Hardware,šrouby aráfky Basix

Odpovědět
Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Hardware,šrouby aráfky Basix

Příspěvek od Bloksic »

Teď sem slyšel, že BASIX i Custom mají prý nýtovaný hardware, křiví se řetěz u HI-HAT stojanu, nestabilní kopák.
Ještě PRÝ rády praskají ráfky a závity. :cry:
Já si myslím, že to není pravda, tak doufám že ho vyvedete z omylu.
Jo ještě říkal, že i STAGGY za 8 sou lepší než Customy za 14.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Já o těch...

Příspěvek od drumn »

Já o těch Basixech taky začínám už pochybovat a ještě jsem je pořádně z blízka neviděl a ani na ně nehrál. Ze začátku se psalo, že jsou v poho a že za tu cenu lepší neseženu, ale poslední dobou bývají příspěvky čím dál tím víc proti nim. No nicméně si je jedu příští týden vyzkoušet do Opavy. otevřeli tam prý největší obchod s bicíma na Moravě (něco přes 20 sad).
Když tak potom napíšu nejaké postřehy a doufám, že budou jen pozitivní.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Tak se kua s někým domluvte ať vám je ukáže, než začnete kafrat, hrál jsem na několik Basixů Custom a všechny byly na tu cenu naprosto v pohodě, včetně pedálu a tojanu na HI Hat.
Bo si kupte u F. Honiga sonory, ale furt tady nemelte koniny, když o tom nástroji víte kulový!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

P.S.
Uvědomte si že jsou to jedny z nejlevnějích použitelných bubnů na trhu a tím pádem od nich nemůžete očekávat 100% kvalitu jak u nástrojů od 30000,- výš, takže se i s Basixama někdy dostaneš do problémů jako s Amátkama, že sem tam něco udtrhneš, nebo že někde něco nebude úplně to ono, protože ten nástroj je levnej a někde prostě musí být ošulenej.
Ale i přesto jak je ten nástroj levnej, tak hraje a vypadá naprosto suprově.
Howg!!!!

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Sorry,

Příspěvek od drumn »

Sorry, ale zkrátka mě baví kafrat o něčem co mám plánu koupit. Takže pořád dokola: Když se teda s Basixama mohu dostat do podobných problému s hardwarem jako u Amatek, kterej hardware je potom lepší?
(ja bych si tipl, že na tom Basix bude asi o něco lépe)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

sorry že rejpu drumne, ale tvůj příspěvek je nesmyslnej!
sféra má jednu úžasnou funkci a tou funkcí je vyhledávání, zadej basix a vyjede ti X odkazů, z kterých si můžeš udělat solidní náhled nad celou značkou Basix.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Podle mě má Basix ještě jednu nevýhodu - my účastníci sféry víme že ta značka existuje a je celkem zaběhlá. Ovšem kdybych chtěl prodat tyto bubny nějakému člověku, který se o novinky nestará a nechodí po internetu (a takových lidí je dost), byl by na rozpacích o značce. Když vemu třeba Sonor 503 - myslím že jsou lépe prodejné než Basix (kvůly tomu že je to prostě vynikající značka) - mimo jiné už je mám rok a hardware chodí bez problémů tak jak má ,podle mě jsou lepší než ty Basixi. (i když mají méně šroubů - ale to není vše)... :roll: :roll:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry,

Příspěvek od Radim »

drumn píše:Sorry, ale zkrátka mě baví kafrat o něčem co mám plánu koupit. Takže pořád dokola: Když se teda s Basixama mohu dostat do podobných problému s hardwarem jako u Amatek, kterej hardware je potom lepší?
(ja bych si tipl, že na tom Basix bude asi o něco lépe)
Basix je na tom o MNOHO lip uz jen svoji masivnosti! Trubka stojanu je snad 3x tlustsi nez od stojanu Amati. Na Amatkach se Ti pravidelne VZDY servou srouby a bez mensi dilnicky po ruce jses s Amatkama v prdeli, leda bys chtel veskery hardware opravovat izolepou. Jasne, na Basixech se muze take servat zavit, muze prasknout rafek, nebo proste posrat neco jineho, ale neni to naprostym pravidlem, nehlede na to, ze se to stava i u nastroju nekolikanasobne drazsich. Ja pretrhnul retez u nejdrazsi slapky Yamaha, stejne jako retez u draheho stojanu hihat Pearl a to nejsem zadny velky reznik. Zadny hardware neni vecny (pokud na nej nesmrdlas dechovku s mistnimi tatiky), je to pevnostne velmi namahana vec a je logicke, ze to proste casem odejde, stejne jako se Ti drive nebo pozdeji podela auto, nebo jakekoli jine spotrebni zbozi.
Jeste neco: jeste pred par lety nastroj zvukove kvality Basixu zacinal na nejakych 25-30-ti tisicich. Tak si to vsechno porovnej s "hodnotou" drevotriskovych Amatek.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Karloska:
S tou teorií prodejnosti, jsi myslím taky hodně na omylu, dnes už zná Basix strašně moc lidí, a to i díky sféře a nejen ji, prostě basix vešel ve známost sám, tou bezkonkurenční cenou. Pokud by někdo chtěl prodat starší basix, tak musí jít na cenu max 10000,- což se vyplatí snad každýmu a Amátkáře to pošle "konečně" do háje a donutí je to zamyslet se jestli oprvdu není lepší aby ten buben aspoň trochu hrál.

Bylo by schálně zajímavý porovnat Sonory a Basixy

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To by bylo zajímavý....já se k jiným bubnům nedostanu no, tak nemůžu porovnávat.. :wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

srovnání Basix custom a Sonor 503 je jednoznačný a nejen ve zvuku - Basix vyhrává na všech lajnách...

