levne činely (chudy student :( )

uNk
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2006 22:46

levne činely (chudy student :( )

Příspěvek od uNk »

mám v plánu koupit si hi-hat a crash, mám cca 4500, když jsem četl recenze na muzikusu tak mě zaujala
hi-hat a crash
vím, jsou to Staggy na které tu většina nadává, ale ja si lepší dovolit nemůžu, máte s nima někdo zkušenosti, případně doporučit jiné za přibližně stejnou cenu, pošetřit už nemůžu, ty činely potřebuju nutně, a raději bych nové než použité
ps. hraju metal
za nazory předem dik, sry za další podobny topic, kdyžtak to pak smažte

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Hele, nejde o značku, jde o zvuk, dneska jsem byl v Humlu na Michelský a nějaký Staggy tam měli, tak je přijeď vyzkoušet(jestli jsi z Prahy), pak je teprv kup, ale mimochodem kupoval jsem sadu Paiste 302 za nějakejch pět( nebo šest, ale myslm těch pět) a i když to taky neni ono, tak je to celkem slušný (až na pupek rideu), za tu čtyřku určo ten crash a hihat koupíš od těch Paistů, ale nevím třeba je ten Stagg lepší

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

zkusil bych projet inzeráty, já třeba za 1500 prodával hihat Zildjian Scimitar, hrála obstojně, navíc je nesmrtelná.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Ja myslim,že se daj z druhý ruky pořídit slušný věci i za dobrou cenu....třeba PEarl hi hat činely nějaky Cx.. musel bych se juknou,mame je ve 2 zkušebně a staly ty plechy litr.,sou masivní a nemaj odpudivej zvuk.
TŘeba u Staggu bych se bál o výdrž....a za 2500 to mi přijde děsně moc.
Ja mam za to,že sem jednou v jednom bazáči měl spadeno na paiste 2002 a za 2,2litry...ale asi to byla čorka...toz´co už,ale neříkejte mi,když budeŠ hledat,Že něco podobnyho jako 2002 tak kolem těch 2.6 neseženeš.

uNk
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2006 22:46

Příspěvek od uNk »

bohužel jsem z prdele světa, v jedinem obchodě s hudebninama, který je v městě kousek ode mě má sotva 5 činelů a to ještě nějaké Sabiany a Zildjiany, ktere jsou dost drahé, čili možnost oťukat si činely nemám vůbec

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Minulý týden jsme s Janem u Kuldy zkoušeli nějaký crash Stagg 17" a na tu cenu a děsivou pověst to vůbec nehrálo tak blbě. Měl bych strach o výdrž, ale když budeš hrát kultivovaně, nějakou dobu by to snad mělo vydržet. Napiš Kuldovi, prodával jej docela levně.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

kamarád má tu hihatku a říká, že za ty prachy je senzační a hlavně těžká, takže vydrží. s crashama mám zkušenosti ty, že když si do nich bouchneš jen tak v obchodě, tak zní fakt hrozně, ale třeba v metalu, punku a rocku se úplně ztratí ta jejich chínová barva a dozvuk. kamarád si pořídil SH 18" crash, byl úplně děsný, ale potom s tím vylezl s kapelou a byl úplně v pohodě, já myslel, že je to nějaký istanbul. na druhou stranu zaleží hodně na zvukaři. já bych se toho do metalu nebál, musíš brát ale vše heavy, bude to rozhodně lepší a hlasitější, než paiste 302, které jsou tiché a hned je roztřískáš.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Jo, jo, prodavam crash 17" Stagg SH - CM 17B(link na fotecku: http://www.kytary.cz/karta.php?030902:c ... :0&ID=3492 )

Na zneni inzeratu jukni na: http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?t=1986
Davam ho za 1200Kč..nebo proste tak nejak. Ja jak novej, ale to uz si vsecno prectes v inzeratu.. :wink:

uNk
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2006 22:46

Příspěvek od uNk »

dík za názory
to Kulda: kdybys počkal tak týden, ja teď reklamuju svoje stare činely (levne staggy, měl jsem je akorat na začatek) a jelikož nedodrželi lhutu, tak pokud to bude opravněná reklamace (jako že je, praskla mi hajtka po obvodu) tak si necham vratit prachy a kdyžtak bych si koupil tu hajtku a od tebe třeba ten crash.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jediná hajtka, co se mi od staggu docela líbila, byla Furia, ale nemůžu jí nikde najít, tak se asi nedělá nebo nevozí. jako otevřená hrála super na tu značku a cenu.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

to uNK: no jasna paka!! protoze kdo si pocka, ten se docka :wink:
No a odkud vlastne si?? ja jak pisu, tak ho muzu dovezt do Prahy, Benesova..
S posilanim nemam zkusenosti a moc se mi do toho nechce, ale kdyby nebylo zbyti..

