Obaly na Bici

Odpovědět
Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Obaly na Bici

Příspěvek od Drumman »

Zdravim chtel jsem se zeptat jestli tady nekdo ma obaly Axl jsou celkem levne tak to ve me vyvolava pocit tenke latky a male pevnosti :wink: cena toho kompletu co bych potreboval by me vysla na nejakych 1300,- cca no a nebo koupit pouzite RockBag za 1500,- kazda rada dobra a specha to takze diky za rychlost :)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od mirekhk »

je to jen "kus hadru" škoda kupovat. I zpracování stojí za starou belu,nevydrží ti to ....... tot můj názor.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Obaly AXL

Příspěvek od RadimCep »

Měl jsem jednou jeden, na kopák, 22x16" a zdál se mi v pohodě za ty prachy. Na to, kolik stál posloužil dobře.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od gu-staff »

Drumman píše:Zdravim chtel jsem se zeptat jestli tady nekdo ma obaly Axl jsou celkem levne tak to ve me vyvolava pocit tenke latky a male pevnosti :wink: cena toho kompletu co bych potreboval by me vysla na nejakych 1300,- cca no a nebo koupit pouzite RockBag za 1500,- kazda rada dobra a specha to takze diky za rychlost :)
Koupil bych použitý Rockbagy,nicméně pokud bys zvolil AXLy, můžu doma nějaký vyhrabat a prodat ti je levnějc. Je to možná jenom kus hadru, ale na transport v autě to stačí, pokud to nebudeš kutálet ze chodů. Přijde na to, jak často je stěhuješ...Já s nima taky vydržel přes rok, a nestěžoval si...

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Drumman »

gu-staff píše: Koupil bych použitý Rockbagy,nicméně pokud bys zvolil AXLy, můžu doma nějaký vyhrabat a prodat ti je levnějc. Je to možná jenom kus hadru, ale na transport v autě to stačí, pokud to nebudeš kutálet ze chodů. Přijde na to, jak často je stěhuješ...Já s nima taky vydržel přes rok, a nestěžoval si...
Tak zkus neco vyhrabat my mame tedka prvni akci asi po trech letech takze to nevidim na to ze budeme kazdy vikend nekde hrat a tim padem se mi nechce davat 6000 za poradne obaly zkus se prosim podivat budes moc hodny

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od gu-staff »

Drumman píše: Tak zkus neco vyhrabat my mame tedka prvni akci asi po trech letech takze to nevidim na to ze budeme kazdy vikend nekde hrat a tim padem se mi nechce davat 6000 za poradne obaly zkus se prosim podivat budes moc hodny
Mrknu na to zítra a ozvu se. Ale nevím, jaký bys potřeboval rozměry. Já bych měl mít 22, 12,13,16,14snare...Jo teď vidím, že máš v profilu to samý, tak to by se ti šiklo.

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Drumman »

gu-staff píše: Mrknu na to zítra a ozvu se. Ale nevím, jaký bys potřeboval rozměry. Já bych měl mít 22, 12,13,16,14snare...Jo teď vidím, že máš v profilu to samý, tak to by se ti šiklo.
Jj dik moc :wink: jeste hloubky 22x16 muze byt 18 12x9 13x10 16x16 14x5,5 protoze jsem videl na musiccenter ze to prodavaji v divnych rozmerech treba 12x9 13x12 16x14 :D tak dik moc a ozvi ;-) SZ ti napisu icq to bude lepsi :wink:

ico
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2006 21:57

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od ico »

Ahoj bubeníci :)

Akademická otázka ( stejně se budu muset rozhodnout sám :) )

Pevné obaly

Hardcase : http://www.hardcase.com/index.php?main_ ... &cPath=103

a nebo

Gator : http://www.gatorcases.com/Default.aspx? ... ogID=12099
http://www.humlmusic.cz/113/bici-nastro ... -bici.html

??????

Všem za vaše názory pěkně děkuji :)

Ico

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Vojta Horák »

Hardcase jsou parádní, na Gator jsem žádnou špínu neviděl.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Hugo Bos »

Řekl bych že hradacesy a gatory budou srovnatelný.
Já si pořídil Gatory, jelikož měli na drumshopu akci a cela sada mě vyšla asi na 5tis., což mi přišlo super.
Jsou pevný a překvapivě dobře udělaný, spolehlivý profi obaly, nejsou extra rozmĚrné a každý buben se dá postavit na stojato a přišlo mi oproti hardcasu, že jsou skladnější. Kopák má kromě popruhu kolem dokola i 2malé popruhy, takže se určitě neotevře, nebo nerozepne apod.

Nevýhody: klasické nevýhody pevných obalů - jsou docela těžký, zaberou více místa něz měkké obaly.
Zase výhody: jsou opravdu spolehlivou "ochranou", a dá se na ty bubny v autě postavit cokoli, takže když je chytře poskládáte do auta, zapadnou jak matrioška a dá se na ně postavit cokoli bez nějakých obav

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Sam Jr. »

zvolil sem Hardcase mimo jiné také z důvodu, že má jednoduché 3 přesky a víko je celé komplet dole, žádnej třímetrovej popruh přes celej buben a víko co visí na popruhu, což mě u starejch obalů z kufroviny dost sralo, zvlášť u kopáku, kterej měl popruhy 2 do kříže :roll: ... a tyhle drobnosti např. při nedostatku místa fakt oceňuju, nehledě pak na to, že Hardcase používají rentálky snad po celým světě, takže se už asi ví, co to snese :)

jinak je Gator je tak trochu "čínská" verze SKB?

