PDP-BX série

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Polymorph »

kr@ken píše:No jasně poptám se i u Kudibala - dovozce DW, od toho má známý DWcka. Jako já jsem rozhodnutý jít do PDP, co jsem od kde koho slysel, nikdo nenadával a navíc vypadají úplně úžasně (prostě slabost pro design ala DW).
Ano, zavolej Petrovi Kudibalovi, nevím proč je tento člověk tak opomíjen. Je to druhej člověk kterej se zajímá prakticky jen o jednu značku, dokázal tu prodat DW a PDP souprav obrovský množství. Funguje na stejným principu jako Franta Honig, stejně tak u něj funguje servis. Je napojenej přímo na fabriku DW a na Craviotta... podle mě lepší člověk s lepšíma informacema o tom co se tu v evropě pohybuje není.

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

Naprostý souhlas !!!
Naposledy upravil(a) kr@ken dne 21 led 2008 23:23, celkem upraveno 1 x.

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Radek.P »

Já mám PDP koupený od http://www.cream-music.de. Je tam teď sada CX za 710Euro.
Petr Kudibal je můj dobrý kamarád a to že mám PDP je jeho "vina". Kromě toho, že je to vynikající bubeník, má o bicích obrovskej přehled a co mně kdy poradil, nemělo chybu.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

pakliže je napojenej přímo na fabriku, moje naděje na 805 znovu sílí.

vajco
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2008 10:22

Re: PDP-BX série

Příspěvek od vajco »

Co tu bylo napsáno o Petrovi Kudibalovi můžu klidně podepsat. Spousta lidí tady na jiném místě na něho pluje špínu, ale to je u nás docela normální.
Já sem od něj kupoval DW a i když jsem ho před tím vůbec neznal a měl jsem určité obavy, jestli to není zas nějaký týpek, který prodá cokoli a komukoli, jen aby prodal a pak se vůbec nezná,když se něco posere musím říct, že obavy byly zbytečné. Vše na čem jsme se domluvili, klaplo. Navíc po jeho radě, že sadu mám vzít bez bubínku, který nechá udělat v co nejpodobnější povrchové úpravě u p. Craviotta byla taky k nezaplacení. Bubínek je nádherný a celá sada s ním hraje jako prase. A jako bonus ho mám podpsaný i s věnováním přímo od P. Craviotta. Po roce jsem si nechal ještě přidělat kotel 16 a vše opět k max. spokojenosti. Barva povrchu naprosto stejná, tónově sedí s celou sadou, prostě paráda. Nevím, jak by to fungovalo někde jinde a ani mě to už nezajímá.
Když něco budu potřebovat, zavolám zase Petrovi a i kdybych měl dát o nějakou korunu navíc než někde jinde, za tu jistotu mi to stojí.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

Koubas píše:ten mail z Opavy je hezkej, ale třeba řadu 805 schopný sehnat nejsou, do evropy se preej nevozí. zrovna ty sem chtěl docela dost, jediný PDP s 16" kotlem. no momentálně šetřim a uvidim, co z toho někdy v březnu vzejde.


805 se do evropy vozí!! hrál jsem na ně minulý týden,protože jsem měl o ně zájem.na fotkách vypadají hezky a ty rozměry zní zajímavě.ale jakmile jsem je viděl na vlastní oči a slyšel na vlastní uši! rychle jsem zamítl záměr,že si je pořídím!vyzkoušel jsem a hrál jsem už na spoustu pdp (většinou je inzeruji na netu) a dle mého mínění jsou to jedny z nejlepších souprav za celkem slušné peníze.Jen škoda,že nejsou v našich obchodech více rozšířené.Kdo by jste si chtěl zahrát na fs,cx,mx a x7,tak se stavte,mám je doma všechny na vyzkoušení.myslím si,že to stojí určitě za to.můj mail:grmolecjan@seznam.cz




http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 4146b57845

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

no hele, jestli se do Evropy vozí nějak individuálně, to nevim, každopádně pokud je prodáváš ty, zajímalo by mě za kolik. jinak, měl by sis po sobě ty příspěvky číst, než je pošleš, nedává to moc smysl.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

čemu konkrétně nerozumíš?? :D původně jsem chtěl přivést i tyhle bicí (805) ale po vyzkoušení se mi moc nezamlouvali,takže je nemám.mnohem líp hrají cx. Ale kdyby si o ně stál,tak není problém je objednat.Ale to mi když tak napiš na mail pokecáme přes mail,nebo icq....díkec. Snad už je to srozumitelné,četl jsem to 4x

