Uchycení tomů Mapex

Odpovědět
RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od RadimCep »

Mě se nejvíc líbí Mapex...(Opomíjím DW na které nemám a mít nebudu :D) Montuje to už na řadu QR což je jedna z nižších, kdežto SONOR to má našroubováno na korpusu... :( Ty nožičky chycené za mušle jsou v řadách Saturn a Orion...
U SONORu se mi nelíbí nožky na kopáku... Nedají se nijak vysouvat, kopák je tedy odkázán ležet vodorovně. (u sady Desinger byly nějaké speciální či co).. Nejvíce se mi líbili nožky u nějaké vyšší řady TAMA, kde byly celkem robustí... tu je odkaz: http://www.drumcenter.cz/eshop/tama-sta ... 62286.html akorát škoda že nebyly uchycené jako u těch Mapexů...
Mapex má všechno pěkně vyřešené se hold nedá nic dělat.. Akorát škoda že to nabízí od nejvyšších řad... Mě osobně by to vyhovovalo v řade Pro-M

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Polymorph »

Takže mapex je vložen mezi mušli a korpus?I když je ta guma tak je to skoro to to samý, jako by to bylo přímo v korpusu.
V tomto směru se mi mnohem víc líbí Tama, nebo klasickej RIMS to uchycení se mi zdá mnohem volnější...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Martin »

Ano. Akorát nechápu, proč by to mělo být stejné, jako kdyby to bylo přímo v korpusu, když kontaktní plocha s korpusem je vlastně kontaktní plocha mušlí, které jsou na I.T.S. Je to prakticky stejné jako u DW. U Tamy mě štve už výše zmiňovaná nevýhoda.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od RadimCep »

No u toho obrázku té Tamy to vypadá vcelku dobře... Ale je to zase chyceny za ráfek, takže kdyby se měnili blány tak se to musí sundat.... Kdybys měl třeba nějak postavenou soupravu ve zkušebně a tom danej tak, že abys ho vyndal musel bys přerovnat celou soupravu, přijde ti řešení jako má Mapex vhod.. :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Polymorph »

mapexdrummer píše:No u toho obrázku té Tamy to vypadá vcelku dobře... Ale je to zase chyceny za ráfek, takže kdyby se měnili blány tak se to musí sundat.... Kdybys měl třeba nějak postavenou soupravu ve zkušebně a tom danej tak, že abys ho vyndal musel bys přerovnat celou soupravu, přijde ti řešení jako má Mapex vhod.. :)

Kolikrát do roka měníš blány, že by tě to mělo tak srát?
Volnější uchycení než Mapex má TAMA, což by mělo bubnu dávat větší rezonanční možnosti...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od RadimCep »

2x do roka... zhruba... Na tu rezonanci sem nepomyslel..

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Morfe, pokud vezmu tvojí teorii vážně, tak docházím nutně k závěru, že v porovnání s Mapexem u DW málo rezonují floor tomy a kopáky :lol:
http://www.drumworld.com/prodimages/F%2 ... 000S.0.jpg
http://usa.mapexdrums.com/images/news/SW_Add-On_hi.jpg

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Polymorph píše:I když je ta guma tak je to skoro to to samý, jako by to bylo přímo v korpusu.
A na tuhle kravinu jsi přišej jak? Měřením sustainu? Porovnáváním stejného korpusu s ITS a bez ITS? Nebo jen z fotky a pomocí tvé antipatie k Mapexu?

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Martin »

Morphe, s těma rezonančníma vlastnostma bych to zase tak nepřeháněl, podle mě je to na stejný úrovni. Nevím, proč by měl být Mapex v tomhle omezen(z jakého důvodu).

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od milq »

Tiez si myslim, ze nez o rezonanciu skor ide o osobne preferencie a sympatie...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Polymorph »

tomcorn píše: A na tuhle kravinu jsi přišej jak? Měřením sustainu? Porovnáváním stejného korpusu s ITS a bez ITS? Nebo jen z fotky a pomocí tvé antipatie k Mapexu?
Ach jo, promniň Corne ale ty máš zase averzi vůči mě :-) ale to je tvůj problém.

Ale jestli jsi si všimnul, nikde jsem ve svých přispěvcích v tomto threadu neuvedl značku DW!!! Pouze jsem se technicky pozastavil nad tím, že MAPEX má uchycení takový jaký jsem napsal, což se mi zdá jako horší varianta, než ta, jak to má udělaný TAMA!

Nemějte neustále předsudky, chápu že ty jako ultraMAPEXdealer nemůžeš jít proti větru, ale nech nás prosím diskutovat.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Martin »

Polymorph píše:I když je ta guma tak je to skoro to to samý, jako by to bylo přímo v korpusu.
Promiň, ale když napíšeš toto, tak si buď v životě něviděl, jak vypadá uchycení od Mapexu, nebo prostě do Mapexu reješ. Co potom asi tak můžeš čekat od distributora Mapexu. Navíc nevím, proč by měl Tom bránit v diskuzi, spíš jenom udržel její plnohodnotnost.