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Hugo Bos »

Je to určitě věc názoru a hlavně ceny. Za 5tis. nebylo o čem diskutovat.
Každopádně z mého pohledu mi popruh nevadí. Je protaženej z každý strany, takže neplandá, nebo se nijak nemotá. Osobně na malých bubnech mi jeden popruh vyhovuje - cvakneš a jedeš. Na kopáku má jeden průběžný + 2 další k přicvaknutí, takže pohoda. Jak říkám, průběžný je protažený pod ušima, takže zase-popruh neplandá, neposunuje se apod.
Je to činskej výrobek, nebo thaiwanskej - o tom žádná, ale je to udělaný tak, aby se na tom nedalo nic pokazit - tvrzenej plast + klipsny.
Ale každý ať si vybere co uzná za vhodné, hardcase je určitě výborný profi výrobek. Reaguji jenom abych podotkl, že pevných Gatorů se není třeba obávat, spíš naopak, je to vpohodě vyfachčené.

P.S.- co jsou rentálky?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od tomcorn »

Hugo Bos píše:P.S.- co jsou rentálky?
Firmy, co pronajímají nástrojovku (bicí, aparatury,...), tzv. "backline rental company".

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od pete77 »

Sam Jr. píše:zvolil sem Hardcase mimo jiné také z důvodu, že má jednoduché 3 přesky a víko je celé komplet dole, žádnej třímetrovej popruh přes celej buben a víko co visí na popruhu, což mě u starejch obalů z kufroviny dost sralo, zvlášť u kopáku, kterej měl popruhy 2 do kříže :roll: ... a tyhle drobnosti např. při nedostatku místa fakt oceňuju, nehledě pak na to, že Hardcase používají rentálky snad po celým světě, takže se už asi ví, co to snese :)

jinak je Gator je tak trochu "čínská" verze SKB?
taky se chystám na Hardcase jeden činelovej pak na 14 tom a 22kopák
tak snad budu spokojen

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Atlet »

Po letech tahani mechaniky ve starych kufrech jsem si poridil bednu 36" Hardcase s koleckama na jedne strane, vejde se tam dost stojanu i se sedakem od stolicky, navic jeste smradlavy tenisky. Porizovaci cena je trochu vyssi, ale uz mam 4 roky klid. Minuly rok jsem dopral Hardcase malemu bubinku, slusi mu :D . Na ostatni bubny zatim Global bags, v Hardcase by se mi to do osobaku neveslo...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od sasa »

hardcase na bubínek, na kopák - tomy mám v polstrovanejch riterech, a na hardware koupim taky nějakou tvrdou bednu, buď to co nabízí tomcorn nebo prostě něco jinýho tvrdýho. na činely se mi nelíbí ten hardcase páč se tam furt musí povolovat ten trn, to mi příjde nablblý... až budu velkej, tak koupim hardcasey na všechny bubny co mám, ale to až budu velkej a budu muset hodně vydělávat.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Sam Jr. »

Hardcase, teď u nás stojí asi 2/3 co jinde ve světě a na celé sadě je rozdíl oproti Gatoru asi 8 kil :)

... a na činely dělá Hardcase 2 typy každej s jiným systémem zavírání

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Sheafraidh »

sasa píše:hardcase na bubínek, na kopák - tomy mám v polstrovanejch riterech, a na hardware koupim taky nějakou tvrdou bednu, buď to co nabízí tomcorn nebo prostě něco jinýho tvrdýho. na činely se mi nelíbí ten hardcase páč se tam furt musí povolovat ten trn, to mi příjde nablblý... až budu velkej, tak koupim hardcasey na všechny bubny co mám, ale to až budu velkej a budu muset hodně vydělávat.
jako ze se to musi sroubovat? mam hardcase na cinely a vubec mi to nevadi - naopak, vim, ze se mi cinely nekutalej a nedrou po futralu...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Hugo Bos »

Sam Jr. píše:Hardcase, teď u nás stojí asi 2/3 co jinde ve světě a na celé sadě je rozdíl oproti Gatoru asi 8 kil :)

... a na činely dělá Hardcase 2 typy každej s jiným systémem zavírání
Jo to je dobrá zpráva, taky jsem si všiml, žei Gatory jsou ve světě dražší než zde. Záleží asi taky jak kdy a jak je na tom naŠe koruna

ico
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2006 21:57

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od ico »

Děkuji pánové za vaše názory a zkušenosti :idea: :!:
Koupil jsem hardcase obaly :D

Ještě jednou díky. Ico :D

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od atomic44 »

Zase trošku obnovim tohle téma - světe div se, na celé sféře jsem neobjevil téma o obalech, co to? To nikdo nekupuje obaly a neřeší jaký koupit? :shock:
No, každopádně jsem se chtěl zeptat, jestli máte nějaký tip na softcase obaly? Bicí netahám moc často, dejme tomu v průměru jednou za měsíc. Hlavně jde o to, aby něco vydržely, hned se nepotrhaly a daly se nějak příjemně nosit. Tahat je budu já a na koncerty vozit svým menším autem a peněz taky moc nemám, takže hardcase nepřichází v úvahu. Máte nějaký doporučení, co je nejlepší v poměru cena/výkon? Nebo s čím máte zkušenosti a na kolik vás to vyšlo? Jinak mám Mapex M-Birch 20,10,12,14,14. Co mě docela zaujalo, jsou ty originální Mapexácký obaly, který stojej necelý 2000,- za sadu. Máte s nima někdo zkušenost? Není tam ani uvedeno, jak tlusté je polstrování (jestli vůbec je), příp. nevím, kde bych si je mohl omrknout. Nemáš tam pro mně nějaký podrobnější info, Tome? :wink:

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Obaly na Bici

Příspěvek od Wind »

Na efekťák mám měkkej obal Protection Racket, je dobře vypolstrovanej, dobrý zpracování, zkrátka nemám si na co stěžovat :D
Cena nějak 1300, hodně zhruba

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“