Hi-hatka na kabelu

Odpovědět
Gabrik
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2007 16:47
Kontaktovat uživatele:

Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Gabrik »

Mám dotaz, má-li někdo zkušenosti. Jsem pravák ale na hajtku hraju blbě levou rukou, už bych to rád změnil a "kabelovka" je asi jediný možný řešení pro klasický hraní přes. Zajímají mě tedy zkušenosti a třeba taky čím se to nejlíp uchytí a ke kterému stojanu (mám myslím si docela masivní Tama HC33BW na crash, ten by to snad měl udržet). Pokukuji po Pearl RH2000 Eliminator, na drumshopu http://www.musiccenter.cz/Pearl-RH2000- ... jany:19194 Díky za případný postřehy...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Benbuben »

Hraní na hajtku levou rukou je supr, co by za to leckterej pravák dal, aby se to naučil a moh hrát tzv. "open handed". :D Má to spoustu výhod..s bovdenkou bohužel neporadim, ale myslim, že to fakt nejni potřeba.. :wink:

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od xdust »

Hmm. O kabelové hihat uvažuju, časem si ji možná pořídím. Činely bych dal nejspíše napravo. Ale o umístění ovládací šlapky dost uvažuju, zdá se mi to praktické nalevo i napravo - asi bych se v takovém případě chtěl naučit otáčet funkci nohou, protože na ruce používám "open hand" a snažím se umět všechno levou a pravou stejně (jsem pravák).
Uvedená hajtka od Pearlu se mi líbí asi nejvíc, ale patrně nemá ložisko v patě (výhodou je vačkový převod). Možná bych sáhl i po DW řady 9000 a to hlavně proto, že mám dvojšlapku DW5002AD3, prostě aby to šlo k sobě :D
ZÁVĚREM: Kabelová hihat je super věc. Je to ale další "krám" na stěhování. Její koupi je nutno pořádně zvážit. Toť můj názor.
BTW včera jsem na tento Pearl viděl inzerát tuším za 5500,- (asi na http://www.hudebnibazar.cz). Zkus toho člověka najít a zeptat se, proč ho to omrzelo.

Gabrik
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2007 16:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Gabrik »

Ten "open hand" mi vyhovoval ale v nové kapele chci trochu pokročit a tak nějak mi na té levé straně ta hajtka překáží, hlavně při hraní na ride. Jsem hold omezenej špatným návyky, protože levou rukou neumím mlátit do škopku...

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od xdust »

Gabrik píše:Ten "open hand" mi vyhovoval ale v nové kapele chci trochu pokročit a tak nějak mi na té levé straně ta hajtka překáží, hlavně při hraní na ride. Jsem hold omezenej špatným návyky, protože levou rukou neumím mlátit do škopku...
Ty máš ride i hihat nalevo?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Benbuben »

A proč by ne? :wink: Vono to jde.. :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od fankju »

Má to tak i medový Franta, ne?

Gabrik
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2007 16:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Gabrik »

To bych prosil, že to jde ale už bych to rád změnil.. pro představu jestli to tu někoho zajímá... http://www.spazshare.com/ims/viewpic.ph ... Oa&i=21929

Vencik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 led 2007 20:15
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Vencik »

Jestli znáte Pavla Fajta, brněnského bubeníka, jednou na nějakém koncertu říkal, že používal hi-hat s bowdenem, ale že se časem zanesl a snížila se jeho funkčost na hranici, kdy ji přestal používat :D Bohužel neříkal, a jakou hi-hat šlo... :?

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od xdust »

Benbuben píše:A proč by ne? :wink: Vono to jde.. :D
Já jsem se jen ptal, jestli má obojí nalevo. Můj oblíbenec Vadrum to má taky tak. Nezáleží na tom, jesli má člověk jeden nebo víc ridů, ale nějaký může mít nalevo dle chuti :D

Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Re: Hi-hatka na kabelu

Příspěvek od Kubin.X »

má někdo zkušenosti s levnými bowdenkami? od firem jako dimavery, AW, vím že sou to neznámé firmy ale tu hajtku chcu jen na učení koordinací a ostinát při hraní na dvojšlapku

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“