Bubenická židlička

Odpovědět
Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Všechno souvisí se všim. Vymakaný ruce jsou ti na píču, pokud neumíš nic nohama. A oboje ti bude na píču, pokud nemáš žádný zkušenosti (na prvních cca 20ti koncertech, co člověk odehraje se DYCKY něco posere - a pokud si s tim neumíš poradit, tak ti ani ruce od pánaboha nepomůžou)... Ovšem zkušenosti samozřejmě nikdy nezískáš, pokud neumíš hrát.
Vzato kolem a kolem považuju zkušenosti za nejdůležitější, protože to tak nějak všechno shrnujou v jeden pojem "ostřílený muzikant" a součástí tak nějak je i to, že umí hrát. Resp. že si umí poradit s každou nepříjemnou situací (a všichni víme, že jen málokterý koncert se obejde bez nepříjemných situací) tak, aby posluchač nic nepoznal. Což bez zkušeností nejde...
Dostali sme se někam trochu jinam, ne? :)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Jo jasně ale tys mě nepochopil, kdybys neměl končetiny tak nemůžeš hrát né? :mrgreen: tak sem to myslel

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Ehm. :neutral: ............. :mrgreen: ...Dobrý no....

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

Master píše:Jo jasně ale tys mě nepochopil, kdybys neměl končetiny tak nemůžeš hrát né? :mrgreen: tak sem to myslel
No Rick Allen z Deff Leppard zvládal hrát jen s jednou rukou. O druhou přišel při autonehodě.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Rick Allen se také poněkud vymyká úrovni většiny sféráků... :D

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

Morbo píše:Všechno souvisí se všim. Vymakaný ruce jsou ti na píču, pokud neumíš nic nohama. A oboje ti bude na píču, pokud nemáš žádný zkušenosti (na prvních cca 20ti koncertech, co člověk odehraje se DYCKY něco posere - a pokud si s tim neumíš poradit, tak ti ani ruce od pánaboha nepomůžou)... Ovšem zkušenosti samozřejmě nikdy nezískáš, pokud neumíš hrát.
neprotiřečís si chvilkama trochu....?

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Jsem fakt jedinej magor co si chce koupit Tamáckou tvarovanou stoličku s opěrátkem? Sice stojí asi 5 700 peněz ale fakt je že se to asi vyplatí... Sáhnul bych i po něčem levnějším ale ono moc opěrátkovejch neni... :(

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

ja jsem druhej magor co si ji chce koupit, ale mam pocit ze ta tvarovana
asi rada 520 ??? operatko nema a musi se dokoupit zvlast.

Zkousel jsem ti radu 700, a nevim proslo mi ze nejde poradne utahnout sedak ke spodni tyci, porad se to nejak mlelo, jde to tam pres nejakej plast co je v tom svernym spoji. Ma to ta rada 500 taky tak nebo to ma lepsi ??

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

mates píše:Zkousel jsem ti radu 700, a nevim proslo mi ze nejde poradne utahnout sedak ke spodni tyci, porad se to nejak mlelo, jde to tam pres nejakej plast co je v tom svernym spoji. Ma to ta rada 500 taky tak nebo to ma lepsi ??
Rady 400,500,700 maju zaklad uplne identický, líšia sa len tvarmi a konštrukciou sedákov.

Už som to písal vyššie, aj ked to dotiahnem, tak sa to trochu, ale len trochu kýve. Problém mám v tom, že za chvílu to je uplne povolené, a kýve sa to o stošet. Dotahujem to pevne, ale s citom, nie tak aby som tie závity strhol. Pokial má niekto z týchto stoličiek (400,500,700), tal by som chcel vediet, či je to normálne, alebo či nerobím chybu niekde ja.

Pokial však chyba nieje u mna, tak by som ti Mates doporučil vyskúšať inú značku, bohužial.

