HW Mapex

Myšák
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 15 čer 2007 15:10
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

HW Mapex

Příspěvek od Myšák »

Zdar borci hele co řikáte obecně o HW Mapex......Asi to nebude nejlepší kvalita co????Ale zase to nebude úplně nejhorší :wink:

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

řekl bych že mapex má i v levnějších třídách nejspolehlivější hardware na trhu. Nevím jak se šlapkama,ale co se týče stojanů,clampů a stoliček tak supr. Ještě jsem neslyšel nikoho si stěžovat

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...jako vies, ze je NAJspolahlivejsi???
...a co pearl?tama?gibraltar?sonor?
...mapex mam aj ja, mam aj tamu aj basix a nemozem zatal sudit, ktory je najspolahlivejsi, pac vsetky drzia rovnako dobre...akurat basix z rady 100 stoji dost za hovno, ale cos chtel za 5 stovek...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Tak jasně,trochu jsem to přehnal,ale jak říkám, je tam dobrej poměr cena/kvalita. Třeba co se týče stojanů od sonoru, tak řada 400 šibenice nebyla schopná unést můj ride. Sic je to kráva 22" tak se to v kloubu mlelo a to jsem to měl utažený na krev.
Šibenice od mapexu drží jak prase.
Co jsem viděl pokaženej mapex hw tak jedině rozviklaná stolička, ale za to mohli dotyční paka,kteří si nastavovali výšku a neutahovali ten šroub.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

mě osobně neseděj moc šlapky od Mapexu. Přijdou mi takový těžkopádný, ale to může zas někdo chápat jako plus že :)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já bych také mohl přispět svou zkušeností, já mám už jen hw mapex, sice tamu sem neměl, ale jinak sem ozkoušel snad hw každé značky a myslím že u mapexu opravdu vyhrává poměr cena/kvalita, ale je dost možné, že sem mohl natrefit u jiných značek na nějaký blbý kusy,ale to se mi nezdá. Jinak u nejvyšších řad všech renomovaných výrobců je jasné, že ten hw musí být dobrý, jinak by šli sami proti sobě, ale myslím že mapex je o krok vpřed v tom poměru, jak už sem zmiňoval, cena/kvalita. Toť je můj názor a né každý s ním musí souhlasit. Radši to už píšu dopředu, aby zase někdo napsal připomínky typu: ''cos napsal je blost'', ale já to takhle vidím.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Záďa píše:mě osobně neseděj moc šlapky od Mapexu. Přijdou mi takový těžkopádný, ale to může zas někdo chápat jako plus že :)
no nevím, ale co znám lidi, kteří maj šlapky mapex, říkají spíš opak i Slowmeda to napsal a to měl předtím nejvyšší třídu od gibraltaru, můj známý to samé, ale je možné že ti to tak příjde, asi záleží na jak nastavenou šlapku si hrál

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Jako podle me ma nejvychytanejsi HW Yamaha , pak pearl a Tama(nezkousel sem DW) . S Mapexem nemam moc zkusenosti , ze Sonorem jenom spatne ale podle me pomer cena/kvalita vyhrava Gibraltar.

Myšák
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 15 čer 2007 15:10
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myšák »

Já znám jen Amati takže toho moc neřeknu a radši jsem se zeptal :D :D .......Ale vlastně mám zkušenosti s HW Basix a to je jako dost špatný.... :!: :wink:

švehle
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10 črc 2007 13:31
Bydliště: Plzeň/Klatovy/Nýrsko

Příspěvek od švehle »

mě se ten hardware líbí, jenom mi vadí u stojanů na činely místo filců gumy. je v tom nějakej velkej rozdíl?

stuffdrummer
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 27 srp 2006 16:43
Bydliště: Dží el Sity

Příspěvek od stuffdrummer »

Mapex má určite jeden z najlepších hw, aspoň teda v nižších triedach resp. v strednej cenovej kategórii - ten mi vyhovuje najviac pretože neni úplne heavy duty jak prasa (kto to má vláčiť po koncertoch) ale stojany sú hrubé tak akurát, stabilné atd...
Tá guma na stojanoch mi nevadí, je to podľa mňa celkom dobrá vychytávka pretože tá guma má oproti filcu oveľa menšiu styčnú plochu s činelom, čo sa (možno) nepatrne prejaví aj na zvuku. Ináč tam nie je nějakej velkej rozdíl

