Zkušenosti s hi-hat stojany

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od gu-staff »

mates píše:Bici mam postavene presne za 13 minut, a sbalene jsou za 15 minut,
Vetsinou po zahrani konecne znelky sedim do 20ti minut v aute.

Stojany jen sklapnu a secvakam multiclampama v jeden celek a nesu vsechny najednou
HH taky nerozebiram.

Znam silence co vse rozebiraj na co nejkratsi tycky, - z toho by mi hrablo.
No, já jsem jeden z nich, jinak bych to do bedny nenarval. Ale do 10 min sedim na baru.....

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od drmr »

Takže milí přátelé.. Po niekoľkých OT, naspäť k téme.. :D Ako sa tu rozoberala tá 5000ka od DW.. mal som ju na nejaký čas požičanú od Franty H. a skoro som na 1. hraní skolaboval.. nestabilné, rozhegané, necitlivé, fakt peklo. Predpokladám, že bývalý majiteľ (pred Frantom) sa s ňou moc "nemazlil".. ak ale odhliadnem od "rozštelovanosti", stabilitu si predstavujem úplne inak a dvojnožku by som si určite nekupoval.. toť moja prvá a posledná skúsenosť..
Inak, celkovo patrí DW hw k mojim favoritom a nedám naň dopustiť..

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od gu-staff »

No, já bych po pročtení X příspěvků moc rád vyzkoušel nějakou s kladkovým převodem. Všichni se nad tim rozplývaj.... :neutral:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Martin »

No ten kladkový převod je opravdu lepší než klasický, aspoň pro mě, mám H750A od Mapexu, zkoušel jsem i H550A, to je úplně ten stejnej stojan, akorát bez kladky a ten chod kladky je opravdu o něčem jiným. Ale musím říct, že můj učitel má nějaký obyčejný stojan od Pearlu, ještě takovej starej, nevím, co to je přesně za řadu, ale na ten se mi hraje taky suprově, skoro bych řekl, že je jen o něco málo horší, než ten můj, a to asi jen tím, že nemá štelování pružiny, tak to nejde nastavit úplně podle mých představ. Učitel ale říkal, že do toho nějak vrtal, že si to nějak pošteloval vevnitř :D

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Medák »

Parkrát jsem měl možnost si zahrát se hi-het stojanem od Pearlu - byla to nějaká vysoká řada (dvojitý nohy, náklon, otočný pedál, nastavitelný sklon pedálu, gumová troj-podložka na činel, šroubovací bodce na nožičkách). Měl hrozně vychytaný převod (ale nebyla to ta kladka, co popisoval Mates), že člověk měl daleko větší kontrolu nad povolováním činelů, než u ostatních stojanů. Navíc to šlo různě nastavit a hrálo se na to fakt báječně. Přemýšlím, že si ji nebo podobnou pořídím, ale pokud možno s jednoduchýma nohama.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od BLeviathan »

Já měl tu čest hrát na pár hajtek od Mapexu, Pearlu, DW, Tamy a Meinlu. Ze všech těch se mi nejlíp hrálo na DW 9000 nebo Pearl Eliminator. Co si ale mylím je to, že tyhle modely jsou už zbytečně předražený. Mají pár supervychytávek,ale pocit ze stojanů od třídu nižších (a o 3000 levnějších) je téměř stejný. Jde jen o pár doslova blbin kterými ty vyšší řady disponují a těžko se hádat jestli to člověk někdy použije nebo jestli to je jen marketingový tah. Takže klidně bych sázel na zavedené DW 5000, Pearl hajtku (o třídu nižší než je eliminator) a nebo mi docela seděl i ten Meinl (celá černá...moc často není vidět na krámech ale funguje výborně). S tím, že nejcitilivější se mi zdál ten Pearl.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Rift »

Nemáte tip na stojan HiHat, který se nechá dobře rozkládat/skládat bez použití extra nářadí, aby se vešel do cca 83cm dlouhé tašky na HW? Momentálně mám stojan Gibraltar z řady 6600. S funkčností jsem spokojený, akorát se blbě skládá díky závitu na tyčce pro horní činel. Pokud ho chce človek rozmontovat, tak se začne povolovat spoj dole u pedálu... a tak. Doteď jsem ho vozil v celku, tak mě to nijak nedrásalo.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Sam Jr. »

to snad není důvod k výměně stojanu :D musíš dát dolů nějakou kontra-matku (jestli je tam rezerva v závitu) nebo to dorvat klíčem/kleštěma nakrev, případně si ještě pomoct lepidlem - nejseš sám kdo tohle kdy řešil :)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Rift »

