Paiste z USA?

Odpovědět
ojkos
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 03 zář 2009 19:03

Paiste z USA?

Příspěvek od ojkos »

zdravím, snad sem trefil ten pravý toppic :P . Chtěl bych si k vánocum udělat radost a koupit si lepší vyšší řadu činelů. Ovšem snad jako každý se snažím na tom ušetřit. Přeci jen sem student a žít se z nečeho musí. Našetřil sem z brigády pár peněz a napadlo mě, že nakoupit v usa pri dnešních kurzech by bylo výhodné. Nemáte někdo zkušenost odkud nakoupit (eshop v usa co posílá do čech) nebo ebay??? budu vdečen za každý názor, zkušenost....jinak zájem by byl o řady 2002 signature a rude...něco znich si pudu oklepat abych si přesně vybral...set bych si predstavoval hihat ride 2xcrash china možná splash :)

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Fogel »

a musi to byt paiste? ked chces dobry zvuk a usetrit, lebo si nezarabajuci student, tak naco drahe paiste a z ameriky, ked mas pod nosom (uz 1000x spominane) turecke cinely za zlomok ceny?...

edit: ja nenukam, len davam na povedomie aj ine moznosti :P
Naposledy upravil(a) Fogel dne 19 lis 2010 18:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Paiste z USA?

Příspěvek od DNK »

Než založíš novej topic, zkus pohledat. Já jsem to řešil zhruba před půlrokem http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=132&t=9363
Řekl bych, že se to vyplatí. Když někdo chce Paisty, tak je má mít. Kdyby chtěl turky, bude hledat turky.

ojkos
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 03 zář 2009 19:03

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od ojkos »

DNK píše:Než založíš novej topic, zkus pohledat. Já jsem to řešil zhruba před půlrokem http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=132&t=9363
Řekl bych, že se to vyplatí. Když někdo chce Paisty, tak je má mít. Kdyby chtěl turky, bude hledat turky.
našel jsem tvůj topic , ale jak sem koukal moc se tam toho nevyřešilo...žádný zavěr jak si dopadl ....proto mé nové téma...kde se snad neco dozvím...

to fogel: zatím nemám vytříbenou značku ale doposavad sem hrál na paiste a nestežuju si...tak sem si vyčetel že tyto rady jsou dobré ....ale turky bych si taky mohl dojit nekam oklepat...nebraním se ničemu...dik za radu

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od dewoitine »

Pokud to nemáš extra daleko, v Brně v Audioteku je solidní výběr činelů Turkish. V Uh. Hradišti taky nějaké mají, jestli i v Praze nevím. Taky jsou hodně vychvalované Anatoliany. Zvuk pěkný, cena oproti zmiňovaným Paistum zlomková :)

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od DNK »

dewoitine píše: cena oproti zmiňovaným Paistum zlomková :)
Nabízí se otázka proč je cena, jaká je? Platíme pouze za značku, nebo za něco, co má smysl? Zkusme se zamyslet, jak je to se životností, kvalitou různých kusů stejné řady atd.

Co se týče mého dovozu: Je to na mrtvým bodě, ale možnost furt mám. Oni mají dovoz po USA zadarmo, pak je otázka, na kolik by vyšel balík z USA do ČR. Známej mi to v USA přepošle a hotovo. Pokud web České pošty nelže, doprava Ridu a Crashe by moha vyjít kolem pětikila.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Wind »

DNK píše: Nabízí se otázka proč je cena, jaká je? Platíme pouze za značku, nebo za něco, co má smysl? Zkusme se zamyslet, jak je to se životností, kvalitou různých kusů stejné řady atd.
Takže co vím, tak je cena například u zmíněných Turkish (píšu to na ně) nižší z následujících důvodů (dost z nich je stejných jako například Istanbul, Anatolian a podobné): nulové náklady na stroje např. na soustružení (žádné nemají), nepříliš vysoké platy pracovníků, mají jen továrnu a sklad, dál to jde rovnou do obchodů, nejspíše menší výstupní kontrola (takže ano, mohou se vyskytnout i špatně hrající a rozpadající se kousky, ale toto se ve větším než ve velmi zanedbatelném množství děje jen u jednotlivých specifických řad, kde to je ovlivněno i výrobním procesem) a v neposlední řadě: Turkish nemají reklamu. Nikde na youtube ani na internetu jsem nenašel kromě turkishcymbals.com a audioteku ani zmínku o něčem, co vyrábí činely jménem Turkish. Možná jsem ještě na něco zapomněl, ale toto je zhruba ono. A ještě tam hraje roli to, že ona "střední třída" klasických výrobců (už je to drahé, ale ještě to nehraje) je cenově nastavená dost vysoko... Za 10 000 mám hajtku, dva crashe a ride, které hrají nepochybně lépe naž Paiste Alpha (srovnáváno přímo se švýcarskou Alphou, ta se mi nákupem těchto normálně přestala líbit). A ano, nejvyšší řady klasických výrobců na tom zvukově je lépe. Ale za mnohem větší cenu...

