stoličky, židličky a křesílka

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

To víš, když máš velký pupek tak se hold musíš opřít :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

To je narážka na mě??? :evil:
Počkej až přijedeš :lol:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

no, tenhle problém já sem vyřešil tak, že za bicíma sedím na úplně obyč židli (akorát trošičku vycpané, ať nebolí prdel po třech hodinách hraní). Opěrátko se mi osvědčilo hlavně při masakrech na dvojkopák:)) btw. - viděli jste někdo tu stolici (nebo spíš závodní sedačku) Joeye Jordisona? Pokud ne, tak http://www.drummerworld.com a video:) ještě mi tam chyběly Seatbelt pětibodky a přísahal bych, že to šlohnul z WRC Imprezy:)))

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Až přijedu tak poměříme pupky :P

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

To Bobr: On to ale nepoužívá celý koncert. Plácnou mu to tam jen když se s ním otáčí rampa, aby nevypadl a spíš než z WRC bych to viděl na Tomcat. :lol: jinak má moto štokrle bez opěradla

Ještě k té stolici (jako sesle, pro rejpali), při hře dvou kopáků se spíš lechce předkloním. Přijde mi to, že kdybych se opřel, dostanou víc zabrat brišní svaly (možná je to špatnou technikou).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

podle mě to neni špatná technika pouze dva kopáky:-)

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

No a právě proto nechápu to opěradlo. Hraju normálně bez a jsem schopen bez problémů valit kopáky jaxe mi dlouho zachce (v rozumném tempu) ovšem kdybych byl opřený, tak je možné, že vyvinu větší rychlost, ale jen na chvíli, páč by dostaly břicháče zabrat...

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tenhla tejden by mi mělo přijít opěrátko. Vyzkoušim ho, testnu ho a pak dám vědět, zda opěrátko jo či ne a proč.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

dvoukopákisti berou bubnování jako sport (musej to tak brát), já jsem prase, ale v budoucnu bych chtěl bubny používat jako hudební nástroj, tzn. na něj hrát a nebrat to jako velkej fyzickej výkon (to neni nic proti lidem, který maj dva kopáky, takže aby jste to nepochopili blbě). A proč opěrátko? Já nevim jak ostatní, ale jelikož neumím od přírody sedět rovně a musím se k tomu přemáhat, tak mě prostě bolí záda, (na kšeftech za bubnama sedím i více hodin a to ty záda prostě bolej) a co bych dal za pět minut v klidu, kdy bych se moh´jen tak, opřít.

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Jasný příjde na to, co hraješ, ale myslím, že i na dva kopáky se dá "hrát" a nejen sportovat... Jak říkám, mě už ty kulomety nedělají problémy. Cvičil jsem tak, že jsem nasadil dva kopáky a do toho jsem pracoval s rukama, aby se mi ty nohy zautomatizovali a teď už mi to nečiní žádné problémy. Jinak podle fotek z koncertů sedím jako pravítko. Na to vydechnutí je to určitě dobré.

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

Moje řeč !! Roky jsem hrál na židli než jsem si pořídil "stoličku"(za stodvacet korun SCONTO Nábytek) a ani jsem si neuvědomoval,že mezi válama než kytaráci doladili jsem se opřel a trochu spočnul.Teď už se opřít nemám o co a hodně na to na kšeftě tak kolem třetí ráno vzpomínám.PROTO - stolička s opěrkou je pro mě jasná volba !!!!!

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

já ho chci taky proti hrbení, jinak sedím jak hrouda sulcu :)

a hraju dlouhý akce třeba taky 6-10 hodin

teď sem našel trosku kancelářské židle a je tam přesně takový opěradlo jako dělá Gibrlatar nebo Yamaha bude se asi kutit :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tam sem si objednat TAMA HT 530C jako ležák přes http://www.muzikant.cz

opěrátko dořeším později, hlavní je že to má tu hadru místo koženky doufám, že rozdíl bude znát :)

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Znát to je hodně. Od tý doby co má taky tuhle sedačku, tak se mi nepotí prdel, což se myslim za příplatek vyplatí :D Opěrka mi přijde dneska, už se fakt těšim.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tak to sem rád, že to funguje, uvidííme co trvanlivost toho mikroplyše, jak bude vypadat za 5-10let. jinak já ji sehnal levnějc než koženkovou :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tak už sem včera testoval moji novou stoličku Tama ht530C, hmm to je posezeníčko, ve srovnání s mým starým gibralterem, o kterým sem si doteď myslel, že je pohodlnej až až, je tahle Tama úplný manažerský křeslo :) a až bude časem to opěrátko :D

přecejenom už sem svojí obrprdelí z Gibraltara přetejkal na všechny strany, není to totiž ten motosedák, co mají v nabídce dnes, ale starší a menší model. no sem zvědavej co řekne kapela když zaberu tím novým sedákem v autě půl kufru :)

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Oproti tomu SUMU je to střízlík :D
Slíbil jsem recenzi na to opěrátko, ale ještě jsem to pořádně nevyzkoušel, takže snad po víkendu. Zatím se mi zdá, že mě to nutí u toho sedět rovně, ale ještě to pořádně prozkoušim, abych to tu nechválil nezaslouženě.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Sorry, že to tak dlouho trvalo. Takže:
Opěrka funguje dobře. Může se nastavit tak, že se při hraní tolik nehrběj záda, ale je to nepohodlný (snad jde jen o zvyk) a nebo se to dá víc sklopit a to je dobrý na odpočívání mezi písničkama. Nevýhoda mimo ceny je to, že opěrka je potažena koženkou, takže se člověk nepříjemě potí a pro nás, co občas hrajou bez trika, je to dost nepříjemný.

