Pořádně hlasitý činel

Odpovědět
Pip
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2008 23:33
Kontaktovat uživatele:

Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Pip »

Zdarec,

jakej si myslíte že je nehlasitější činel? Potřeboval bych koupit co nejhlasitější plech do kapely, aby to fakt trhalo bubínky. Ne žádný gongy nebo tak. Přemýšlel jsem o tomto .

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od jakas »

Paiste RUDE ...

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Šupi »

Můžu se zeptat proč chceš co nehlasitější činel? Chceš co nejvíc znepříjemnit zkoušku ostatním? Jinak mě totiž důvod nenapadá... Chápu když jsou činely moc tichý - mohou se snadno utopit mezi ostatními zvuky, nicméně proto se ještě podle mě nemusí hledat extrémy..

Pip
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2008 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Pip »

pravě chci hrát co nehlasitěji. Moc se mi totiž líbí když hrají kapely nahlas.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Koubas »

bych si bejt tebou, pokud to utáhneš finančně, složil sadu z modelů Paiste 2002, Rude a Giant Beat, všechno je to slitina B8, která je jakože hlasitější a ostřejší, než B20. nebo levnější varianta Paiste Alpha, nebo třeba od Meinlu Soundcaster nebo Mb10 a Mb8.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Šupi »

No, že chceš hrát nahlas - pokud to máš pro unplugged účely tak budiž, ale pokud budeš hrát s mikrofonama, tak to považuju za zbytečnost (naopak, akorát ti mikráky u tomů budou brát ty činely víc - je tam sice většinou gate, ale když ten se otevře...). A k finanční stránce - nevim jestli to platí, ale než si kupovat takovýhle pekelný činely, možná bych pouvažoval nad tvou "soupravou" peavey 500...

Pip
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2008 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Pip »

ne to ne ja už tu soupravu nemám. Teď mam něco jinačího, ale uvažoval jsem o fakt tom nejbrutálnějším činelu. Chtěl bych to na hraní do garáže a do menších klubů. Ale je to velká investice takže to musím pořádně promyslet. Řežu tedka do SABIANU HHX crash 17" ale to je jen takový lechtání, potom mam ještě nějakej stagg 20 ride ten už je hlasitější ale zvuk je na nic a hlavně to není crash.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Medák »

Spíš bych hledal činely s tříštivým charakterem - pak to zní "hlučně", ale nepřebíjí to bubny ani ostatní nástroje. Hlasitý činely na úkor bubnů zní blbě ve zkušebně i v klubu.
Jinak za mě doporučuju Turkish Sehzade - sám mám a hraje to tříštivě, hlasitě a dá se tomu nařezat, aniž by to prasklo. Nebo třeba Paiste Rude, jak doporučuje Koubas - ty jsou do hlučný muziky jak dělaný, ale tak 2x dražší než ty Turkishe. Ale těch značek je fůra, tak zajeď do obchodu a vybírej.

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Bezmozek »


První link je na chinu, pak řešíš crash, no nevim, když s tím nebude korespondovat zbytek, tak je to stejně na pikaču :roll:

Pip
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2008 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Pip »

No mě stačí jeden, já hraju furt jenom na jeden činel. Ten ride vypadá zajímavě, ale chtělo by to poslechnout když do toho tříská o hranu. Snad se na netu něco najde.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pořádně hlasitý činel

Příspěvek od Šupi »

Na netu se toho najde sice spoustu, ale na netu si to neposlechneš...koukej si zajet do něčeho praštit ;)

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“