Sam Jr. píše:to snad není důvod k výměně stojanu :D musíš dát dolů nějakou kontra-matku (jestli je tam rezerva v závitu) nebo to dorvat klíčem/kleštěma nakrev, případně si ještě pomoct lepidlem - nejseš sám kdo tohle kdy řešil :)
:D To máš pravdu. Dole místo neni, ale to lepidlo bych mohl vyzkoušet. Jde mi o to, abych k rozebrání nepotřeboval extra nářadí. Pak bych ho náhodou s sebou neměl a byl bych v ...

Ale stejně by mě zajímalo jestli někdo vymyslel lepší spoj tyčky k TOPu. Určitě by se tam vešlo něco jako je na kardanu dvojšlapky :idea:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od gu-staff »

Rift píše: :D To máš pravdu. Dole místo neni, ale to lepidlo bych mohl vyzkoušet. Jde mi o to, abych k rozebrání nepotřeboval extra nářadí. Pak bych ho náhodou s sebou neměl a byl bych v ...

Ale stejně by mě zajímalo jestli někdo vymyslel lepší spoj tyčky k TOPu. Určitě by se tam vešlo něco jako je na kardanu dvojšlapky :idea:
To by se tam asi určitě vešlo, problém je podle mně v tom, že u hihaty jde o spoj v tahu, kdežto u kardanu jde jen o polohu. A v tahu je vždy lepší spoj závitem, aspoň podle mýho laickýho názoru (jinak na výměnu žárovky volám souseda - technickej typ nejsem :roll: )

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Hugo Bos »

No já hrál na pedál DW 9002,
Tento pedál má jeden velký problem.Podložka je dělaná z nějakého odlehčeného material(esli nejaká drual.slitina).díky tomu jak dělá u 2nohých hihat pedál 3tí nohu, tak tento stojan pruží a při hraní s patou nahoře je velmi nestabilní.Také mi vadilo,že DW 9002má až hrozně lehký chod..tzv.přecitlivělý pedál.
No vyměnil jsem ho za DW 5002
Tento pedál mi absolutně sedne,chodí hladce,tiše,ale"jakoby"ztuha.Podlážka je možná malinko těžší ale zato trvdá a nepruží,tím plní funkci 3tí nohy vpohodě.
Tzn.dvounohé pedál supr,5002 vpohodě.Člověk ho musí umět nechat sednout.Vyhovuje mi, že si ty dvě nohy můžu natočit libovolně a poŘad je stojan stabilní a můŽu se do něj opřít.
Co se týká hmotnosti,možná jsou dvojté dvounohé stojany těžší,ale zase rozložení 5002 a také složení je otázka sekund.Povolíš 2 šrouby ohneš,vysuneš a dáš do pytle.Mám na to bag,tak jako fakt pohodička.
A navíc jsem za tu dw5002TD Delta II dal asi 3200Kč.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Benbuben »

Mně se to u toho gibraltaru nikdy nestávalo, s tim rozpadánim, takže fakt nevim. Ale já to dycky řikal, že jsem asi divnej. :mrgreen:

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od martin.bystrice »


fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od fankju »

Jojo, Pearl bude fajn.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Gagarin »

drmr píše:Takže milí přátelé.. Po niekoľkých OT, naspäť k téme.. :D Ako sa tu rozoberala tá 5000ka od DW.. mal som ju na nejaký čas požičanú od Franty H. a skoro som na 1. hraní skolaboval.. nestabilné, rozhegané, necitlivé, fakt peklo. Predpokladám, že bývalý majiteľ (pred Frantom) sa s ňou moc "nemazlil".. ak ale odhliadnem od "rozštelovanosti", stabilitu si predstavujem úplne inak a dvojnožku by som si určite nekupoval.. toť moja prvá a posledná skúsenosť..
Inak, celkovo patrí DW hw k mojim favoritom a nedám naň dopustiť..
Tak to jo! Mám ji a stabilita, funkčnost a nastavitelnost stoprocentní. A to na ní mám ještě clamp s velkým cowbellem a tamburínou, mám ji lehce nakloněnou celou k sobě a nastavenou si myslim trochu výše a stojan o ničem neví.
Jinak 9000 je paráda, jemnější a pohodlnější a asi i rychlejší, ale 5000 rozhodně není špatnej stojan.

clown
Diskutér Sféry
Příspěvky: 138
Registrován: 03 lis 2006 23:14
Bydliště: Ořechov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od clown »

ja sem za jamahu... mame to v hudebce a je to parada.....

