HARDWARE GIBRALTAR

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Nejvišší? :evil: To je moc! Vysoký, vyšší, nejvyšší!

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

A ****** tak to mi vážně ulítlo :oops: :oops: :oops: , letím to opravit :neutral:

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Tak jsem si nakonec koupil Gibraltara 6607, to jen pro případ, že by někoho zajímalo, jak to dobadlo.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

ja jsem koupil tu celou sadu 6600 (uplne novou - nehranou) - ktera byla nakonec za 5000,- coz bych rekl, je cena vice nez slusna - zatim jsem s tim hral jen jeden koncert a spokojenost - treba casem doplnim nejaky dalsi poznatky (do ted jsem mel yamaha 700 radu - 7-8 let a v podstate zadny problem, tak uvidime jak si povede nastupce) :-)

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Stýv »

Využiju tohoto tématu a zeptám se:
Koupil jsem Dvojšlapku Gibraltar 6611. Šlape výborně, i když nemůžu moc soudit protože je to moje první :D No a chtěl bych si pořídit tohle...
9607ML-UA2.jpg
9607ML-UA2.jpg (10 KiB) Zobrazeno 4215 x
... jelikož mám hajtku strašně daleko. Takže bych chtěl slyšet Váš názor na ten stojan, zkušenosti atd., ale třeba i fotky jak máte umístěnou hajtku u dvojšlapky :)
Díky :)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Kulda »

Tohle je v podstate jen takova vopicarna..
Pokud mas hajtku opravdu velmi daleko, zvaz celkovy posez a stavbu soupravy.
Hodne lidi co maj nove dvojpedal ma tendenci u toho sedet roztazenej jak levna coura :mrgreen:
Obrazek napovi vic.
Nebo zkus prohodit pozici hajtky s levym pedalem :wink:
Přílohy
IMG_4006.jpg

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od tomcorn »

Stýv píše:Využiju tohoto tématu a zeptám se:
Koupil jsem Dvojšlapku Gibraltar 6611. Šlape výborně, i když nemůžu moc soudit protože je to moje první :D No a chtěl bych si pořídit tohle...
9607ML-UA2.jpg
... jelikož mám hajtku strašně daleko. Takže bych chtěl slyšet Váš názor na ten stojan, zkušenosti atd., ale třeba i fotky jak máte umístěnou hajtku u dvojšlapky :)
Díky :)
Podle mne je to geniální stojan, nebýt jedné hlupé věci. v poslední části (pod činelem) by měl být teleskop pro nastavení výšky hihatky. Takhle se totiž dá výška nastavit jen polohou těch dvou kloubů, ale ty potom zase neslouží účelu, ke kterému tam jsou (posun do stran). Čili když chci hajtku výš, musím se vracet zase nad hlavní tubus, čímž je z toho normální hihatka. Čili já si myslím, že je to super stojan, pokud ti vyhovuje jeho "tovární" výška.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Vojta Horák »

Me to prijde jako skoda vyrobku jak pise Tom, hlavne k cemu to pak muze bejt? akorat mas cinel nad levym pedal z dvojslapky...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Martin »

Nic proti, ale některý tvý příspěvky mi přidou tak trochu.... ehm :D , no to je jedno. Ale nejspíš tak ta hi-hatka bude konstruovaná, aby pak činely byly nad levým pedálem dvojšlapky, aby byly blíš virblu, jak je tomu, když máš singl šlapku. Někomu se totiž blbě hraje, když má díky dvojšlapce hi-hatku daleko.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od tomcorn »

Ten nápad (dát činely hh nad levý pedál) je super, jen mě mrzí ta nemožnost nastavení výšky, zrovna HH má každý jinak :cry:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od ZRNO »

Njn kde soudruzi v Jůesej udělali chybu? stačilo udělat o pár cm delší bovden a jiný dva odlitky.....a jedna křídlová matka navíc..... :idea:

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Stýv »

Tak jsem si s tím trochu pohrál a už je to docela v pohodě, je to asi na zvyku no :) Ale stejně si počkám, až v gibraltaru tenhle problém vyřeší a koupím ho :D ... mívám hajtku vcelku dost vysoko... :neutral:

to martin: s těma příspěvkama si mě zarazil :neutral: :D

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Martin »

A co ti na tom příjde zarážejícího :D Když je tento stojan na hi-hat vymyšlen k prospěšnému účelu a Noiselord ho označí za zbytečný, protože zrovna jemu to nevadí, tak promiň, ale moc logiky tam nevidím. To je jako kdybych řekl, že je zbytečný vyrábět grip na paličky, když mi nekloužou.