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

To mates:

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Tady ji máme... Opěrka v ceně... http://www.drumshop.cz/DRM/DRM_product_ ... ory=950000

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: To mates:

Příspěvek od mates »

Malkav_gabriel píše:Tady ji máme... Opěrka v ceně... http://www.drumshop.cz/DRM/DRM_product_ ... ory=950000
Tuhle mi zname, ale tu jsme odsoudily, jelikoz ma 4 nohy coz je total na picu. V provedeni 3 nohy, nebo nizsi model (500), tam se musi operka dokoupit zvlast za 2 tacy.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

to utahování sedáku je přes tu plastovou vložku naprosto dokonalý a považuju to za další super vychytávku!!! dá se to utáhnout napevno a stejně lze sedákem (váhou postavy) otáčet a nikdy se mi to nepovolilo. jestli se vám to nějak kýve nebo nejde dotáhnout, tak bych se podíval jestli ta plastová vložka tam správně sedí.

taky se musí dotahovat obě matky, tak aby byly obě čelisti skoro vodorovně.

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

To Mates: Vono je zvláštní že čím míň tím dražší... :D Třeba jako dvojnožní hajtka Iron Cobra, 4 nohy jsou stabilnější ale myslíš že bude nějak rapidně omezovat hru?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

ne ale budeš padat na držku

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Proč myslíš?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

mates píše: 4 nohy jsou velkej prusvich. zakon fyziky mluvi jasne. 4 nohy musisi mit pouze na naprosto rovnem porchu. Si to doma vyzkousej, sedni si v kuchyni na 4nohou židli a dej si treba pod jednu nohu 3 pivni tacky
a uvidis ze je to totalne v pi .... a to same udelej se zidlickou se 3mi nohy,
poznas ze sice zidlicka je na krivo ale absolutne se nehne. Proste se 4 nohy ti staci blbe stlucenej praktikabl, nebo hra na kostkach na namesti a muzes tam mit kobercu kolik chces a proste se neposadis tak aby si se nekymacel. 4 nohy - NIKDY.

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Hmm... Ono to sedí... Fajn, takže opěrku dokoupit, kde se vůbec dá sehnat, nějak jsem jí na netu nikde neviděl...

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Podle toho, jakej máš pedál. Každej slušnější výrobce stoliček má v nabídce samostatně taky něco jako "backrest"...
Mezi různejma značkama to neni kompatibilní! (Pokud si to nějakym kutilskym zásahem neupravíš...)

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Jak jakej pedál, co souvisí pedál se stoličkou... Ptám se kde se dá sehnat ta opěrka k Tamácký stoličce kterou zatím taky nemám... :))

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

kokni se na stranky Tama kdo je zastupuje v CR

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Malkav_gabriel píše:Jsem fakt jedinej magor co si chce koupit Tamáckou tvarovanou stoličku s opěrátkem? Sice stojí asi 5 700 peněz ale fakt je že se to asi vyplatí... Sáhnul bych i po něčem levnějším ale ono moc opěrátkovejch neni... :(
já jsem za židličku utratil bez mála 7000Kč a nelituju. Vim, že už do toho nikdy prachy vrážet nebudu a nemusim se bát, že se podemnou někdy rozloží.
opěrku jsem si doobědnával zvlášť z drumshopu. Sice jsem na ní čekal docela dlouho,ale pak přišla. pokud jí nemaj někde v nabídce, napiš jim maila a oni to většinou seženeou. Zkusil bych v tomhle směru drumshop a drumcenter.
P.S.ještě co se týče takovýhle velký investice, v životě bych si tu židli nekoupil,kdybych si jí před tim nemohl někde vyzkoušet.Sice se říká, že máme prdele všichni stejný,ale klidně se může stát, že ti z nějakýho důvodu nebude vyhovovat.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Malkav_gabriel píše:Jak jakej pedál, co souvisí pedál se stoličkou... Ptám se kde se dá sehnat ta opěrka k Tamácký stoličce kterou zatím taky nemám... :))
Překlep, sorry. Samozřejmě tam mělo bejt slovo "stolička".

Malkav_gabriel
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Malkav_gabriel »

Hmm... Tak jo... Pár jich otestuju na Huvelu a přinejhorším v Akcentu...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

takze jsem si sehnal operatko z kancelarsky zidle
takze moje stolicka by mohla vypadat takto:
http://www.matha.zde.cz/bici/zidle.jpg

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

No vidis..tak to bude nejlepsi..taky to tak planuju..aspon se usetri nemalej peniz!!

Odpovědět

Zpět na „Stoličky“