Rampa (ze starého fóra)

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Rampa (ze starého fóra)

Příspěvek od extradrson »

Máte někdo zkušenosti s rampou?Já to v hudebce viděl a rozhodně ji toužim mít --- tolik možností úchyto čehokoli v podstatě kdekoli je fascinující ...
Kolik tak může stát?/teda koukal sem do nějakejch prospektů kde to nešlo pod 50 000 , myslim spíš něco echt českýho /, Kdo ji máte atd atd

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

2: extradrson
Zkus se mrknout na http://www.msstativesystem.host.sk Je to slovenský výrobce, ten rampy dělá a určitě budou za nějakej rozumnej peníz. (p.s. kdyby odkaz nefungoval najdeš ho na mém webu, tam je funkční. Já si totiž nejsem přesně jistej jeho syntaxí)

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Zacinam dost uvazovat o rampe . Mate zkusenosti? Je lepsi , nez stojany ?

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

To extradrsoň:Pokud jseš móóóc velkej řezník, tak to má výhodu, že ti nepadaji činely i se stojanama a je to celkem stabilnější :)

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Vcera sem videl RAMPU v akci a i diky yoko sem asi rozhodnut.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, rampa vypada pekne, ale kdyz jedes hrat treba mensi kseft nebo jen tak na jam, kdy ti staci jeden cinel a prechod, tak je s tim vice prace.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

atlet--- samozrejme si 1,2 sibenice necham ... mejsem vul , takovy veci se VZDYCKY hodi :-)

Bobajs
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2004 13:34
Bydliště: Hanky-Panky
Kontaktovat uživatele:

+ / - RAMPA

Příspěvek od Bobajs »

Hlavní je že na rampě máš vše vždy na tom samem místě, tudíž jak postavíš tak to máš tam co seš zviklej !!! čímž netvrdím, že nepromáchneš :lol: samozřejmostí je si nechat nějakej ten stojan, jak tu už bylo psáno, ne všude se s rampou vejdeš..,ale jestli máte velký auto, je to super, nemusíš to zní ani sundavat :wink:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No rampa má podle mě hlavní výhodu u spupravy s víc jak 3 přechodama.
Já si ji chcu pořídit, protže mám 8,10,12,14. No a 8,10,12 mám nahoře v lajně a 14 vlevo. No a se svým 22 velkým bubnem mám dost problémy se za tu soupravu optimálně rozmístit, když k tomu ještě přidám dvojšlapku tak je to o to víc v prd*li. A u 22VB není optimum ani všechno věšet jen na stojany protože se velkýmu bubnu všude pletou do cesty nohy od stojanů, proto vidím jako jediný řešení hrazdu. Budu muset pošetřit. Samozřejmě na malý kšefty kde stačí souprava o 3 bubneh je to zbytečný ;)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Rampa má taky jednu velkou nevýhodu, pokud nemáš min. dva lidi aby ti s rampou pomáhali v případě stěhování a taky auto, minimálně VW Transporter bez zadních sedaček, tak se s rampou ani nehneš!!!!!!!!!!!
stěhování rampy je opravdovej opruz, kterej ti připraví nejednu veselou chvilku. to že to má míň nohou je sice pravda, ale že by to bylo nějak výhodný oproti postavení si dvou stojanů (na každým pověšeno po dvou tomech a jednom plechu) si nejsem tak tou výhoudou jistej, v případě, že to rozebereš, je to stejně na hovno jak stojany, né - li hůř. v případě tří tomů nad kopákem to má svojí výhodu, to je jasný. Jak říkám mám rampu tama a nelíbí se mi to, kdybych šel do rampy, tak jedině Gibraltar, který jsou v rampách mnohem dál než tama....... každopádně, pokud rampu rozložíš, tak než jí zpátky složíš a najdeš správnej set-up, tak si na to vem minimálně hodinu (pokud si vysoce zručný a ve stavění ramp máš nepřeberné množství zkušeností, protože dřív to technicky nelze postavit -mě to trvalo poprvé dvě hodiny).
NA kšefty jedině stojany - jdou složit do normální hokejový tašky standardních rozměrů, na záda si dáš bágl s plechama a třikrát se pak vrátíš do auta pro bagy s bubnama a stoličku - máš soupravu komplet a můžeš stavět (cca do třiceti minut). S rampou to jde takhle, třikrát se vrátíš do auta pro bagy s bunama, pak si přineseš plechy a stoličku, pak deš pro rampu (v případě, že tam máš dva lidi, který musej jít s tebou aby vám dvěma otvírali dvěře a hlídali aby ty šibeničky nerozbili nějaký sklo, pak můžeš pomalu rovnat šibenice a stavět a hledat setup (časově to vyjde na stejno jak postavit stojany), pokud nemáš lidi, tak deš dvakrát do auta, popř. jednou (podle velikosti rozebrané rampy) a připrav se na nervy, skoro zlámaný prsty, uplně zničenej, kecy od zbytku kapely, která už má dávno nazvučeno, a mezitím si v klidu popíjí na baru, ty si pak stihneš dát maximálně jedno pivko nebo cigárko... a navíc na tebe všichni čuměj jak imebcilové, co že si to taháš na koncerty.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »


acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

A není to malý bubínek? :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »


sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »


Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

2 sasa: K tomu kopáku ... Takovéhle bych bral přechody 8) :D

14113
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Rampa

Příspěvek od 14113 »

Chtěl bych se zeptat jestli je dobrá věc Rampa? Chtěl bych si ji pořídit protože už mě štvou všechny ty stojany!!!
Díky za každý názor..

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No osobně jsem ramp pořizoval kvůli 3 kotlům nad velkým bubnem a nemůžu si ji vynachválit. Možná kdybych měl 20" VB a ne 22" tak bych ji až tak nepotřeboval, ale prostě jsem nemohl 22" velký bubne, dostat optimálně mezi stojany, a rampa to řeší naprosto bezproblémově.

14113
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Značková nebo ne

Příspěvek od 14113 »

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jestli stojí za to abych koupil značkovou (perl,tama) za strašné peníze nebo stačí dobře vyrobená doma???

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Podle toho, jak si zručný a kolik máš peněz ne?
Je to jak se stojanem (i když ten jde vyrobit o dost lechčeji) - buď si ho vyrobíš a podle toho, jak si ho vyrobíš ho budeš mít, anebo koupíš kvalitní stojan za větší prachy, ale bez práce a se vším všudy takový, jaký má být. Na tohle se nás nemůžeš ptát :) jediný, kdo zná tvé podmínky si Ty. :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No já mám za to že je lepší něco takovýho koupit, už jen kvůli materiálům, váze a tomu, že se nemusíš pouštět do něčeho s nejistým výsledkem. Já mám úplně obačejnou hrazdu od Pearlu DR-80, myslím si že se dnes už nedělá, ale furt se dá sehnat a nebude stát víc jak 4-5000,- Opravdu to celkem stačí.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Nechci někomu lízt do prdele :D , ale tomuhle já říkám stylově postavená stylová souprava ... :D

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Navíc nevim, jak bys vyráběl ty úchytky a svěrky a takové...

14113
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Vlastní

Příspěvek od 14113 »

Tak už jsem byl za "dědečkem" a on mi ji udělá, takže bez páce a skoro zadara. akorád ty úchytky ta stojany si dokoupim. Když tak pak pošlu foto ať se můžete vyjádřit :)

14113
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Úchyty

Příspěvek od 14113 »

No ješte jsem se tak koukal tak obyč. úchyt na rampu stojí 500,- takže jenom za tohle mam vyhodit asi 3,000,- ????

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

U té DR-80 byly už 4 clampy ve výbavě. Krom toho, nic není zadarmo :-( stojany tě taky výjoud na minimálně 2500,- za kus, většinou potřebuješ tak 3 stojany.....

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“