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Stýv »

Aha, já myslel, že tím myslíš moje příspěvky :D Tak to sorry, stahuji zpět :oops:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od ZRNO »

Nehledě že za ty prachy už se dá sehnat i bowdenová hihat od pearlu.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Kulda »

A to je presne ono..
Nevidim v tom nic revolucniho, kdyz uz davno pred tim je vymyslena hajtra bovdenova, ktera se necha mrsknout naprosto kamkoliv a jakkoliv..
A kdyz chce nekdo hodne bliz hajtru k bubinku, prohodi levy pedal s hajtkou..
Gibraltar mam tuze rad! Vse co jsem od nich kdy mel bylo naprosto v poradku a k me spokojenosti, ale tohle je proste jen bovdenova hajtka s kratkym bovdenem za dlouhy penize:D

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Pajas »

Stýv píše:Tak jsem si s tím trochu pohrál a už je to docela v pohodě, je to asi na zvyku no :)
...přesně tak, zvykneš si..a pak Ti to už ani nepřijde :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Vojta Horák »

Martin píše:A co ti na tom příjde zarážejícího :D Když je tento stojan na hi-hat vymyšlen k prospěšnému účelu a Noiselord ho označí za zbytečný, protože zrovna jemu to nevadí, tak promiň, ale moc logiky tam nevidím. To je jako kdybych řekl, že je zbytečný vyrábět grip na paličky, když mi nekloužou.
Nene, to jsi me blbe pochopil, nebo jsem jen blbej pisalek! Me teda taky žere ze mam hihatu diky doublepedalu daleko to je svata pravda a tohle by bylo idealni reseni, ale nemuzes si PORADNE rozklopit nohy abys hihatu mel stejne vysoko jak normalne, protoze tam chybi jakysi prodolouzeni, tudiz mas hihatu blizko ale nizko, proto mi prijde jako blbost to vyrabet takhle a pridal bych k tomu delsi tycku... a trubku... Ted mi teprve rekni ze jsem hlupak a ja se pujdu zahrabat :mrgreen:

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Gilnar »

Jo, Gibraltar je perfektní---taková 6600 je oproti zatracenýmu Staggu, co se mi ohejbal při koncertě fakticky labůžo.
Dokážu si představit, že 9600 bude ještě lepší-ale zase už ta 6600 je těžká jako kráva :-/
Jaký máte kdo zkušenosti s 8600? Je to vyšší řada než 6600, ale o dost subtilnější. Máte to někdo? Co to vydrží? Je to opravdu výrazně lehčí?

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od RadimCep »

8600 je podle mě ten "vintage" HW.. Je to něco podobnýho jako 9600 akorát s jinýma nohama no.. Dělá to i DW.

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Stýv »

Nezkoušeli jste někdo dát na tohle rameno 17", 18" crash? Myslíte, že by to udržel? Odvážil bych se na něj dát tak maximálně splash ale kdo ví...? :?
Přílohy
SC-CLBAChq.jpg

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Benbuben »

Rameno to udrží v klidu, důležitý je jak a na co ho připrcneš, aby to celý bylo stabilní... :wink:

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od Tarkil »

Tak tak. Mam ten druhej podobnej typ od gibraltaru, ted na nem mam 18 chinu a jeden cas jsem na nem mel i 20 ride a drzelo to naprosto v pohode a bezpecne. Ale je fakt potreba, jak rikal Ben, dat to na nejakej stabilni stojan aby se to nevyklalo cely...

palka.vasek
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 28 čer 2009 14:42
Bydliště: Ostrava, Czech Republic

Re: HARDWARE GIBRALTAR

Příspěvek od palka.vasek »

Gilnar píše:Jo, Gibraltar je perfektní---taková 6600 je oproti zatracenýmu Staggu, co se mi ohejbal při koncertě fakticky labůžo.
Dokážu si představit, že 9600 bude ještě lepší-ale zase už ta 6600 je těžká jako kráva :-/
Jaký máte kdo zkušenosti s 8600? Je to vyšší řada než 6600, ale o dost subtilnější. Máte to někdo? Co to vydrží? Je to opravdu výrazně lehčí?
Je to skvělý hardware .... o hodně lehčí než všechny ostatní hardwary ..... vubec neměj strach, že by se nějak viklal nebo nebyl pevný ..... akorát šibenice není moc dobrá, tak pokud chceš kupovat sadu, tak si ji nech vyměnit - v Akcentu Ti ji vymění za rovný a ještě si ze zbytku peněz mužeš koupit třeba palice.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Rampa gibraltar

Příspěvek od Grocker »

Zdravím
Protože už mám u bubnů tolik stojánků, že mi jejich stavba zabere skoro hodinu. Plus to mám celé nakreslené na koberci kam to stavím.
Rozhodl jsem se koupit si hrazdu. Vybral jsem si Gibraltar GRSP - CW. Otázka je jestli to skutečně zjednodušší stavbu a transport bicí soupravy?
Máte někdo rampu od Gibraltaru? Jak jste s ní spokojení?

Díky

Odpovědět

Zpět na „Gibraltar“