HARDWARE GIBRALTAR

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Hany, já mám od Gibraltara šibenice tý nejvyšší řady a pokud se chceš na stojanech oběsit, neni asi nic lepšího, ale na tahání na koncerty je to za trest. myslim, že musí bohatě stačit ta řada 6000.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já dávám hlas šibenicím Tama, protože už i Swingstar je třídílná a levnější asi o 500 než třídílnej Gibraltar, ty roadpro pak stojí tušim stejně jako řada 6600, Tama tam má ale pár vychytávek navíc (zasunovací rameno, neomezený štelování - kloub nemá zoubky).

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Nevim jak tahle řada, ale ta nějvyšší má taky zasouvací rameno a kloub místo zoubků

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jenom pozor na tu nejvyšší řadu která nemá zoubky, např u stojanu na snare - koupil jsem si ho a už nikdy bych do něj nešel, totiž ve spoji obou pohyblivých částí tak tam je nacpaná gumička, důsledkem toho je, že se to musí zatáhnout opravdu obrovskou silou, aby se to pak nehýbalo - ten stojan na snare bych si už nikdy nekoupil!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no roadpro šibenice stojí stejně jako řada 6600. u tý tamy je to řešený několika destičkama (asi 6), mezi kterýma působí takový tření, že se to nehne. je to docela chytrý použití známý finty, zkuste třeba někomu ve škole, když se potřebuje učit, vzít dvě knížky a zastrkat střídavě listy do sebe, to vod sebe nedostanete.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

to Hany: do Gibraltaru di!! ale ja bych vopral tu hi hatku 66kovou.. ja uuplne super nejviic moocc!! a stoji ani ne 2 000 Kč!!

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

Souhlasim s Kuldou ta šestková hajtka má to co od hajtky "obyčejnej" bubeník potřebuje. Takže pokud nejsi nějakej megařezník nebo jestli nepotřebuješ mít na bubnech superudělátka. Tak do ní určitě jdi. Já jí mam a jsem s ní naprosto spokojenej.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já ji mam taky a jsem taky naprosto spokojenej, nemám jí co vytknout.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ještě k těm kloubům u nejvyšší řady. na těch šibenicích se to ani nehne. při nastavování je to dobrý, páč neni člověk ničím omezen. U stojanu na virbl nevim, ale ty šibenice jsou opravdu výborný, leč těžký jako kráva

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

sasa píše:jenom pozor na tu nejvyšší řadu která nemá zoubky, např u stojanu na snare - koupil jsem si ho a už nikdy bych do něj nešel, totiž ve spoji obou pohyblivých částí tak tam je nacpaná gumička, důsledkem toho je, že se to musí zatáhnout opravdu obrovskou silou, aby se to pak nehýbalo - ten stojan na snare bych si už nikdy nekoupil!
Teď nevím, Sašo, o čem mluvíš. Tama, nebo Gibraltar? Já mám právě trošku zálusk na nějaký stojánek na virbvl z nejvyšších řad, kde je neomezené nastavení kloubu, bez zoubků. Nejlépe kulový čep.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Hany, já pořád doporučuji tyhle drahý věci, ale neznamená to, že ty levnější nebudou sloužit dobře. Holt si to mohu dovolit, tak si občas dělám radost :wink: Třeba ta Tama 905 je super, že má převod pákovým mechanismem,. Zajedno se mi to líbí jako konstruktérovi a zadruhé "mám lepší pocit ze hry" (to je jak z reklamy na...třeba na vložky :D )
Ještě jsou fantastické stojany DW5000, ale to už je také pálka.

Super těžký hardware je dobrý pro velmi časté hraní, hodně koncertů, hraní na rozviklaných praktikáblech a tak, ale tím veškerá praktičnost končí. Nemyslím, že by průměrný bubeník byl takový řezník, aby úderem do crashe rozkýval obyčejnou šibenici od Tamy. Ty nejvyšší řady Gibraltaru (Honzovy šibenice) vypadají dobře, bytelně, ale také bych se s tím nechtěl tahat, ani jednou za čas.

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keyser_soze »

To Radim:
Nemyslím, že by průměrný bubeník byl takový řezník, aby úderem do crashe rozkýval obyčejnou šibenici od Tamy.
No nezbývá než si lehce zapolemizovat nad definicí "průměrného" bubeníka :wink: .
Jinak na rozviklaným parkťáku ti nepomůže ani svěcená voda.
Nicméně krávě se vocas taky kejvá a neupadne :D.