Turkish jsou nejlevnější profesionální činely, které jsem v životě viděl. Občas se musí vybírat, ale to je cena za tu cenu. Kdyby se mi to rozpadlo, tak mám tříletou záruku, jestli se to po čtyřech letech rozpadne, tak to bude proto, že jsem do toho moc řezal... Howgh.

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od dewoitine »

DNK píše: Nabízí se otázka proč je cena, jaká je? Platíme pouze za značku, nebo za něco, co má smysl? Zkusme se zamyslet, jak je to se životností, kvalitou různých kusů stejné řady atd.
V tom máš určitě pravdu. Ale pro lidi, kteří touží po kvalitním zvuku a nemají Masaryky na rozdávání, jsou Turkish/Anatolian snad jediná rozumná cesta :)

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Paiste z USA?

Příspěvek od DNK »

Přestože mám s turky apod. minimální zkušenosti, uvedu možná už klasickou hlášku sféry: Nemám prachny na to, abych si mohl kupovat levný věci.
Plně souhlasím s tím, že zvuk, po kterým si jdeme nezáleží na značce. Jsou tu ale i další faktory, který výběr každýho z nás ovlivňují.

To Wind: Dík za příspěvek, dává smysl. Až na jednu věc, je to sice detail, ale nedá mi to, nerýpnout si. Když nemají soustruhy, jak ty činely, proboha, dělají????Těžko uvěřit.
A k těm rozpadajícím kusům. Jakej to má pak smysl, když si jdu koupit činel s tím, že se může brzo rozdělit na víc kousků? nahodíš otázku pravděpodobnosti, ale to je fuk. Netvrdím, že Pasite( nebo jiný,, velký" značky) jsou 100% bezchybný. Co jsem však slyšel o jejich výstupní kontrole, na nějaký pochyby mi myšlenky vůbec nepříšly.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Wind »

DNK píše:Přestože mám s turky apod. minimální zkušenosti, uvedu možná už klasickou hlášku sféry: Nemám prachny na to, abych si mohl kupovat levný věci.
Plně souhlasím s tím, že zvuk, po kterým si jdeme nezáleží na značce. Jsou tu ale i další faktory, který výběr každýho z nás ovlivňují.

To Wind: Dík za příspěvek, dává smysl. Až na jednu věc, je to sice detail, ale nedá mi to, nerýpnout si. Když nemají soustruhy, jak ty činely, proboha, dělají????Těžko uvěřit.
A k těm rozpadajícím kusům. Jakej to má pak smysl, když si jdu koupit činel s tím, že se může brzo rozdělit na víc kousků? nahodíš otázku pravděpodobnosti, ale to je fuk. Netvrdím, že Pasite( nebo jiný,, velký" značky) jsou 100% bezchybný. Co jsem však slyšel o jejich výstupní kontrole, na nějaký pochyby mi myšlenky vůbec nepříšly.
Tak rýpanec je zasloužený, myslel jsem ty stroje, co jim to soustruží, ne ty, na kterých se to otáčí, na nichž to pak ti chlupatí turci soustruží ručně :D Jinak jsem ale v životě neviděl (dobře, na internetu jednou), že by se Turecký činel nějakým způsobem rozpadl. Přece jenom je to bronz, a ten až takové rozpadavé sklony nemá... Takhle: Ještě jsem v životě neviděl "rozpadající se" kus jakéhokoliv činelu, do mého příspěvku jsem napsal už druhou nalezenou pitomost. Má tam být jen "špatně hrající", to rozpadající jsem tam přidal jen proto, že to tam bylo někde předtím a chtěl jsem na to reagovat (ale koukám, že se mi to ale vůbec nepovedlo a psát jsem to tam neměl)... V tomhle máš podle mě u všech výrobců stejnou pravděpodobnost, že tam bude nějaká skrytá výrobní vada a že ti to tam prdne (ale je pravda, že u té výstupní kontroly se může na něco přijít). Koneckonců na Anatoliany (taky turci) hraje i třeba Martin Vajgl, a ten by na rozpadající se činely nehrál...