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

No konečně

Příspěvek od drumn »

No konečně slovo do pranice. To je přesně to co jsem chtěl slyšet.

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

No samé dobré zprávy to nejsou, ale já si taky myslím, že nemůžem srovnávat Basix Custom s Tamou Artstar,Pearl ELX, Sonor 2005 a výš, i když mají na VB a MB osm šroubů, oproti deseti. :D

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Stejně, když sem poprvé viděl nový model Basix Custom, tak sem si myslel že se dívám na bubny za třicet.

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry,

Příspěvek od Bloksic »

drumn píše:Sorry, ale zkrátka mě baví kafrat o něčem co mám plánu koupit. Takže pořád dokola: Když se teda s Basixama mohu dostat do podobných problému s hardwarem jako u Amatek, kterej hardware je potom lepší?
(ja bych si tipl, že na tom Basix bude asi o něco lépe)
Jo taky se radši 10x zeptám než to půjdu koupit. :?

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

A ještě, nevíte co je pravda o těch nýtech v těch stojanech. :?: :?: :?:

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Prosím vás, nenašel by se tady někdo, kdo ma Basix Custom a mohl by mi nafotit detaily hardwaru, uchycení tomů na ráfku a pedál na kopák.
Kdyby byl někdo tak ochotný, tak mi to prosím pošlete na bloksic@seznam.cz , předem moc děkuji. :oops: :?:

Radoss
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 18 kvě 2005 12:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoss »

Bloksic píše:Prosím vás, nenašel by se tady někdo, kdo ma Basix Custom a mohl by mi nafotit detaily hardwaru, uchycení tomů na ráfku a pedál na kopák.
Kdyby byl někdo tak ochotný, tak mi to prosím pošlete na bloksic@seznam.cz , předem moc děkuji. :oops: :?:
Ahoj, jestli budu mit cas, tak bych ti je fotnul, budu je kupovat do hudebky... a libi se mi. Zkusim zajit na obchod.

Jinak pro ostatni co tu rozebiraji kvalitu nebo nekvalitu Basixu, mam asi pul roku stojan Basix a uplne v pohode. Vse drzi jak ma, navic mi usetril penize, protoze jsem shanel tri ramenny a ten mi vyhovoval.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Nevadí

Příspěvek od drumn »

Vypadá to, že si ty Basixy koupím. Doufám, že to s tím hardvarem nebude tak hrozné. stojan na hi-hat bude určitě lepší než u Amatek. Mám dvojšlapku Laser, takže to je taky v poho, no a ještě jeden stojan HW800 Pearl. Je na to nějaká záruka? (asi ne, že?!)

Sabbath
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 23 zář 2004 13:42
Bydliště: Praha, Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sabbath »

Mám basix custom od listopadu. Zatim se mi nic neposralo - a že už k tomu bylo důvodů - výměna blan apod. Naprosto nic nemám ani proti hardwaru (mám teda jen stojan na ride, šlapku a stojan na hajtku jsem nechtěl). Ten stojan je výbornej, bytelnej, foremnej, lehce skladatelnej, nemám výhrady. Na crashe mám stojany tama (nejnižší řada za 1500,-) a basix jednoznačně vyhrává.

Basix custom x sonor 503 - jeden čas jsem hrál na obě sady a basixy byly jednoznačně lepší.

Jinak souhlasím s úvodním příspěvkem Polymorpha, protože si myslim, že se o basixech šíří různé fámy, které odpovídají klepům svíčkových bab před kostelem. Ten, kdo je s tímto nástrojem spokojen diskusi samozřejmě nezavede, takže se v diskusích samozřejmě ozývají jen ti, kdo mají s basixama problémy - troufám si říci, že je to menšina.

Jak už bylo řečeno, od nástroje této ceny nemůžeme požadovat velké nároky. Jestli chcete mít jistotu dobrého kupu, tak investujte třebas do gretschů inzerovaných v květnovým muzikusu (cca. 155 000,-). TRH JE VĚC SVOBODY A DOBROVOLNOSTI!!!!!!! kdo má vůči basixům nedůvěru, ať si koupí lepší spolehlivé a časem prověřené bicí typu výše uvedených gretschů a nešíří tady takové fámy, jako že staggy za 8 000,- jsou lepší :roll:

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Sabbath píše:VĚC SVOBODY A DOBROVOLNOSTI!!!!!!! kdo má vůči basixům nedůvěru, ať si koupí lepší spolehlivé a časem prověřené bicí typu výše uvedených gretschů a nešíří tady takové fámy, jako že staggy za 8 000,- jsou lepší :roll:
To jsem jen citoval názor druhých, ja sem chtěl jedině Basixy a Staggy jsou proti tomu za tu cenu na shit :wink:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware,šrouby aráfky Basix

Příspěvek od Hans-Drums »

Právěže Basixky s Amátkama a Staggama vůbec nemůžeš srovnávat.A ten hardware (Mám sice chvíli) ale vypadá bytelně a má potenciál něco vydržet

Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware,šrouby aráfky Basix

Příspěvek od Kashmeeer »

Já mám od Basixu šibenici na crash. Před rokem mi ten muj noname praskl tak sem na rychlo potřeboval něco levnýho a volba padla na Basix. Stojan je to masivní, všechno drží jak má, nic se neuvolňuje - takže pokud chcete levnější stojan na činel tak v tomhle Basixu věřit můžete :wink:

Odpovědět

Zpět na „Basix“