Henry
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2007 16:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henry »

jo je...filcovy sou z filcu a gumovy z gumy... :D

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

podle mě je ta guma taky plus, protože víc vydrží že :)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Henry, běž si radši hrát ven, hm? U MAPEXáckýho hw jsem zpozoroval dost podobností s nejnižším sonorem. Vypadaj podobně i kvalitativně. A co se gumy dotýká.., nejspíš by to chtělo zkusit a poreferovat. :?:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já teda sem ty gumový špalíky měl možnost zkusit a mám je na hi-hatce a musík říct, že zvuk činelů se mi zdá konkrétnější než u filců, že filcy zvuk činelu víc jakoby zatlumí a trochu činelu uberou.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

myslim že ten filc zatlumí leda tak 6" splash

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Martin píše:jakoby zatlumí
tímto jakoby jsem nemyslel doslova zatlumení BóĎo, pokud to nevyzkoušíš a neuslyšíš na vlastní uši, tak mě prosím nechytej za slovo, myslím, že to je celkem srozumitelné, podle mě ty filcy uberou trochu ze zvuku toho činelu, pač ten činel zakrývají mnohen větší plochou než gumové špalíky, které činel zakrývají takovou šírokou plochou, téměř totožnou s hranou hrdla plastové láhve. Což na zvuk činelu má na 100% vliv.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ten rozdíl mezi filckama a gumama je fakt znát, osobně odzkoušeno. Ovšem otázkou je, co je lepší...někdy nejni na škodu ten činel trochu přitlumit. A ty filcy jsou mi takový nějaký sympatičtější, nevim proč..asi jsem už starej konzerva.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

nebyly gumy na amatkach? :twisted:

Henry
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2007 16:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henry »

fakju píše:Henry, běž si radši hrát ven, hm? U MAPEXáckýho hw jsem zpozoroval dost podobností s nejnižším sonorem. Vypadaj podobně i kvalitativně. A co se gumy dotýká.., nejspíš by to chtělo zkusit a poreferovat. :?:
hele sel bych ale neak nemuzu uz tam je tma a ja se tmy bojim...:(

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

já to mám ozkoušený neboj,tak do toho asi mlátim tak že to nepoznám :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

"gumy"

Příspěvek od tomcorn »

Jednou z hlavních deviz těch "gum" (OS Cymbal Accentuator) je fakt, že se oproti filcu neslehnou, a i při minimální kontaktní ploše udrží činel při dotažení v požadovaném úhlu (hlavně ride, china, atp.) a "nevyčochtají se". Jinak záleží, jestli k činelu otočíš ty kulatější, nebo ostřejší konce gum, podle toho se činel více či méně "sevře". Na crashe a splashe dávám volnější, na ridy a chiny pevnější.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no a to by sa mi napriklad zislo, lebo na mojej vxackej sibenici mi china lieta jako sa jej chce...je to filc, no...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: HW Mapex

Příspěvek od MACEK »

no já mám doma MAPEX Vx a všechen hw od mapexu a jsem s ním naprosto spokojenej....dá se libovolně kombinovat bez žádných problémů a kvalita je 100% a cena je odpovídající kvalitě....co se týče mojí šlapky tak když jsem na ni poprvé hrál nestálo to za nic...tak jsem si ji vyladil na svoji nohu a dělám na ni neuvěřitelný věci...a žádný problém jsem s ní neměl.....v nejbližší době si chci koupit dvojšlapku...samozřejmě od mapex... :wink: a co vy?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: HW Mapex

Příspěvek od Kajda »

Taky mi HW Mapex naprosto vyhovuje,i na ty gumy místo filců se dá zvyknout velmi rychle :wink:
Když jsem si Mapexy koupila, přemýšlela jsem, že HW prodám a budu používat HW od YAMAHA, na který jsem byla zvyklá, ale nakonec mi bylo líto ho prodávat a nechala jsem si oba. Starší bubny mám postavené ve zkušebně na cvičení a Mapexy vozim na hraní, aspoň nemusim ty stojany pořád rozebírat :lol:
Mapex je prostě Mapex 8) :!:

Odpovědět

Zpět na „Mapex“