Jinak s hláškou "Nemám prachny na to, abych si mohl kupovat levný věci." všeobecně souhlasím, v tomhle případě ale ne. U činelů to přeformuluju na "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat předražený věci...".

edit: Napadlo mě, jak vysvětlit tu věc se soustružením: Připevní si napevno ten činel na stůl a prostě chodí s tou tyčí dokola a mají úžasnou schopnost trefit vždycky přesnej kruh 8)
edit2: A jak koukám na tvůj profil, tak ty Turkishe by byly s tvými činely už dost slušnej krok dopředu.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Fogel »

absolutne suhlasim s Windom..
btw: asi tak sa to robi - odporucam pozriet cele (ten fuzaty plesoun je makac a moj oblubenec :D )
btw2: je to fabrika kde sa vyrabaju Istanbul Mehmet a zaroven aj Turkish... Mehmet Tamdeger totiz vlastni obe znacky ;-)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Wind »

Fogel píše:btw2: je to fabrika kde sa vyrabaju Istanbul Mehmet a zaroven aj Turkish... Mehmet Tamdeger totiz vlastni obe znacky ;-)
Na to jsi přišel kde? Jednak na to, že je to ta stejná továrna (ano, je to stejná jako z Turkish Factory Tour, ale u té je možné, že to je Istanbulu a ne Turkishů (jkože Turecká fabrika tour)) a že to vlastní stejnej člověk?

A myslím si, že Mehmet by šel víc do reklamy, ale je možné, že se mýlím... Jenom mi nedává smysl zařizovat si další firmu, když by ty činely mohl vydat jenom jako nižší řadu...

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Fogel »

rozoberali sme to uz na slovenskom fore. a s tymi majitelmi je to dost zlozite.. vraj sa tam nieco miesa aj s masterworkom ci co... ja neviem presne jak to je. pokusim sa nieco zistit viac

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Paiste z USA?

Příspěvek od DNK »

Nevím, do jaké míry je to pravidlo, ale na sféře se psalo o Istanbulech, že rády brzy praskají po létech. Tím jsem myslel to rozpadání. Nedám za to ruku do ohně, ale Paiste tuším rentgenuje a měří osciloskopem frekvence. tak proto si myslím, že vadný kusy mají ohlídaný. To že mají vadný řady 101 a pod, to je věc druhá :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Koubas »

jako zrovna ty Paiste 2002 a Rude jsou činely, který jsou materiálově HODNĚ odlišný od všech tureckých činelů a i ty Signature jsou z něčeho jinýho, takže Paisty hrajou jinak, takže pokud si někdo vybere Paisty podle zvuku, tak většinou turky nechce.
já mám a měl jsem z ebaye několik kousků od Paistu, vyšly mě cenově perfektně, ale kromě dvou nebyly nový. vždycky jsem si hlídal, aby to z USA nebylo přes asi 220 dolarů, abych neplatil clo a DPH, no a pak se to i se zhruba 50 usd poštovným za jeden činel vyplatilo. ale nevim, jestli se dá ušetřit, když se koupí větší sada, která se musí clít, danit a je na ní velký poštovný. asi se takhle daji ušetřit nějaký peníze, ale ta cena bude taková, že místo 5 činelů tady si koupíš 6 tam, třeba na polovinu to nevyjde.
jinak z ebaye bych se Paistů z druhý ruky od slušnýho prodejce (100% feedback při stovkách prodejů) nebál. čína 18" Rude mě zánovní vyšla na 3000, novej ride Dark Energy (sice prototyp) na 5500 i s poštou, z Německa mám Signature hajtku za 4800 atd. výhodou toho paistu je opravdu kvalita a to, že ty stejný typy opravdu hrajou stejně.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste z USA?

Příspěvek od Wind »

Koubas píše:jako zrovna ty Paiste 2002 a Rude jsou činely, který jsou materiálově HODNĚ odlišný od všech tureckých činelů a i ty Signature jsou z něčeho jinýho, takže Paisty hrajou jinak, takže pokud si někdo vybere Paisty podle zvuku, tak většinou turky nechce.
Tak s tím nemůžu než souhlasit. Leda, že by začli vyrábět činely turečtí Číňani a kopírovali by Paisty :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“