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Slowmeda »

mapex 750 a 950 - vačka, užasná věc, lepší sem nehrál. Bude to pbdoba eliminatoru ale za polovinu peněz

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Sabi »

Rift píše:Nemáte tip na stojan HiHat, který se nechá dobře rozkládat/skládat bez použití extra nářadí, aby se vešel do cca 83cm dlouhé tašky na HW? Momentálně mám stojan Gibraltar z řady 6600. S funkčností jsem spokojený, akorát se blbě skládá díky závitu na tyčce pro horní činel. Pokud ho chce človek rozmontovat, tak se začne povolovat spoj dole u pedálu... a tak. Doteď jsem ho vozil v celku, tak mě to nijak nedrásalo.
Ja mam stojan od Tamy, nevím kterej typ, kdyžtak ti můžu poslat fotku. tyčka na činely jde bez problémů vyšroubovat a pedál drzí pořád. mám pocit, že jsou tam dvě tyčky našroubovaný do sebe, s tím že vyšroubuju tu vrchní. Taky jsem to řešil se starým stojanem, a tohle je přece jenom lepší mno... :)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Martin »

Slowmeda píše:mapex 750 a 950 - vačka, užasná věc, lepší sem nehrál. Bude to pbdoba eliminatoru ale za polovinu peněz
Jó, mám 750-ku a maximální spokojenost, zatím jsem nešlapal na lepší. Toho Pearla bych chtěl někde ozkoušet, abych věděl, jak na tom je, jestli ten cenovej rozdíl je znát, nebo taky ještě ten DW-9500ER.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od MACEK »

no mě včera přišel hit-hat stojan mapex H750A s kladkovým převodem atd .....a můžu říct že sem hrál na dost stojanů ale tenhle je nej...pokud by ho někdo chtěl tak vam ho seženu .....obvykle stojí něco kolem 2900 a ja sem trochu zablafoval a dostal jsem ho za 1663kč.......novej!!! popř. pošlete SZ.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od RadimCep »

Mohl bys sehnat i JANUS hh stojan? Já ho nikde nenašel na internetu... :)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od MACEK »

nema problema :D ještě se domluvime......

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od RadimCep »

Měl sem teď možnost vyzkoušet dva stojany s kladkou. Jeden byl mého učitele TAMA Iron Cobra, druhý je můj Mapex JANUS. Co se týče stability sou na tom oba stojany nastejno. Oba drží pevně, nehýbou se. Tak a ted převod... U obou stojanů jde nastavit tuhost pružiny, kladka reaguje perfektně nezaznamenal jsem nějaké zádrhely. Chod je velice lehký (uvidíme co po čase). U toho JANUSu je trošku nevýhoda že nejde nastavit nějak příliš vysoko, což může být pro někoho mínus. K JANUSce je pěkné pouzdro (u IC nevím). Kdybych to měl shrnout tak sou oba stojany stejné. Snad to někomu pomůže při výběru...

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Bezmozek »

Obrázek
Měl bych menší dotázek, kdysi jsem míval stojan Amati jako na fotce z DC a sešlostí věkem byla noha pod pedálem jaxi unavená, takže celej stojan byl přikloněnej ke mně.
To bylo bezva, páč jsem mohl mít levou patu dál od stoličky, stojan kopíroval sklon holeně, neměl jsem to k činelům tak daleko a šly postavit trochu výš aniž bych ničil paličky o hranu hajtky a bylo víc místa nad virblem.
Otázka zní, je v sortimentu "social edition" stojanů něco co by umožňovalo podobný nastavení, když pominu hajtku s otočnejma nohama který bych na hulváta jednu nohu zakrátil?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s hi-hat stojany

Příspěvek od Koubas »

naklápění stojanu k sobě je výsadou dražších dvounohých modelů, aspoň co já vim. pak se ještě dělal snad janus s kloubem. takový stojany stojí víc, než celý amátky.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání hardwaru“