stolicka Basix

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

stolicka Basix

Příspěvek od P.C. »

Cau lidi,
co rikate na tuhle stolicku? Bude dobra nebo se mi po deseti minutach rozpadne?
:?
http://muzikant.cz/stolicky-140/basix-dt-410-44936.php

Diky.
Přílohy
410b.jpg
410b.jpg (23.37 KiB) Zobrazeno 7515 x

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Bude dostacujici za ty prachy

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lalisek »

Myslim, že to nebude nejhořší, ale nesmíš s ní házet, to asi nevydrží 8)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já už bych dneska sháněl stoličku jedině se závitem.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Koubas: Má závit.

Mám jí taky, ale radim ti, jdi do něčeho jinčího. Třeba se ti bude zdát podobná od tamy téměř totožná, jen dvakrát tak drahá, ale vyplatí se to. Je to trochu nestabilní, sedačka pořádně nedrží na tyči a celý se to docela viklá. Sedět se na tom dá, ale po 6 hodinách za soupravou (když cvičím a hned potom máme zkoušku) už to není zrovna příjemný.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já tu stoličku podle čísla neznám, ale na fotce ten závit vidět neni. budu ti věřit, když jí máš. jinak, mně se teď zamlouvaj cenou stoličky mapex, ty budou s kvalitou jinde (cena teda taky vyšší, ale oproti jinejm pořád nízká).

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

sedacka

Příspěvek od P.C. »

Tady je obrázek skoro tý samý ale s kulatým sedákem a je tu vidět závit. Jinak to teda ještě promyslim. Mám doma ňákej HW od basixu a nemůžu si stěžovat...
Přílohy
400b.jpg
400b.jpg (18.85 KiB) Zobrazeno 7507 x

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

s

Příspěvek od P.C. »

Jinak po šesti hodinách bych nemoh sedět ani na křesle paní kněžny z Babičky.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Já bych teda vrazil prachy do nějakýho činele, než do stoličky, proto mám taky amátku... :) ale pokud je pěněz dost (v rámci mezí), proč ne...

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

b

Příspěvek od P.C. »

No jo, ale ten cinel bude za takovy prachy znacky Amati. :)

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

b

Příspěvek od P.C. »

Bych sem hodil anketu, kdo ma kupovanou stolicku a kdo sedi na pianovce nebo na bedne od rajcat... :)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Koubas píše:já tu stoličku podle čísla neznám, ale na fotce ten závit vidět neni. budu ti věřit, když jí máš. jinak, mně se teď zamlouvaj cenou stoličky mapex, ty budou s kvalitou jinde (cena teda taky vyšší, ale oproti jinejm pořád nízká).
Mám stoličku od mapexu asi za 3500,- a musím říct že drží. Nemám sebemenší problémy, je i docela pohodlná, ale při intenzívním hraní se trošku zapaří kaďák (jako u všech jinejch koženejch židliček) ...

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

ja som mal taku drevenu kuchynsku nepolstrovanu u amatiek...to bolo peklo...
teraz mam tu co som dostal k mapexom a je celkom fajin, ale ta basixa vypada lepsie...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

mno, já až půjdu příště do stoličky, tak jen nejvyšší řady asi od Tamy.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já mám tama roadpro stoličku, sedák kůže, stála asi 2200, fakt kvalitka, akorát nemá závit, takže když moc blbnu, propadnu se do pekel (mám teda 84 kilo asi). ale v budoucnu se jí zbavim a koupim si mapex se závitem a látkovým leopardím potahem.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »


Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od Hans-Drums »

Já nechápu na co kupovat stoličky k bicím?!? Já si místo stoličky koupil nový blány a než jsem koupil za 200,- sedačku Amati,tak jsem seděl na normální židli s polštářkem pod řití :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od myša »

Hans-Drums píše:Já nechápu na co kupovat stoličky k bicím?!? Já si místo stoličky koupil nový blány a než jsem koupil za 200,- sedačku Amati,tak jsem seděl na normální židli s polštářkem pod řití :D
V moment kdy za soupravou sedíš víc času, nebo hraješ na dvojšlapku, tak kvalitní stoličku opravdu oceníš. Další věc je ta, že si můžes s obyčejnou židlí uhnat solidní potíže se zádama a hemeroidy taky nejsou nic příjemného :wink: .