uNk
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2006 22:46

Příspěvek od uNk »

to je už je docela problem :D bydlím u Nového Jičína (cca 50 km od Ostravy)

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

uNk píše:to je už je docela problem :D bydlím u Nového Jičína (cca 50 km od Ostravy)
Můžu dodat:
1. Paiste PST3 14" Hi-Hat + PST3 16" Crash 3 500 Kč
2. Paiste PST5 14" Rock Hi-Hat + PST5 16" Rock Crash 5 600 Kč
3. Set Paiste PST3 (14 HH, 16 C, 20 R) 5 400 Kč
Jsou i další možnosti.

Bydlím 10 km od Tebe. Pokud máš zájem, piš na mail:

abubenik@seznam.cz

Dandy
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 26 čer 2006 00:46
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Dandy »

Jaký máte názor na činely Headliner ?? jsou kvalitní ?? Chci si koupit crash-ride 18" a nevím jestli si mám koupit headliner nebo paiste101 ale zatím uvažuju více o paiste... kdybych měl víc pěnez tak si koupím paiste201 ale jsem začátečník a nemám prachy a zkušenosti :-D :?

Uživatelský avatar
paul
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 23 led 2006 20:38

Meinl MCS

Příspěvek od paul »

no já jsem si byl vyzkoušet Meinl MCS Medium hi hat,nový stojí od 2.600-2.850,-,složením slitiny je to stejný jako řada Clasic,zvuk taky za ty peníze není špatný,ale crash a ride mi nesedí.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

hi hat MCS je ale nechutně plechová, otevřená neni tak špatná, ale jinak...

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

Dandy , u těchto nižších řad je to jedno jsou to v podstatě skoro stejný slitiny, a hlavním cílem je posloužit začínajícím hráčům a to je to hlavní. Kup si paiste a časem zvyšuj řady - určitě budeš spokojen.

Dandy
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 26 čer 2006 00:46
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Dandy »

díky za radu :wink: :arrow: buď si koupím amati ride 20" a nebo něco od paistu201.. ale první asi koupím ten ride.. :) :wink:

Kvít
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2006 21:46
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

ride

Příspěvek od Kvít »

No ja jsem vcera koupil ride 20" istanbul aj se stojanem TAMA s dojtyma nohama za 2000.Dobry kauf,no ne? :D

Kvít
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2006 21:46
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

cinely

Příspěvek od Kvít »

Dandy píše:díky za radu :wink: :arrow: buď si koupím amati ride 20" a nebo něco od paistu201.. ale první asi koupím ten ride.. :) :wink:
Dival jsem se,do ceho bouchas na tvojem profilu a mas tam HH a Crash staggy.Jak ty cinelinky hrajou?

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

ja mam HH stagg 14" hand made model Y35H (vubec netusim co to je :D ) a zda se mi prima :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já taky hrál na nějaké staggy, znělo to o něco lépe, jak víka od popelnic, ale nazývat to činely, to bych si tedy netroufl...

Dandy
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 26 čer 2006 00:46
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Dandy »

To Kvít : no jako nestěžuju si :wink: , nemám sice s činelama zkušenosti :P ale podle mě jsou pro mě jako pro začátečníka docela dobré a nehrajou špatně :) .. nevím sice co to je za typ protože jsem je nekupoval zvlášť ale dostal jsem je k té sadě bubnů když jsem je kupoval.. ale i tak mi to zatím stačí :wink: .. akorát se mi teď stalo to, že jsme měli koncert a ten crash se mi mírně zvlnil.. ale jako pořád má zvuk stejný a mě to vyhovuje.. :wink:

Kvít
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2006 21:46
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Stagg

Příspěvek od Kvít »

Crash se ti zvlnil?Tak to bude kvalitka.Nechce se mi moc verit,ze by se zvuk cinelu po zvlneni nezmenil,ale kdyz se ti ten zvuk libi,tak proc ne.Myslim,ze nezalezi na tom,jak je cinel drahy a co je za znacku,ale jak hraje.O to nam vsem sand jde.Aby to melo super zvuk.

Dandy
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 26 čer 2006 00:46
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Dandy »

no tak jak jsem říkal - nemám s tím zkušenosti :? .. já vím že konkrétně ty moje činely jsou shity ale mě to stačí a ten zvuk mi i tak připadá pořád stejný.. ale jako to že se zvlnil na první pohled poznat nejde.. musíš se na něho podívat a postavit si ho na stojan a roztočit ho.. pak na něm jde vidět že trochu háže ale né moc..

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“