sedačka - jak vysoko??

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od MACEK »

jo to chapu ja to zase nevyužiju,ja spiš využiju čirý blány se středovým terčíkem. :D :D

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od addla »

jednoho krásného dne jsem si chtěla zkusit dát sedačku trochu níž..dobrý nápad to nebyl, zasekla se a nejde ani tam ani zpátky.. takže teď hraju tak, jak zůstala=>na nejnižší poloze.. když jsem poprvé celé mé zkoušení hrála s patou nahoře(teprv se to začínám učit), tak mě bolela kyčel>>je to špatnou výškou sedačky, nečím jiným nebo si na to musím jenom zvyknout?

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od odietamo_drummer »

tož mít sedák uplně dole je asi všeobecně špatně. pokud se učíš se zvednutou patou tak bych si sedl rozhodně výš... to že tě bolí nožky to asi znamené že je něco špatně...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od MACEK »

odietamo_drummer píše:tož mít sedák uplně dole je asi všeobecně špatně. pokud se učíš se zvednutou patou tak bych si sedl rozhodně výš... to že tě bolí nožky to asi znamené že je něco špatně...

bolej i když harješ dobrou technikou a sedíš přiměřeně vysoko :wink:

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od odietamo_drummer »

bolej i když harješ dobrou technikou a sedíš přiměřeně vysoko :wink:[/quote]

téš pravda...zvláště když do toho řežeš jak drak hodinu v kuse...

toš to se musím pozeptat: řežeš do toho jak drak hodinu v kuse? a bolej tě hodně a nebo tak že odehraješ, třebas ten koncert?

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od Martin »

MACEK píše: bolej i když harješ dobrou technikou a sedíš přiměřeně vysoko :wink:
Tak to nevím, já můžu hrát klidně 5 hodin v kuse a nic mě nebolí. Každopádně, když se učíš hrát heel up, tak tě to ze začátku může trochu bolet, než si noha zvykne na ten pohyb, ale jinak by žádná bolest být neměla.

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od odietamo_drummer »

:idea:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od Sam Jr. »

každá změna techniky nohou si žádá nějakou bolest, aspoň já sem si tím prošel, prostě "NO Pain NO Gain" :twisted:
u heel down je ho pálení v holeni a u heel up je to bolest v tříslu/kyčli, je to potřeba přetrpět, posílit svaly a časem pohyby optimalizovat :)

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od addla »

odietamo_drummer píše: téš pravda...zvláště když do toho řežeš jak drak hodinu v kuse...

toš to se musím pozeptat: řežeš do toho jak drak hodinu v kuse? a bolej tě hodně a nebo tak že odehraješ, třebas ten koncert?
no na koncert mám ještě času dost, mluvím o hraní ve zkušebně=>cca tu hodinu..ale nijak do toho neřežu..
asi budu muset použít hrubou sílu a sedačku zprovoznit:)

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od francek »

mno, mě celkem dost bolely záda ale pak sem si tady někde přečet článek od nějakýho tělovědce a tam bylo psáno o tom že kyčle mají být výš než kolena tak sem to zkusila funguje to, záda už tak nebolí, rozdíl je u mě asi tak 15 až 20 stupňů, nebo 70 až 75 stupňů, záleží jak se na to díváte :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačka - jak vysoko??

Příspěvek od mates »

Mnelo by to byt ze noha ma svirat uhel 90° pripadne drobet vetsi uhel jak pise francek kycle jemne nad kolenem. Kdyz uz je vzdy lepsi sedet nad uhlem 90° v nohou nez sedet nizko, zatezuje to pater a kycel, svalstvo je vice namahano. Snare pak mam vysoko tak, že kdyz si dam palicku do pupiku tak by mela byt vodorvne a pri tom dopadat na stred blany snare bubnu.

Odpovědět

Zpět na „Stoličky“