zdvih šlapáku

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

zdvih šlapáku

Příspěvek od Brady666 »

Čuss, chci se zeptat, jak moc máte zvednutej šlapák? (tzn. cca kolik cm máte od země k obruči u rezonančky)... mám tam momentálně asi 8cm a příjde mi to asi až moc :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Žilkoslav »

Tak tři centimetry. Těch osm už je fakt moc, ale je to spíš otázka vkusu. :wink:

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Brady666 »

8 je moc, ale tři podle mě zase málo... protože když tam pak nasadíš šlapku z druhý strany, tak ti ho taky do určitý míry nadzvedne, takže ve finále ho máš v rovině.... ale pořád lepší, než když to nějaký negramoti maj na zemi a nepochopili v podstatě k čemu slouží nožičky :-)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Moleek »

Já mám nožičky vysunuté nadoraz ven a úhel nastavenej tak, že mi to vychází odhadem tak 5 cm. Víc už bych se asi bál....

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Žilkoslav »

Brady666 píše:8 je moc, ale tři podle mě zase málo... protože když tam pak nasadíš šlapku z druhý strany, tak ti ho taky do určitý míry nadzvedne, takže ve finále ho máš v rovině.... ale pořád lepší, než když to nějaký negramoti maj na zemi a nepochopili v podstatě k čemu slouží nožičky :-)
Hlavně majitelé bubnů Sonor s těma roztaženýma nožičkama, tak, aby ráfek byl na zemi, vypadaj hodně komicky. :)

Horší příklad jsem už nenašel... http://i218.photobucket.com/albums/cc25 ... nor087.jpg

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od bubenik.zt »

Stačí když tam jdou vrazit prsty, tedy mezi podlahu a ráfek....

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Brady666 »

zkusím najít nějakej kompromis :-)

docela vychytaný to měly starý Tamy... tam byl úhel pevně danej a štelovala se jenom vejška

a u Sonorů (nevím jak nový řady), ale starší modely to měly hodně nedořešený

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Žilkoslav »

Tamy to maj furt. Ten pevnej úhel je výborná věc, máš jistotu, že nastavíš obě nožičky stejně. A to se vyplatí! :wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Sheafraidh »

S tema Sonorama je to pravda, neni to uplne nastavitelny - ale ja mam kopak zvedly tak, ze rafek na zemi urcite nemam, ale kdyz pridam slapku, tak ale sklon kopaku je skoro zanedbatelny.
Jinak tam mam memory-locky, takze jsem to vyladil jednou a od te doby jsem na to nesahl (mozna ale nizsi rady memory-locky nemaji).

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Bobroněnko »

Jo, komičtí majitelé sonorů...byl to myslím Joe Morello, kdo vysvětloval, že má kopák položenej na zemi, pač má pak beater delší dráhu a tudíž je k dispozici větší dynamika úderu?
Já ho mám zvedlej taky, ale s těma komikama bych to zas tak nepřeháněl. To je jak když si lidi v posilovně tlemí na svoje bicáčky a smějou se těm, co dřepujou.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Žilkoslav »

Sheafraidh píše:mozna ale nizsi rady memory-locky nemaji).
Marketing, musíš si je dokoupit. Podobně jako HW od Tamy, ty zas dávaj paměťovku jen na stojan od hajtky. ...Jáj, bože muj, co já se do těch objímek už nainvestoval, ať mi žehná bůh! :D

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Posluchac »

Kup si střední řadu Premier 400, tam jsou paměťové objímky všude:)) Skutečně ani Tama Roadpro nemá paměťovky. Já měl v sobotu zdvih šlapáku takhle. Když se nebudete učit pořádně na bicí, budete hrát dechovku :D
foto-1390151781.JPG
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 20 led 2014 22:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Brady666 »

mám mapexy, samo s aretačním šroubem... něco vymyslím :-)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Sheafraidh »

Nebo si kupte vyssi rady - ty firmy musi nekde ubrat, aby nizsi rady mohly byt tak levny, ne?
Ve vyssich radach je uctovana cena i za pametove objimky :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Žilkoslav »

Tama Roadpro je nejvyšší řada a paměťovky nemá. Možná proto je v porovnání s jinými nejvyššími řadami levnější. Šibenice Tama vyjde cca na 1700 a Sonor 600 na cca 3000. To je ku*va rozdíl! Ty objímky pak vyjdou cca na 3 kilča, takže jsme na dvou litrech za Tamáckej stojan, což je pořád parádní cena.

...ale to už od zdvihání kopáku utíkáme.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od graceman »

Posluchac píše:Kup si střední řadu Premier 400, tam jsou paměťové objímky všude:)) Skutečně ani Tama Roadpro nemá paměťovky. Já měl v sobotu zdvih šlapáku takhle. Když se nebudete učit pořádně na bicí, budete hrát dechovku :D
foto-1390151781.JPG
Náhodou dechovka je kur*a těžká, abys jí zahrál opravdu kvalitně :-D....a to si nedělám srandu! Už jsem se jí pro těch pár příležitostí, kdy jí prostě MUSIM hrát naučil celkem slušně, ale stále mám při jejím hraní husinu až na zadku :-D. A věř mi, že to není z pocitu opravdu kvalitní muziky :-)))

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: zdvih šlapáku

Příspěvek od Moleek »

Žilkoslav píše:Tamy to maj furt. Ten pevnej úhel je výborná věc, máš jistotu, že nastavíš obě nožičky stejně. A to se vyplatí! :wink:
Já si tam lihovkou nakreslil čárku na oba protikusy, takže se mi to nastavuje docela snadno. Jak jsem psal. dýlku nožiček mám nastavenou na najedelší trvale, takže jen ty nohy otočím podle čárek na kloubu a mám hotovo. Pořád stejně

Odpovědět

Zpět na „Mapex“