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od Hans-Drums »

Já už stoličku mám. A věř,že za ty 3 tejdny,co jsem hral na židli jsem to poznal moc dobře

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od Boosty »

Asi před 5ti měsíci jsem koupil stoličku Basix (tu se závitem co je víše na obrázku) a musím říct, že nesnášim Basix !!!
Ta židle se za chvíli začala ohýbat tak, že jsem za chvíli neseděl na krásné měkké rovině, ale na zakulaceném povrchu, díky čemu jsem začal mít velké problémy se stabilitou. Zespodu sedátka je utčitá hliníková příruba, nebo prostě takový čriřcípí odlitek a ty cípy se ohly dolů. Vyřešil jsem to tím, že jsem odlitek srovnal do roviny a mezi něj a sedátko jsem přišrouboval výztuž z dřevotřísky.
Neuběhly ani dva týdny a ted ta sedací plocha sice je stálé rovna, ale začalo se to ohýbat rovnou celé do šikma, tudíž zase z toho padám, protože to není ve vodováze. Prostě psycho tohleto. Pořád jsem přepadával na nějakou stranu. Prostě Shit !
Radil bych, pokud někdo hraje na dvoušlapku a má více jak 80 kilo, tak rozhodně nebrat!

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od MACEK »

ja tedkom co mám dva kopáky... tak se mi špatně hraje obouma nohama kvuli stoličce.Sedím na stoličce od Pc a je to fakt strašný......musim koupit něco pořádnýho s nastavitelnou výškou a s něčim kde bych pěkně usadil mou prdel :)

máte někdo tuhle? http://www.musiccenter.cz/stoli%C4%8Dky ... Y/:3:26819

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: stolicka Basix

Příspěvek od g.m.kenny »

Ehm tuhle stoličku nebrat, možná pro děti. Po půl roce hraní se mi dokonce zlomila. Nechci být příliš kritický, ale musím...stojí za H.

A já vůl si mohl vzít sice bazarouvou ale Pearl jen za pět set. Hrál na ní profík tak dva roky a přitom byla jako nová. A pokud někdo opravdu hrajete nebo trénujete pilně jako já tak to chce fakt investovat. Obávám se, že solidní stolička bude tak do 4. tisíc...achjo

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: stolicka Basix

Příspěvek od g.m.kenny »

Stolička moje řešení:

Ze stoličky Basix jsem použil akorát sedák a gumy na nožičky a nechal jsem si na zakázku udělat fakt pořádný sezení.
A kdyby i sedák časem zlobil tak znám lidi z fabriky kde dělají sezení do Boeningu, takže náhrada by nebyl problém. Ovšem jediné co považuji za kvalitní na Basix stoličce je právě jen ten sedák.

Teda nechal jsem si jí udělat u profíků přímo ve fabrice, kde se zabývají obráběním kovů apod.
Výška apod. je vše na velmi pevné šrouby. Tak nějak mám jí na míru. V setinách milimetrů přesná práce.

Až bude čas přidám foto, ale to hlavní !

Je fakt bytelná nerozbitná dokonce nastříkaná nátěrem, který se používá na rypadla bagrů (černá)
Snesla by váhu i čtyř Denisů Chambersů ...nekméně :D plus mých 100 Kg
Stabilní bez jediného milimetru vůle! Fakt ocel, není těžká, také není skládací, ale mám transportér.
A vzhledem připomíná takové ty stoličky od speciálních výrobců v ceně pro mě astronomické 6 000,- Kč a více

A proč mi nikdo nikdy neřek jak velký je rozdíl v hraní na kvalitní stoličce :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:

Konečně jsem spokojen....jen aby mi jí nikdo nehodil na hlavu, protože z toho už by byl těžký úraz :oops:
Myslím, že tahle stolička mě přežije. A cena 2500,- je za tuto kvalitu košer. Nemluvě o zádech. Jsem spokojen.