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od jiricc »

Mapex to má jednoduchý a ůčelný,Tama zbytečně překombynovaný a Sonor to má ošklivý.V jednoduchosti je krása.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Milý Morphe,
DW jsem použil (pro tuto firmu zcela lichotivě) jako příklad floor tomů a kopáků, které těžko někdo bude kvalitou zpochybňovat, abych demonstroval chatrnost tvé "resonanční teorie". K tomu samozřejmě vůbec nepotřebuji, abys DW sám zmínil, pouze jsem hledal příklad, který bys pochopil i ty (což se zjevně nestalo). A to, že že jsem se tě zeptal, zda-li tu teorii nepodpoříš nějakou zkušeností (což se dosud také nestalo :D ), rozhodně diskuzi nebrání, naopak jsem přesvědčen, že ji rozvíjí. Takže i mne nech laskavě diskutovat. Nebo to mám chápat tak, že se k tvé kritice Mapexu nesmím (jelikož jsem osoba zodpovědná za dovoz) nijak vyjádřit, ani žádat argumenty????? :shock: :shock: :shock:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od Slowmeda »

Nevím o tom že by mezi výrobci probíhala soutěž, kdo má nejvolnější uložení. O tom přece celej zvuk není, je to jen jeho složka. Vintage soupravy to nemají vůbec a jak zpravidla hrají :?: V bibli ladění to autor píše taky - Yamaha není nejvíc rezonující buben, ale právě toto omezení mu zase půjčuje jakousi vyváženost v sustainu apod... Inženýři v Mapexu to určitě mysleli podobně. Udělat to tak aby to prostě rezonovalo akorát. Kdyby to bylo na P... už by se o tom asi vědělo :P

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od sasa »

no hoši klíd, spíš je otázka jestli je to k něčemu a já si myslím že to asi nějakej vliv má, ale ten rozdíl jsem ještě neuslyšel a to prosím mám bubny který nemaj korpusy provrtaný vůbec (pravda hrajou trochu jinak, ale jinak, né líp, nebo hůř...a pak samozřejmě něco naměřili na mikrofonech jakože sustain větší spektrum atd, ale koho to zjímá, já teda uši jako mirkfon nemám..) .... a jako že by v těch nevrtanejch byl rozdíl jakože nevrtaný hrajou a ostatní provrtaný nehrajou, tak žádnej takovej rozdíl se nekoná. tečka. jedno je jistý je ot hodně o marketingu - když vezmu DW a benovo oblívený GMS - tak se koukněme na jejich teorie o prstencích na hranách korpusů - DW tvrdí, že to má pozitivní vliv na zvuk - věřím jim, ač na to přišli kucí od ludwigů a to zcela omylem, když jim praskali tenký 3vrstvý korpusy, tak je museli na kraji nščím zpevnit..... GMS tvrdí, že jakákoliv hrana a změna tloušťky korpusu negativně ovlivní zvuk korpusu - věřím jim jejich bubny taky hrajou jako prase :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od sasa »

slouméďo já věřím, že právěže nepsaná soutěž existuje :mrgreen:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od tomcorn »

sasa píše:slouméďo já věřím, že právěže nepsaná soutěž existuje :mrgreen:
JJ, souboje marketingových hlášek :lol: .....
Pamatuješ, jak si s nástupem nových pedálů v devadesátých letech půlka republiky začala myslet, že šlapky bez dvojitého řetězu jsou na prd?? :lol:
Dnes je velmi populární názor, že lité ráfky jsou prostě lepší na všem, že kopáky s hloubkou menší než 18" jsou blbost... Tyhle trendy ale přejímají převážně začátečníci.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od RadimCep »

Polymorph píše:
Kolikrát do roka měníš blány, že by tě to mělo tak srát?
Volnější uchycení než Mapex má TAMA, což by mělo bubnu dávat větší rezonanční možnosti...
Když by ti rupla blána na koncertu a ty ji potřeboval rychle vyměnit tak ti to přijde třeba vhod... :P :P :P

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od Koubas »

kolikrát ti rupla blána na koncertě a měl si s sebou náhradní?

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od RadimCep »

Ani jednou... čistě teoretická úvaha.. :D

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od Martin »

Vždyť to je úplně jedno. Prostě se to buď někomu líbí a nebo ne, tečka. Ano, u Tamy je nějaká ta práce navíc, ale když se někomu ty bicí budou líbit, tak si je nekoupí jen kvůli tomu uchycení, tak nechápu, co se tu furt řeší :D

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od RadimCep »

Jak je u Mapex Saturn a Orion ta kolejnice na kopáku pro uchycení "Tčka" tak je to uchycené?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení tomů Mapex

Příspěvek od tomcorn »

Téčko neprochází korpusem kopáku a není kvůli přírubě nijak vrtáno do korpusu. Celé to drží v místech, kde jsou jednobodově uchyceny mušle.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mapex“