož usuziji, že dostal i název :D )... chtěl jsem mít u hi hatky jakoby druhej ride. Teda spíš crash s možností hrát i na ride ... takže takovej činel bych taky vzal do uvahy(a když víc ride tak 19-20)...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Crash-ride?

Příspěvek od Koubas »

já mám třeba Paiste Giant Beat 18", nemá to žádný označení, je to super crash a jako lehčí ride je to taky docela slušný

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“