Nechápu proč to vozíme z Číny, když umíme vyrobit kvalitnější a za nižší cenu. Asi by jsme neuměli rozšířit svou nabídku po celém světě jako to umí číňani.

Fakt nepodceňujte stoličku !!! Teda pokud nejste talent co zahraje i na pet láhev a sklidí potlesk.

Ve vývoji této stoličky mi velice pomohly i články Tomáše Chmury...o správném sezení apod.
Doporučuji ho, má skvělé studie ověřené praxí http://www.tomaschmura.com/


Už mi na ní chybí, jen v sedáku zabudovaný gyroskop, který by chvění mého zadku převáděl na elektrickou energii, kterou bych poháněl světelnou aparaturu, nebo cokoli.
To skromně očekávám v nové verzi mé stoličky...ha ha


Jo a tady je jediná Basix stolička co za něco stojí :D Ta moje upravená..he he!!!
Obrázek
Naposledy upravil(a) g.m.kenny dne 04 zář 2015 00:24, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: stolicka Basix

Příspěvek od Žilkoslav »

Tahle stolička už mě nazlobila za tři roky, co jí mám, dost, takže jsem se rozhodl, že půjde z baráku. Proč to vlastně píšu: podal jsem inzerát (ZDE) s informací o tom, že se stolička vrklá v místě označeném na obrázku a že to šikovná ruka opraví, nebo nějaký začátečník užije, přeci jen je lepší než židle od PC, ale já už s tím nechci mít nic společného. S údivem jsem zjistil, že se zájemci slétli opravdu jak šváby na pivo a bojím se, že se asi brzy poperou a mě zabijou a sní. Proboha: jedna z nejhorších stoliček na světě, ještě k tomu vyvrklaná, a je o ní takovej zájem? Činel Istanbul Mehmet Sultan 16" crash, kterej je jak novej, inzeruju víc jak tejden a ozve se mi jeden člověk, co si to nakonec rozmyslí, protože nejsem indickej trhovec.... Kde to jsme? :D

Jinak můj verdikt nad touto sesličkou? Kupte si ji jen v případě, že zrovna nemáte prachy a další dva roky je mít nebudete, nebo rádi opravujete rozbité věci. Její bezporuchová životnost je tak maximálně rok, pak se začne vrklat a je třeba dotáhnout šrouby držící spodní trubku do dílu, do kterého se šroubuje šroubovice.. Když se jí budete věnovat a všelijak ji opravovat a neztratíte nervy, vydrží i tři roky (možná déle). Jinak samotnej sedák je pohodlnej, ale dílenské zpracování trojnožky je fakt na prd. Ostatně jako jakejkoli hardware od týhle značky.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: stolicka Basix

Příspěvek od Moleek »

no za ty tři kila se nediv, že to lidi chtěj do různých punkových sdílených zkušeben, kde hrajou permanentně nalitý a o nástroje, bicí a železo se nikdo nestará. Kdoví na čem tam seděj teď...
Já si pamatuju že v našich začátkách jsme místo stoličky měli kombo a protože bylo moc malý, tak na tom ještě 2 v sobě srolované karimatky.

Jinak mám teď právě ten basix cca rok a čtvrt a taky v hrozným stavu. Sedák drží v pohodě, ale utahování závitu skoro neutahuje a ten černej sr*č se v tý trubce kejve fakt hrozně.. Nevíte někdo, jakej je to materiál a jestli by to šlo svařit? :D

Odpovědět

Zpět na „Stoličky“