PDP Platinum

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

Vím, že se tato řada už přestala vyrábět, ale máte s ní někdo nějaké zkušenosti ? :)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Ahoj, jsem vlastníkem zhruba dva měsíce. Koupil jsem z Německa shell set v modro-černym přechodu.

Obrázek

Hrajou celkem pěkně bych řekl. Trochu se pořád peru s laděním. Kopák jsem řádně podladil a leze z něj slušnej basovej mlask :-). Přechody jsem nějak nebyl schopnej naladit, abych byl spokojenej s dozvukem...hlavně kotel furt hučel, ale musím říct, že je to jen v rukách. Teď jsem tam dal na zkoušku starý pinstripe (asi prasečina že? :-) ), trochu jsem si s tim pohrál a musím říct, že jsem spokojenej. Plánuju koupit nějaký pískovaný dvouvrstvý (asi aquarian) a myslim, že to bude teprv to pravý ořechový.

Trochu mě trápí tenhle problém http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 64&t=10549, ale to je jen kosmetická záležitost.

jak hrajou pořádně nalazený hraná šikovnejma rukama doporučuju shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=IJrGLbqgQco

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

a kde jsi je koupil mohu se zeptat ? :) a hrajou slušně na to kolik stojej ? vlastně kolik vůbec stojej ? :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP Platinum

Příspěvek od Koubas »

na ebay.de jsou okolo 900-1000 euro

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

já viděl shell set s 22x18, 10x8, 12x9 a 16x14 za 800 eur, a ty ceny jsou všude jiný, tak nevim ..

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Tak konkrétně tady za 800E + 25 doprava:
http://www.cream-music.com/en/Drums-Per ... :9769.html

Já myslim, že za ty prachy stojej. Ono teď je koruna asi slabší, ale mě to vyšlo na 20500 za shell set (bez tomholderů) a to je celkem v pohodě ne?

Na omak je to kus poctivýho dřeva. Mechanika se mi zdá festovní. Ale takový ty featury jako vykládání háků kopáku nebo zapuštěný šrouby nemaj - ale tohle stejně na zvuk nemá vliv. Zbyněk Raab z drumcenter.cz mi je vřele doporučil a já bych fakt chtěl umět pořádně ladit, abych z nich dostal maximum :cry:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

VladikS píše:Tak konkrétně tady za 800E + 25 doprava:
http://www.cream-music.com/en/Drums-Per ... :9769.html

Já myslim, že za ty prachy stojej. Ono teď je koruna asi slabší, ale mě to vyšlo na 20500 za shell set (bez tomholderů) a to je celkem v pohodě ne?

Na omak je to kus poctivýho dřeva. Mechanika se mi zdá festovní. Ale takový ty featury jako vykládání háků kopáku nebo zapuštěný šrouby nemaj - ale tohle stejně na zvuk nemá vliv. Zbyněk Raab z drumcenter.cz mi je vřele doporučil a já bych fakt chtěl umět pořádně ladit, abych z nich dostal maximum :cry:
jojo tady sem je přesně viděl, ale spíš mám zájem o tuhle barvu :
http://www.cream-music.com/en/Drums-Per ... :9767.html

20k za shell je myslím skvělý, teda pokud to hraje. patří to mezi profesinální nebo poloprofesionální a dá se Platinum srovnat třeba se Sonorem Select Force nebo Mapexáckým Saturnem ? doufám že to ještě v létě bude v prodeji protože teď nemám tolik prachů, ale v létě budu makat, takže si vydělám :)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Je to asi ve vyšší střední třídě? Fakt nevim, tohle dělení neni úplně jasný z čeho vychází. Projeď si zahraniční fóra, třeba: http://www.pearldrummersforum.com/archi ... 55305.html. Někdo by bral radši Platinum, někdo zas něco jinýho. Fakt je to o preferencích. Já jsem ani za Saturnama, ani Sonor Select Maple neseděl, takže fakt nemám srovnání. A i kdyby jo tak další věc je, že bubny zněj všude jinak. Kdekoliv mimo zkušebnu jsem nadšenej jak hrajou, ale ve zkušebně už tak nadšenej nejsem... (asi potřebujem tam nějaký basový pasti :-) ).