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

píšeš, že jsou to jedny z nejlepších souprav a pak, že si to zamítnul. jinak, cx jsou cenově jinde a zase se mi nezdá, že by 805 měli hrát nějak hůř, než bx nebo fs, což jsou taky březový bubny a podle mě se liší jenom v rozměrech.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

a jo,sorry.myslel jsem pdp všeobecně,ne 805.březový sice jsou,ale kopák je 24"x18 a snare 7"x13",což už je dost podstatný rozdíl.ale tak to asi víš...No a ty velký tomy,které jsou fakt obrovské hodně přeznívají a duní,když to řeknu úplně zjednodušeně.nejsou vůbec konkrétní a tak hutné,jako např u cx.těžko se dá popsat zvuk,ten se musí slyšet. původně jsem měl podobný názor,že musí hrát bicí ze stejného dřeva stejně,ale když postavíš vedle sebe např.FS a X7,které mají stejné dřevo a stejné rozměry,tak zjistíš,že každá sada zní úplně jinak. cenově CX a 805 až tak moc jinde nejsou.rozdíl v ceně je do 2000kč.805 jsou dražší a vyjdou okolo 30 000 včetně hw.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

ještě jedna poznámka,16" kotel má i X7.A ještě navíc 8",čili 8,10,12,14,16.....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

jo, tak jak vidim si zkoušel sadu 24, tušim 13,16,18, já měl zálusk na 20,12,14,16. to je pak jasný.

FS a X7 stejnej matroš nejsou, X7 jsou topolový.

a pokud vozíš CX za 28 tisíc, tak to pak jo, myslim, že za takovou cenu konkurenci nemaji. otázkou je, jestli v jiný barvě, než Blue Onyx, která neni nic moc a dá se sehnat v německu za 900 euro.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

s tím topolem máš pravdu,to je informace která mi unikla.líbili se mi zvukově,tak jsem je vzal,aniž bych se zajímal o dřevo.Cx mám Red Sparkle s BD22" a já hraju na Blue Onyx s BD20".Mě osobně se víc zamlouvá barva blue onyx,ale to není až tak podstatné,každý má jiný vkus.Každopádně fotky občas hodně klamou.No a jestli je v německu ještě seženeš nevím.byl to doprodej a už to celkem mizelo z obchodů.Ale určitě se může najít nějaký obchod,který je bude mít na skladě za 900euro.Já už jsem žádný takový nenašel.

grmy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 bře 2008 18:39

Re: PDP-BX série

Příspěvek od grmy »

ještě bych rád dodal jednu zkušenost s nákupem v německu.Jen jednou jsem si nechal bicí poslat poštou (nebo nějakou spediční firmou) a mimo to,že při sečtení všech poplatků mě to vyšlo stejně jako cestovné,přišla sada až za 3týdny,místo avizovaných 3-4 dnů a kopák byl prasklý!Nezbylo mi nic jiného,než celou sadu naložit do auta a jet ji reklamovat do německa osobně.....

mach
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 dub 2008 07:37

Re: PDP-BX série

Příspěvek od mach »

Bicí sadu DW-PDP BX mohu jen doporučit. Sám jsem vlastníkem jedné soupravy, zvukaři si jí jen pochvalují a já jsem se zvukem celobřezových bubnů velice spokojen. Mají krásný měkký zvuk s výrazným attakem. Akorát snare jsem si nechal původní. Jsem zvyklý na YamahuOAK. Takže dohromady jednou větou--> mohu jen doporučit, nebudete zklamáni! MACH/NEBOYSA

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od rastalien »

Zdravím,

podělím se o svoje první dojmy ze soupravy PDP BX od Thomanna. Kupoval jsem ji koncem března, měli posledních 10 ks, nyní už v nabídce není.

Specifikace:

DW PDP BX STANDARD SOLID BLACK
Č.prod.: 235126
DW PDP BX Series Standard Version, Color: Solid Black, Black Shell Hardware, 8-ply hand-selected birch wood, 5-ply UV high gloss lacquered finish, STM (DW) tom-tom holder, true pitch tune screw, Remo UK heads, DW bass drum sound cushion. Set configuration: 22" x 18" bass drum, 10" x 8" - 12" x 9" Tom Toms, 16" x 16" Floor Tom, 14" x 5" snare drum,

Cena: 398 EURO, tedy lehce pod 10 tisíc Kč.

