Speedy hihat

Odpovědět
tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Speedy hihat

Příspěvek od tomcorn »


sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Speedy hihat

Příspěvek od sasa »

hm, kdyby si pohrál líp s rozestavěním stojanů a bubnů, nemusel by vymejšlet hovadiny.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od rastalien »

Toto reseni se mi jakozto levakovi, ktery by chtel casem hrat pohodlneji openhand s hihat pred snare, libi. Netusite, jak ji nejsnadneji (a nejlevneji) objednat z CR ? Nenasel jsem na ebayi ani jinde na webu zadneho evopskeho prodejce.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Bobroněnko »

Mám podobnej názor jako Saša...není až takový problém to tam dostat i na normálním stojanu, když jsem náhodou někde chvíli hrál na dvojšlapku, tak jsem prostě slave pedál umístil nalevo od hajtkového :-)

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od rastalien »

Docela bych přivítal foto takového uspořádání s klasickým stojanem :-) Mně se to pořád nedaří, i když mám malou sestavu a teď už i dvojpedál, hi-hat je prostě pořád dál, než bych ji chtěl mít, pokud mám její pedál tak, aby byl "normálně" vedle dvojpedálu - jsem levák a sestavu mám zatím postavenou obráceně, ale s "remote" hihat bych si možná sestavu přestavěl klasicky na praváka, tomy rozmístil dle potřeby a hi-hat dal co nejvíce dopředu. Potřebuji samozřejmě hrát kopák primárně levou a hi-hat pravou nohou :-D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Bobroněnko »

Hm, projel jsem archiv a žádnou fotku "masters place" s touhle konfigurací nemám, dneska už si dávám hajtku trochu víc doleva, přece jen. Fotka v příloze je asi nejvíc ilustrativní, co jsem našel, ale klidně ti můžu pořídit nějakou v úterý na zkoušce :-)

edit: tohle je celkem fajnově popsané v Big Time od Billyho Warda ;) prostě zvednout šroťák a nohy položit zcela pohodlně vedle něj, obě stejně daleko - mně to pak v tomhle posezu vyjde tak, že mám hajtku jakoby na místě jednoho tomu, pokud si představíš klasickou konfiguraci s tomy vedle sebe.

Snad to pomohlo.
Přílohy
532169_10150711488020798_1342242856_n.jpg

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od rastalien »

Díky za info :-) to, co zmiňuješ u Billa Warda dává smysl, se single pedálem to celkem šlo, ale s dvoušlapkou už je stojan přeci jen o něco dál, používám klasický třínohý stojan s otočnými nohami, které mi umožní dát pedál vpravo vedle slave pedálu dvojšlapky (jsem levák takže mám slave pedál vpravo), ale potřeboval bych pořád činel tak 20 cm k sobě a klidně ještě víc doleva. Zkusím si s tím také ještě po práci pohrát a případně poslat foto.

....

edit - zkusím ještě nacpat pedál hi-hat mezi master a slave pedál dvojšlapky, viděl jsem teď takové foto, ale nejsem si jistý, zda tam bude dost místa i na snare stojan, kardan na mém pedálu se mi zdá celkem krátký.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Bobroněnko »

jo, to je to, co jsem psal výš - u dvojšlapky dát slave pedál "ven" od pedálu hajtky (v případě praváka a klasického postavení soupravy tedy doleva). fakt je, že mi pár lidí už řeklo, že to zkoušelo, a že jim vadí, když jsou při hře na dvojšlapku "vyosení" oproti šroťáku, což jim celkem věřim. já nejsem dvojpedálista, takže si prostě zachovám symetrii v tom smyslu, že kolena a střed virblu tvoří +- rovnostranný trojúhelník (sedím docela daleko od soupravy + dlouhé paličky). poněkud líp se to dělá, když máš šroťák "na volant", protože ti nezavazí ta spodní hrana - já z toho důvodu teď sedím s koleny víc od sebe, protože jsem postupem času dal malý buben vodorovně :) chce to zkoušet, dokážu si představit, že to nebude pohodlné pro každého, navíc pak je trochu potřeba laborovat s nohama od stojanů (hlavně virbl x hihat).

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Kryštof »

Já trable s pozicí hajtky vyřešil třeba takhle:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 9537_n.jpg

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Sheafraidh »

hehe, ja to vyresil delsimi palickami: z Balbex 5A na Balbex Ringo 2 :)
... sorry za trosku off-topic.

no ale vazne - udajne je zdravejsi mit nohy na dvojslapce tak, aby to tvorilo ten rovnostranny trojuhelnik a kdyz hrajes na HH, tak ty nohy dat od sebe (tak to kdysi tvrdil pan Zdravy Bubenik na nejakem workshopu). No a kdybych potreboval resit nejake super vychytane groovy, ze by mi vadilo, ze nemuzu uplne rychle preskocit z HH na virbl (a nedalo by se to nijak nacvicit), tak bych dal spise druhou HH na protejsi stranu od te prvni (z pohledu pravaka zkratka doprava)...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od Bobroněnko »

Já myslim, že "zdravější" je v tomhle případě mít souměrně vůči pedálu na kopák ten pedál, který používá dotyčnej častěji :-) čili metalisti daj slave od dvojšlapky a smrtelníci hajtku :D

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od rastalien »

Díky za rady, které pomohly, máte u mě pivo :-) včera jsem prohodil hi-hat a slave pedály jako Kryštof, více zvedl nohy u snare pedálu a funguje to, všechno se vešlo akorát a mám hi-hat vcelku tam, kde je to už pohodlné. Nahodím pak foto. Nechápu, že mě to nenapadlo dřív, asi bych měl ještě více omezit konzumaci jistých bylin :-D

Objednal jsem si ještě z Německa levnou kabelovou hi-hat Fame (měl jsem i drahou Yamahu, ale stejně byla líná, takže za pokus a pár korun to stojí) a časem si ji dám jako sekundární na levou stranu (jako u praváka) pro plně open hand hraní.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od tomcorn »

Ty jo, hajtka se šlape??? :shock:
:lol:

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedy hihat

Příspěvek od rastalien »

já jo, hraju dost pomalu, takže potřebuji něčím groove vyplnit :-D s pevnou hi-hat by bylo rozestavení bez problémů, proto řeším i kabel...

spíš jsem zvědav, jestli Mapex nakonec pustí na trh Falcon kabelovou hajtku dle informace zde:

http://www.officialdrummer.com/forum/to ... e-hi-hats/

ideální by byla citlivost DW za cenu Mapexu :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“