stoličky, židličky a křesílka

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

stoličky, židličky a křesílka

Příspěvek od sasa »

konečně jsem se dopracoval k tomu, že si koupím pořádnou stoličku - když už za těma bubnama sedím furt......

zajímalo by mě:

1) tvar sedáku - motorkářskej, kulatej, sumo.... - výhody a nevýhody např. vůči vaší váze atd....
2) materiál sedáku - velur, umělá kůže, semiš, pravá kožka předkožka? - výhody např. pocení kaďáku atd...
3) s opěrátkem nebo bez - výhody, nevýhody - např. pocit "volnosti"...

4) materiál HW asi rozebírat nemá moc smysl - myslím, že při mojí váze 78kg musí vydržet snad každá stolička nad 3200,-Kč.....

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

no rozhodně nechoď do SUMO stoličky :D Ale kdybys náhodouchtěl,tak jednu mám a naprodej :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

kdybych kupoval novou stoličku - tak jedině moto sedák s malým opěrátkem (věřím že by mě pomohl od hrbení, vždycky se dá odmontovat) a hadrovým povrchem, protože koženka je na pocení prdele neskutečný svinstvo!!! a rozdíl když si dám pod prdel ručník je evidentní.

kulatý stoličky rád nemám - nesedím totiž "rovnoměrně" - každou nohu mám jinak nataženou i roztaženou a na malé kulaté sedačce se necítím tak stabilní jako na širším motosedáku.

... mám kulatou G.Centrury a moto Gibraltar - bohužel bez opěrátka :(

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Hadrovej kulatej/motohranatej (a vyber si :D ) , pokud mozno s odnimatelnym operatkem. Dvojity nohy, pak aby posuv trubky byl rovnomerny a ne na predvrtany diry (ikdyz clovek si vybere vysku a pak tak sedi furt...).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

díky kucí,
sem rozhodnutej koupit hadrovej sedák nebo semišovej právě kuli tomu, že se potí kaďák a bude to motostolička s opěrátkem - snad se mi bude sedět líp...
jednou jsem seděl na nějaký motostoličce od tamy (tama wide rider cloth top) a byla by dokonalá až na jeden detail a to že neměla opěrátko....ale ta cena :x na tomhle asi šetřit nebudu

broskev
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 07 led 2005 12:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pearl Roadster D-220C

Příspěvek od broskev »

Já se vám musim pochlubit dneska sem si z PMCka privez novou stolicku, no mozná spís opravdu kreslo a rozdil je znat. hned se mi hraje podstatne lip citim se jistejsi a dost pohodlne...NIKDY bych nerek ze ma stolicka takovej vliv na celkovej pocit ze hry...

...jinak na obrazku se nezda ale neni o nic min pohodlna nez ten widerider od tamy, kterej sem taky zkousel, je potazena semisem a pritom je podstatne levnejsi...

broskev
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 07 led 2005 12:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od broskev »

mimochodem nevite nekdo jestli by se dalo koupit samostatny operatko???...jak rika sasa dokonala ale bez backrestu...chtel bych ho tam pridat :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

panove si zijou nejak luxusne koukam.. to ja sedim na koleckovej zidli u kterej se operativne oddelaly koelcka .. je to stabilni a podkadakovej povrch je z molitanu.. tam se toho vejde dost :))
Ale takovy sedatko by se mi taky hodilo.. jeste doted vlastne nezapomenu na jednoho bubenika, kterej sedel na platech od vajec a normalni zidli.
Kdyz nad tim tak premejslim, tak bych nechtel mit problemy s hemeroidama.

MadDef
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 08 úno 2005 21:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadDef »

:D V jedný nejmenovaný zkušebně, jsou všechny soupravy vybaveny hitech rozvrzanejma židlema. Když sem si chtěl sednout vejš (což chtěl asi každej bubeník), musel jsem si přehnout matraci pod zadek. Byla to labuž :lol:

Lais
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 úno 2005 16:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lais »

Kurňa, kdo mně vyfókl, v Brně na Reissigové, stoličku Stagg JB 120S.
Já sem se na ňu tak těšil a je fuč, navíc mají dodací lhuty "NEVIMKDY".
:twisted: :lol:

Streki
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2004 18:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Streki »

To je ten nejvetsi shit od dodavatele staggu info - nevimkdy! ,) Ostatne na virbl od pearlu jsem cekal 3mesice takze v tyhle republice zadnej zazrak. :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no jo, tak ja sem cekal na crashe pul roku... kdyz neco chces, tak si musis pockat..