Nevím, kde Thomann tyto soupravy bral, ale v mém případě se ukázalo, že se nejednalo o zboží "1. jakosti" a soudruzi v Číně se s ním moc nemazlili. Po vybalení a sestavení jsem zjistil následující:

1. Lak 16" kotle je v jednom místě dost poškrábaný díky nevhodnému zabalení do igelitu, na jedné straně, kde byl igelit jakoby stažen a namačkán, došlo k poškrábání laku v šíři cca 5 cm po celé výšce kotle - nevýhoda lesklého provedení ?

2. Černá povrchová úprava kovových částí je dost nekvalitní. Již po prvním opatrném sestavení nožiček od kopáku a nastavení výšky tomů došlo k odloupnutí kousků černého povrchu na původní kov, to samé u obručí kotle - obě obruče kotle byly navíc na jedné straně kotle na sobě naraženy tak, že skoro nešly odtrhnout a opět díky tomuto nevhodnému zabalení se poškrábaly, černý povrch na několika místech se odloupl.

3. Uvnitř kopáku je "vyžraná" ploška cca 1 x 1 cm do hloubky cca 1 mm ve vnitřní vrstvě materiálu.

4. U 10" tomu nesedí oproti sobě 2 ladící šrouby, resp. jejich zámky a je problém řádně usadit blánu. Když jsem nasazoval novou blánu a zkoušel rovnoměrně prsty utahovat všechny šrouby, u dvou proti sobě jdoucích šroubů se stane, že jeden z nich je vždy v nepřirozené poloze, je moc zešikma, takže prsty jako utáhnout ani trochu nejde. Zkoušel jsem všemožně polohovat blánu i umísťovat obruč, ale nepodařilo se. Možná je to ale moje začátečnická nezkušenost.

Bicí jsem platil předem kartou a i když by asi nebyl problém je vrátit, nakonec jsem si je nechal, neměl jsem čas ani nervy je posílat zpět do Německa a řešit výměnu. Moje hloupost, nebo možná výše uvedené věci jsou normální v této cenové katagorii, ale mám je jako svou první sestavu na naučení a zvukově jsem po tom, co se mi ji podařilo zprovoznit, spokojen ... Bohužel v době, kdy jsem je kupoval, v bazarech nic podobného nebylo a nic jiného, co by se mi líbilo, jsem nesehnal. Samozřejmě hned po koupi se začaly bazary plnit nabídkami na M-Birche a podobné bicí za stejnou cenu, co by se daly vzít a prohlédnout :-D

Ale vím jistě, že až se naučím hrát a budu si pořizovat dražší bicí, už si nikdy nekoupím nic, co si osobně do detailů neprohlédnu a nevyzkouším :-) Snad tohle někomu pomůže, když se bude rozhodovat ohledně nákupu přes internet.

Hezký den,

Vašek

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Squeez »

Zdravím pánové, rozmýšlím se, jestli do týhle sestavy taky nejít, a tak by mě zajímalo, jestli je tahle zkušenost ojedinělá, nebo to takto bývá častějc...

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od rastalien »

Čau,

pokud nejsi puntičkář, co se týče vzhledu - osobně jsem ten černý lesklý lak u BX shledal poněkud nepraktickým, protože se snadno poškrábe, ale jde to vidět jen zblízka na světle, ve zkušebně ani na pódiu to problém nebude - tak za tu cenu s PDP BX spokojen budeš. I přes těch pár chybek, co jsem popsal výše a mohly být záležitostí jen mého kusu, celá souprava PBP BX vč. snare hraje velmi slušně, což potvrdil každý, kdo si moji soupravu odzkoušel, i majitelé o dost dražších bicích ... Takže, pokud jsi limitován financemi, za 10 tisíc moc lepších nových sad neseženeš. Případně bych se možná podíval po akční sadě M-Birch, co se teď prodává kolem 11 tis, tu asi nebude problém si v ČR osahat osobně a může mít lépe pořešený vzhled. Zvukově ale opravdu není PDP BX co vytknout, když vezmu, kolik stojí.

Odpovědět

Zpět na „PDP - Pacific Drums“