Zpět k Gibraltaru. Ano je těžký, ale dovolím si tvrdit, že vydrží víc než Tama.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

keyser_soze píše: No nezbývá než si lehce zapolemizovat nad definicí "průměrného" bubeníka :wink: .
No, to máš pravdu. Ty bys rozkejval snad i telefonní sloup :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

radime mluvil jsem o gibraltaru, ale nemám ten stojan s kulovým kloubem, mám ten pod tím, jedinej rozdíl je v nich asi ten kulovej kloub - podel mě je to hovadina, až si ho potěžkáš, budeš hodně zvyklanej, jestli nekoupit něco lehčího a to jsem přesně udělal já, já koupil tu řadu stojanu na virbl pod tím a udělal jsem asi chybu, je těžkej a musí se hrozně moc dotahovat a stejně se vyklá v tom spoji, kde je uvnitř nacpaná guma....ono kdo si potěžkal virbl peavey, tak asi chápe, že sem hledal stabilní stojan, ale ani pívej není nejtěžší, co pak třebas takový ty virbly Vivian instruments? to má snad dvacet kilo, to aby si člověk koupil pak stojánek z lešenářskejch trubek!! podle mě je těžkej HW na hovno, chtěl bych se jednou dožít toho, že budou dělat HW z kompozitů.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Sašovu řeč můžu potvrdit, ten šestkovej stojen má ten kloub vážně neřešen dieálně, ale když ho člověk hodně utáhne a moc se neopírá při rim clicku, tak to zas tak hrozné není. Řekl bych asi jediná větší slabina toho šestskové gibraltařího hw.

Pak ten devítkový s kulovým kloubem - je to vážně hodně masivní stojan, máme ho v hudebce, kvůli tomu že ten z 5kové řady by byl neunesl nový maplový virbl gretsch. S kulovým kloubem tam není problém, drží naprosto dokonale, stejně tak se téměř nehýbe. Je o něco těžší a rozměrnější, jedna z těch verzí kloubu se nedá dát moc nízko (jako kompletní výška), ale u té druhé verze to jde v pohodě celkem rozumně, ale myslím, že by to taky neměl být problém...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No tak děkuji za postřehy, hoši. Asi přestanu mít roupy a nechám si svůj cca 8 let starý stojan Tama, který funguje celou dobu naprosto bezvadně, pouze zmlsané hovado jako já vymýšlí kraviny a chce neomezené klouby apod.
Kdybych radši cvičil..... :?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jestli ti funguje dosavadní stojan bez problémů, tak se na kulový kloub vážně vybodni, protože (si myslím, že) je to už vážně zbytečnost... ;) Nikdy jsem neměl problém nastavit si sklon virbl jak potřebuju, i přes to, že žádnej kulovej kloub nemám... Naopak si myslim, že by mě pěkně prudil. :-)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

Radime, dlabej na to a cvič :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Se to nějak chytlo :wink: Ale máš recht.

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Tak jsem zase tady :)
Co řikáte na tohle? Měla by to být starší nejvyšší řada Gibraltar vlastněná např. Honigem. Asi lepší než současná 6600...
Díky za názory.

poznámka: Díky Benovi za opravu mých hloupých chyb :oops:
Přílohy
09.jpg
09.jpg (295.63 KiB) Zobrazeno 3203 x
Naposledy upravil(a) Hany dne 21 čer 2006 17:52, celkem upraveno 2 x.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

No nadhera!! Tak na prvni vokouknuti to vypada, ze to ma s nynejsi 66kou hodne spolecnyho..az na to uchyceni clutche a trosku jiny hnaty..
To jako muzes koupit??

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

přesně tak a za mrzký peníz :)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

No jestli je to mrzce mrzky peniz z mrzkova (prdpokladam levnejsi nez 66ka), tak to vahej ne nic!! Akorat ti nebudou ladit pedaly designove :D :D

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

To s tim designem mě trochu mrzí, ale to se podá, vůbec zrovna za tenhle měsíc se objevila taková spousta inzerátů, co nabízí skvělý věci za úžasný peníze a nikdo je nevyužívá, třeba komplet novej HW 6600 za 5500 Kč. Přemejšlim, že bych od tebe vzal ještě ten druhý pedál (kdyby si ho do budoucna nechtěl) a začal se mučit s clavem.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Myslis tu 56ku?? Me se taky porad honi hlavou ho dal neposilat a dat na nej kravu hovezi kovovou a jako neco na nej podupavat v kravskym tempu :D
Jeste porad je, ale shampoo jevi zajem..

Odpovědět

Zpět na „Gibraltar“