Každopádně někde tvrděj, že dřevo je stejný jako na DW performance..že DW performance jsou vylepšený Platinum, proto byly Platinum ukončený, ale zas nemaj ty featury - jako vykl

Já ti můžu říct, jen že jsem s nima spokojenej.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

Mě totiž bylo řečeno, konkrétně Ivo Honajzer mi odpovídal na mail, a prý je to profesionální série, ale že už se nevyrábí, že ji nahradila DW Performance, která je skoro stejná jak PDP Platinum, jak zvukem, kvalitou tak i prý cenou, že nový pětimístný Platinum by byl schopnej sehnat s HW za +- 40 k, takže tam za 20k shell není co řešit :)) ještě sem se chtěl zeptat, co si myslíš o týhle :?: :

http://www.cream-music.com/en/Drums-Per ... :7522.html

je to nejvyšší řada DDRUM, ale nějak týhle značce nevěřim... :evil:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od Sheafraidh »

myslim, ze to hrat spatne nebude - videl jsem tu nizsi serii (Dominion, myslim) a hralo to docela pekne, ale byla to bubinga...

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

to VladikS : ještě mám dotaz jak to bylo s dopravou, jak probíhala atd. ? Aby mi kdyžtak nepřišli rozmlácený bicí :D díky

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Přišlo to myslim ve dvou krabicích, hezky zabalený a absolutně netknutý.

A jinak z DC mi napsali v podstatě to samý co tobě. Taky už jsem je poladil a slyšel jsem je i z posluchačský strany, když na ně hráli další bubeníci, nazvučený i nenazvučený a jsem s nima maximálně spokojenej...

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

To jsem chtěl slyšet :)
A co blány ?
Už jsem pro ně pevně rozhodlej, jenom budu muset o prázdninách na brigádu, tak snad je ještě budou mít v nabídce :D ale tak 20k to není tak hrozný, to nějak našetřim :)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Jsou celkem v pohodě. Ale z vlastní neschopnosti v ladění jsem tam hodil na zkoušku starší pinstripe a už jsem je na tom nechal...mam rád hlubokej hutnej zvuk a nějak mi to s těma původníma nešlo natočit...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Jinak do prázdnin plánujeme další nahrávání, takže pravděpodobně budeš mít možnost posoudit, jak obstály ve studiu...

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

tak to rád slyším :) jinak já je budu mít asi dřív než do prázdnin, ale nejsem si jistej, snad jo :) zatím zpracovávám rodiče :mrgreen: a jsem rozhodlej pro barvu Tobacco to black burst 8)

edit: zkoušel si na nich i jiné blány než pinstripe ? třeba emperory ?
edit2: kolik stála doprava z německa ?

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP Platinum

Příspěvek od VladikS »

Poštovný vyšlo na 15 E, aspoň myslim. Nic jinýho než pinstripe jsem nezkoušel. Naladit to půjde určitě se všim, ani s těma pinstripe se mi to nejdřív nelíbilo, ale teď jsem to trochu pokroutil a jsem fakt spokojenej. Přijde mi, že na rozdíl od levnejch bubnů, tyhle reagujou na sebemenší otočení klíčem...kdežto Gretsch Blackhawk co jsem měl předtim hrály skoro furt stejně :-)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

Tak už jsou objednaný :) v barvě tobacco to black fade v konfguraci 22x18, 10x8, 12x9 a 16x14. Poštovný mě vyšlo na 25E.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PDP Platinum

Příspěvek od jakas »

Tak už jsou doma :) vypadaj nádherně, ale ještě jsem na ně nehrál .. později přidám fotky a něco o nich řeknu :wink:

Odpovědět

Zpět na „PDP - Pacific Drums“