Shrnutí: myslim, že za tu cenu se to fatk nevyplatí. Stálo to okolo 2500Kč a určitě by to někdo šikovnej vyrobyl a možná i líp, že Boosty :wink:
Ale na druhou stranu, pro mě, jako pro hrbáče, je to dobrá pomůcka a když už jsem si to koupil, tak už se toho zbavovat nebudu. po druhý bych do toho asi nešel a koupil si něco užitečnějšího.

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

Honza píše:Sorry, že to tak dlouho trvalo. Takže:
Opěrka funguje dobře. Může se nastavit tak, že se při hraní tolik nehrběj záda, ale je to nepohodlný (snad jde jen o zvyk) a nebo se to dá víc sklopit a to je dobrý na odpočívání mezi písničkama. Nevýhoda mimo ceny je to, že opěrka je potažena koženkou, takže se člověk nepříjemě potí a pro nás, co občas hrajou bez trika, je to dost nepříjemný.

Shrnutí: myslim, že za tu cenu se to fatk nevyplatí. Stálo to okolo 2500Kč a určitě by to někdo šikovnej vyrobyl a možná i líp, že Boosty :wink:
Ale na druhou stranu, pro mě, jako pro hrbáče, je to dobrá pomůcka a když už jsem si to koupil, tak už se toho zbavovat nebudu. po druhý bych do toho asi nešel a koupil si něco užitečnějšího.
zdravim...chystam sa v blizkej buducnosti kupit tiez nejake to 'kreslo', ..vdaka za vela cennych rad...
...mal by som len dotaz ci je okruhla stolicka fakt taka nepohodlna ako tu skoro vsetci pisete..?..ja zo zvyku sedavam zvycajne na okraji stolicky, chcel by som teda vediet ci mi v tomto pripade ta 'moto' stolicka nebude nejako prekazat..?

a co sa tyka mojej starej drevennej stolicky, tak je fakt pravda ze clovek si casom zvykne na vsetko...au... :?

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Člověk si opravdu zvykne na všetko, takže je fuk jestli máš motosedák nebo kolečko. Hrál jsem dřív na kolečku, teď mám motosedák a že bych díky tomu hrál líp, nebo hůř, tak to rozhodně ne. jediný co je fakt dobrý je když tam neni koženka, ale nějaká látka, to je bomba.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

zkoušel sem si včera Gibraltar model 9606MB - motosedák s opěrkou, zrovna ho prodává jeden týpek v Brně a musím prohlásit, že TAMA je líp udělaná, polstrování je asi nastejno, ale uchycení k trnu i celá trojnožka je vymakanější, jednodušší a lehčí. opěrka je pak v pohodě, je taky hadrová, ne koženková jako u Tamy, ale pokuď ji chcete odmontovat a pak zase složit, třeba pro převoz, je to dost drbačka a hrozí, že poztrácíte pár dílů.

nakonec sem rád, že sem šel do té TAMY, akorát ta doba, než seženu tu opěrku :(

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: stoličky, židličky a křesílka

Příspěvek od Sam Jr. »

hele jak je to s designem (výšivkou) u stoliček od Tamy? jsou 3 druhy - nejstarší bílá, pozdější oranžová a pak taky nejnovější červeno-bílá (+ červený nitě na sedáku a ozdobný cvočky zespoda). nahradila už ta červeno-bílá tu oranžovou napořád nebo to byla jen nějaká speciální série? na stránkách Tamy jsou tak i tak :? krásný starosti, co? :D
Přílohy
tama HT510.JPG
tama-HTB5_2006.jpg
tama-HTB5_2006.jpg (10.53 KiB) Zobrazeno 4308 x
tama-htb5.jpg

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: stoličky, židličky a křesílka

Příspěvek od Sam Jr. »

a jen tak mimochodem k opěrátku - první model z roku 2004 se trochu konstrukčně liší a nelze úplně sklopit na sedačku.
Přílohy
tama htb5-2004.jpg

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: stoličky, židličky a křesílka

Příspěvek od Trade »

Sam: Já jsem zatim viděl jen červeno bílou...sám jí mam.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: stoličky, židličky a křesílka

Příspěvek od mates »

Jojo dneska ten znak na operce je jinaci a mnohem best.
Tenhle valec HTB 5 mam taky - je to super, pekne to podpira bederni pater, je to naklapeci a plne skopne.
Stoji to 1900,- coz neni malo ale vrati se to na zdravi :) Jde to na Tamy rady myslim 5xx a 7xx

Odpovědět

Zpět na „Stoličky“