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Chci se zeptat jestli máte zkušenosti ze sedačkamy firmy MAPEX ?? Já tu firmu neznám, ale nechci jí opovrhnout. Nabízeli mi ňákou sedačku za 3200,- :?: :?: :?: :? :?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

:wink:
Naposledy upravil(a) fankju dne 26 lis 2005 15:30, celkem upraveno 1 x.

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Karloska píše:Chci se zeptat jestli máte zkušenosti ze sedačkamy firmy MAPEX ?? Já tu firmu neznám, ale nechci jí opovrhnout. Nabízeli mi ňákou sedačku za 3200,- :?: :?: :?: :? :?
Mapex je kvalita, ale jak u čeho, té stoličky bych se určitě nebál. :lol:

Morus
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 12 pro 2004 17:27
Bydliště: Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morus »

Já hraju už 15 let na dřevěný stoličce a pohoda. Kdykoli jsem zkoušel hrát z originál bubenický sedačky tak jsem zahrál h...o. Asi je to zvykem ale dřevo je dřevo. :)

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

A hemorrhoidy jsou hemorrhoidy.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Popiš to blížeji ;-)

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Já jsem je neměl, ale asi jsem od toho nebyl daleko. První dva roky jsem seděl na klavírní stoličce a po každém cvičení jsem si připadal jako znásilněnej cyklista. Když budeme vycházet z toho, že nejdůležitější je zůstat po tom všem bubnování zdravej, pak jsou nejlíp utracený peníze za stoličku, sluchátka a učitele, kterej zabrání špatnýmu držení a tím zánětům šlach, karpálního tunelu, nebo něčemu vážnějšímu.
Ovšem možná stejnou cenu má názor, že když má člověk něco rád a chce tomu věnovat čas, nemělo by mu vadit, že ho to trochu opotřebuje. Co myslíte? A jestli by Vás zajímalo, jak jsem na tom já, tak učitele nemám, sluchátka používám jen občas a stoličku mám nepohodlnou. Hlavně, že dělám chytrýho. :?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

no ja mam starou stolicku ke klaviru, ale ta je nastesti trochu polstrovana (sice nejakym senem, ale je :) ) a hral sem na stolicce klavirni, ciste dreveny a to byla docela hruza a taky sem hral na nejaky TAMA stolicce, a to byla nadhera, tak nevim, ale hrat tri hodiny na dreveny si nedokazu predstavit...

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to ja mam drevenou kulatou stolicku na 4 nohach, tak se to houpe jak prase. Ale nejhorsi kombinace je drevena stolicka s penezenkou plnou drobaků. Nedavno sem to poznal na vlasti prdel :)
Jinak jsem uz kolikrát premýšlel, že než abych utratil nekolik tisic za židli, tak si zkusim vyrobit někakou turbo sedačku s operatkem..ale to az bude čas.

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Proboha, na co tam všichni chcete to opěradlo. To byla první věc, která mi na stoličce vadila a šla do háje... Já nevím, ale být při hře opřený nezahraju ani "hoří". Nebo to máte na to, aby jste si po písni uvolnili záda nebo tak něco?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

nevim, nemam zatim zkušenost, ale myslel jsem, když to operatko vystrcim trochu do zad, tak se budu muset trochu proohnout a přestanu se hrbit- no nevim, je to jen uvaha.
má někdo nějaký duvod, proč operatko?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

novi, kdyby si nebyl línej, tak si přečteš všechny příspěvky o stoličkách židličkách a nevim o čem ještě a nikdy se už takhle nezeptáš....

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Já se třeba díval na fotky jak u toho vypadám při hraní a sedím jako pravítko. S tím opěradlem jsem měl spíš problém (nebyla to bubenická stolička, ale zase žádné křeslo), že když jsem třeba sjížděl přechody a jaxe člověk vytočí do strany, moje brňavka byla v kolisním kurzu právě s opěradlem a mockrát se mi stalo, že došlo k havárce a zkuste hrát s nabrnklou brňavkou.

Odpovědět

Zpět na „Stoličky“