Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Odpovědět
Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sonor4ever »

Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser - Podstavec pod basový buben 16"–18"–20" ... vaše názory, skúsenosti, ... spokojnosť - nespokojnosť ... ďakujem. :roll:
Přílohy
Gibraltar SC-BDPM.jpg
Gibraltar SC-BDPM.jpg (10.17 KiB) Zobrazeno 4258 x

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od tomcorn »

Na ty vrchní šrouby je imbus?

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sonor4ever »

...no vyzerá to že hej, že je tam imbus ... ale myslím že bude pasovať key od TAMA ... aspoň mám skúsenosti, že pasuje rozmeovo ... TAMA verzus GIBRALTAR.
len neviem ako je to s priestorom, budem musieť asi po každom hraní demontovať, keďže bassdrum mám v SKBéčku ... :shock:
otázne je že či to pomôže zvukovo pre 20" bass drum, predpokladám že ánno, že beater sa tým pádom posunie viac do stredu hracej blany ... :wink:
Přílohy
SONORFORCE3000&SKB
SONORFORCE3000&SKB

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od Moleek »

Myslím, že tomu triggeru je srdečně jedno, kam se posune beater :lol:

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sonor4ever »

... to sme sa zase nasmialli, dík za info , sice aké také, ale predsa. no skomplikujem ti to: nehrám vždy s triggerom! 8)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od Moleek »

sonor4ever píše:... to sme sa zase nasmialli, dík za info , sice aké také, ale predsa. no skomplikujem ti to: nehrám vždy s triggerom! 8)
No nebo dost lidí míchá obě metody, takže jasně, že moje poznámka neměla tak úplně pokrývat realitu.
Každopádně, abych dodal nějaké serióznější info, tak se zvedákem kopáku mám zkušenosti jenom na 18" a tam už se to hodí dost... Zvedlou dvacítku jsem ještě neviděl, ale je pravda, že některé pedály jsou dost mohutné a tam by se to už hodilo.
Každopádně bych to pro vyzkoušení zkusil podložit něčím, co se doma najde a pokud to bude zvýšené vyhovovat, tak ten zvedák pořídit

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od tomcorn »

každopádně zvedák ti posune šlapku "před" kopák a tím dost razantně změní feeling sešlapu

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od Moleek »

tomcorn píše:každopádně zvedák ti posune šlapku "před" kopák a tím dost razantně změní feeling sešlapu
No nechci nijak snižovat tvoje zkušenosti, ale z obrázku se mi zdá, že ten dolní plech končí přibližně ve stejném místě, jako ráfek kopáku, takže v tomhle ohledu se nic neděje a v přípdě potřeby se to dá dokonce přehodit na druhou stranu (nebo i podložit nějakou podložkou či matkou pro dalších pár milimetrů)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sasa »

já ten lifter mám:
1. z toho utahovadla ti za chvíli vypadnou ty šrouby na imbus a pak se ti to celý povolí, tzn. ten systém není dobre, (jsou tam šrouby, který ti to utahujou shora- na imbus, a ty jsou provrtaný a zespod jsou další šrouby, který ti držej dvě takový destičky.. to se ti za chvíli povolí a už to neutáhneš)
2. je to zbytečně těžký a utahování je dost na prd, velmi zle se to centruje na ráfek
3. není to stabilní
4. ANO POSUNE TI TO BEATER A ZMĚNÍ SE FEELING HRY A TO DOST ZÁSADNĚ
5. k bodu výše, pokud se rozhodneš celé toto posunout, tak aby si měl beater blíž bláně, tak ti bude drhnout např. řetěz od šlapky o ráfek VB
Když to zkrátím, tak tento lifter - raiser nedoporučuji. kup buď DW nebo se mi vcelku líbil ten od mapexe, ovšem ani na ten zde nejsou uplně kladné ohlasy. thats my opinion.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sasa »

jo abych byl kompletní, tak mám kopák 18".

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od Moleek »

Jo to mi nedošlo, že to na ten kopák nemůže jít nadoraz kvůli řetězu.. Sorry :oops:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od tomcorn »

Moleek píše:Jo to mi nedošlo, že to na ten kopák nemůže jít nadoraz kvůli řetězu.. Sorry :oops:
bingo :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od tomcorn »

My opinion: U 20 se na to vyprdni, víc problémů než užitku. I 18 se ještě dá "ze země", ale tam už je beater na střed nemožnej. U 16 je to nutnost. Kup si pořádný kopáky pro dospělý :mrgreen: (Sašo promiň :wink: )

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od Bobroněnko »

rozumím tomu u 16 a 18, ale na 20 je to podle mě zbytečný - ten rozdíl už není takovej, aby se to nevyřešilo posunem beateru. a osobně mi vyhovovalo i na 22 hrát "nad" střed :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sasa »

18"x18" v carbonu s kombinací s mahagonem taky zabíjí 8)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od tomcorn »

....smíchem :lol:

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: Gibraltar SC-BDPM Bass Drum Raiser

Příspěvek od sonor4ever »

sasa píše:já ten lifter mám:
1. z toho utahovadla ti za chvíli vypadnou ty šrouby na imbus a pak se ti to celý povolí, tzn. ten systém není dobre, (jsou tam šrouby, který ti to utahujou shora- na imbus, a ty jsou provrtaný a zespod jsou další šrouby, který ti držej dvě takový destičky.. to se ti za chvíli povolí a už to neutáhneš)
2. je to zbytečně těžký a utahování je dost na prd, velmi zle se to centruje na ráfek
3. není to stabilní
4. ANO POSUNE TI TO BEATER A ZMĚNÍ SE FEELING HRY A TO DOST ZÁSADNĚ
5. k bodu výše, pokud se rozhodneš celé toto posunout, tak aby si měl beater blíž bláně, tak ti bude drhnout např. řetěz od šlapky o ráfek VB
Když to zkrátím, tak tento lifter - raiser nedoporučuji. kup buď DW nebo se mi vcelku líbil ten od mapexe, ovšem ani na ten zde nejsou uplně kladné ohlasy. thats my opinion.

... díky moc, Tvoja rada mi hodne dosť pomohla, a už som aj zabudol, že si chcem niečo také objednať! :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „Gibraltar“