Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Odpovědět
Uživatelský avatar
Berseeker
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2009 19:02
Bydliště: Pelhřimov, České Budějovice(škola)

Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Berseeker »

Zdravím!
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte tenhle drop clutch, případně jaké s ním máte zkušenosti a hlavně, jestli má v místě, kde se činel dotýká "držáku" hladké vybrání, nebo je tam závit.

Díky!

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Jan »

Funguje správně, je to obvyklý džibraltaří kousek železa, jen mě otravuje, že je spodní matice dělená a pojišťuje se šroubkem. Matky jsou přitom větší, než u obvyklých spojek, tak se nedají snadno vyměnit. Uprostřed je asi centimetr hladký, bez závitu.

Uživatelský avatar
Berseeker
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2009 19:02
Bydliště: Pelhřimov, České Budějovice(škola)

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Berseeker »

Ještě jednou díky za odpověď. Nevím ale, jak si představit dělenou spodní matku a nepochopil jsem, jak "větší" ty matice(předpokládám ty "utahovací" na činel) jsou. Poprosím o dovysvětlení. :oops:
Připojím ještě k tomu: Jestli chluch nějak neobtěžuje při šlapání hajtky. Myšleno kvůli vyšší hmotnosti.

Díky. :wink:

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Moleek »

ObrázekObrázek

Řekl bych, že ten rozdíl hmotnosti nebude tak velký v poměru s celkovou hmotností včetně vrchního činelu.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Jan »

Napsal jsem to asi trochu nesrozumitelně, sorry. Tu dělenou spodní matici nebudu popisovat, protože ani nevím, proč se pro takové technické řešení v Gibraltaru rozhodli, ale moje stížnost směřovala k tomu, že takto upravená matka drží spolehlivě pouze po utažení šroubku, který je vidět dole na Moleekových obrázcích. Protože mě obtěžovalo potřebovat na každé sestavení hajtky klíč, chtěl jsem tuto matku vyměnit za obyčejnou, ty ovšem mají menší vnitřní průměr. Jistě to nebude vadit každému tak, jako mně, ale stejně jsem na to chtěl upozornit. Vzhledem k tomu, že závit je uprostřed těla přerušený, není také možné upnout tenký horní činel bez malé vůle. To ale stejně nikdo nedělá, tak by to nemělo vadit. A celkově je ta spojka o něco těžší než jiné, ale to nehraje žádnou roli.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od sasa »

jo jo tenhle clutch je nahovno, mám to od gibrlataru taky a je to fakt děsně pitomý. Jane ono to drží, normálně ten šroubek-červík zahoď, spodní matka se nepovoluje a drží, odehrál jsem s ním mrtě koncertů a spíš se povolujou horní matkyy. Ale jde to nahradit dvěma standardními matkami myslím od mapexu, protože mají větší průměr.... případně na to půjde DW, pokud jejich závity mají stejné stoupání jako gibraltar, což dle mejch zkušeností maj...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od tomcorn »

kovová matka na kovovém závitu se občas může "vyklepat" a povolovat... osobně považuji za elegantnější řešení plastovou matku, ta se měkčeji "zakousne" a vibrace ji tolik nepovolují

Uživatelský avatar
Berseeker
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2009 19:02
Bydliště: Pelhřimov, České Budějovice(škola)

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Berseeker »

Díky! A co vůle a následné pazvuky a nepříjenmosti v hraní. Jsou nějaké?

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od magadafagada »

funguje to dobře, já osobně to občas utahnu občas ne a drží to stejně(šroubek na matce). celkově to funguje dobře, počítej ale s tím, že po čase ti upadne ten černý tlumící filc mezi hořejší a spodní částí a eventuelně ještě oklepeš na té páčce tu černou bužírku.
horní matka pro nastavení utažení činelu drží úplně v pohodě, i slabej činel jde utáhnout.

Maiden
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 24 bře 2006 18:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gibraltar Hi-Hat Drop Clutch SC DC

Příspěvek od Maiden »

ja musim rict, ze za tu cenu uplna pohoda. spodek se sice musi dotahnout klicem ale aspon mas jistotu, vrsek drzi perfektne. ta delena matka se obcas povoli, coz jsem zatim zazil snad u vsech HH drzaku. jediny co rika magadafagada - pokud pouzivas k dropnuti horniho cinelu palicku (coz se u tohodle reseni packy vylozene nabizi) tak se ti oklepe ta plastova buzirka ale si myslim ze neni problem. za me spokojenost :)

Odpovědět

Zpět na „Gibraltar“