Téčko versus Stojan co preferujete?

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od martin.bystrice »

Jak mám teď ty nový M birchy, dal sem tomy na stojany a je to úplně něco jinýho. Mám set Crossover 22 takže sem si poradil takto. Mám stojan Power Beat rovný. Čirou náhodou sem si vzal šupleru a přeměřil tyč 1 patra a mělo to stejný průměr jak držák na jeden tom původně do příruby. Tak sem 12 tom dal na power beat a 2 patra činelovýho ramena Power Beat do příruby na případný činel. 10 sem zavesil adaptérem MAPEX AC 901 Na činelový stojan rovný. Původně sem měl 10 v přírubě a měla málo rezonance dáním na stojan se to zlepšilo a znějími lépe. Takže uchycení tomů na stojan můžu vřele doporučit.

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od martin.bystrice »

Tak to mám,
Přílohy
Řešení
Řešení

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

Gratuluji k novým miláčkům :wink: Budeš si nechávat plnou přední blánu na kopáku, nebo vyřízneš díru ?

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od martin.bystrice »

Jo budu vyřezávat díru jak to budu stěhovat do rozestavěný zkušebny o patro níž. Už mám nalepený plata na stropě. Tak ještě dvě stěny platama pak dám hadru. Umeju podlahu. Dám pod bubny koberec a už si konečně pořádně zahraju. Za hodiny hraní denně na mě přišel soused když sem měl Peaveje v pokoji tak sem je dal na chalupu a vot dý doby sem si mockrát pořádně nezahrál. Vono je to i blbej pocit hrát doma a každýho to sere, takže do tejdne už konečně večerní hodiny strávím dole. Ještě otázka jaký zavěšení tomů preferuješ ty Kajdo?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

Co bych dala za to, bydlet v baráku a ne v paneláku :( :wink:
Nevím, které zavěšení preferuji, ale momentálně mám zavěšený kotel ( 14 ), na téčku 10 a 12 a když si dám 8, tak samozřejmě na clamp. Kdybych měla 16 kotel, tak rozhodně na nožičkách, nezavěšovala bych ji. Ještě chci zaexperimentovat, že bych si na téčko dala 8 a 10 a pověsila bych si jako kotle 12 a 14. Akorát se bojím, jestli není nesmysl si dát tu 12 jako kotel. Ale vyzkouším a uvidim :wink: Samozřejmě, že když budu hrát se svojí rockovou kapelou, tak si to takhle nepostavim, ale třeba na blues .... prostě uvidim :) A časem bych uvažovala možná i o rampě. Takže asi tak k té tvé otázce 8)

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od martin.bystrice »

Ale zvukově je to vážně lepší to zavěšení hlavně u měnších průměrů jako 10 a 8 bych se bál přílišného tlumení na téčku. Jínak děkuji za gratulaci i když sem to tu tak trochu přebirchoval. :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Koubas »

já mám nejradši tomy s využitím stojanů rozmístěný takhle, mám rád ride blízko a nízko.
Přílohy
tomy.jpg

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kulda »

Zkousel sem a zkousim prubezne jiny postaveni soupravy a vzdycky se vratim k necemu podobnemu jako Koubas (s rozdilem, ze 13" tom je vlevo od hi-hat).
Proste "osove soumerna" souprava..

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kalik »

Koubas píše:já mám nejradši tomy s využitím stojanů rozmístěný takhle, mám rád ride blízko a nízko.
..muzu se zeptat ja kdelas ty obrazky toho rozestaveni???? nebo to jenom stahn es nekde na netu???

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kalik »

..tak ja to mam ( zatim ) takhle .....jo a ten ride vpravo nahore...tam bude do 2 mesicu stat ..... :mrgreen:
sestava.jpg

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

V čem jste teda dělali ty obrázky? :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Benbuben »

vévévé stránky dýdabljů

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kalik »

jinak receno .... http://www.dwdrums.com/kitbuilder/ ...ale adresu mam od dadocha ( abych tu nedelal chytryho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Koubas »

když už si hrajeme s obrázkama, já mám svojí sestavu takhle, 12" tom mám na samostatným stojanu, nakterým mám rameno na crash a splash, menší crash mám danej v levým kopáku a ride mám na šibenici.
Přílohy
kit.jpg

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

martin.bystrice píše:Jínak děkuji za gratulaci i když sem to tu tak trochu přebirchoval. :mrgreen:
Neboj, já ty svoje miláčky taky budu muset vyfotit a vystavit :mrgreen:

Jo a díky, kluci, za ty stránky na ty obrázky :lol:

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od h@z »

vzdycky jsem se snazil rvat tomy mimo tecko (drive kvuli tomu ze to vypadalo dobre a az nasledne jsem zjistil ze to i lepe hraje :D )

mel jsem takhle zmaklou sestavu Amati Kraslice (kopak 22" 1 tom 14" 2 tom 16" kotel 18") :D

ted mam rampu a vypada to nejak takto (naflakal jsem to tam narychlo) takze vse je samostatne zaveseno (tomy 10,12,14)
Přílohy
drumset skica
drumset skica

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Rift »

Koubas píše:já mám nejradši tomy s využitím stojanů rozmístěný takhle, mám rád ride blízko a nízko.
Přechody mám rozestavený stejně ...akorát místo ridu mám další přechod. Ride mám vedle prvního kotle. Je tak sice trochu mimo, ale neni to nic zásadního. Občas se pokoušim hrát rukama zrcadlově obráceně ... jakože open hand :) To se pak na takhle postavenou sadu hraje dobře a pěkně se otevře. Jedna ruka ovládá hihat/ride a druhá může peklit po soupravě.
Přílohy
Koubasova příloha .. aby se vědělo o čem je řeč
Koubasova příloha .. aby se vědělo o čem je řeč

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

Rift píše:
Promiň, ale nějak jsem tohle podle tvého obrázku nepochopila ( asi bude chyba na mé straně ) :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Koubas »

no má ride vlevo vedle hajtky. viděl sem to třeba u bubeníka z Natotata, nevim, jak se teď ta kapela jmenuje, byl to levák, ale soupravu hrál jako pravák, takže musel mít ride vlevo. bylo to dost zvláštní, když hrál na ride, tak to vypadalo, jako když šel k jiný soupravě.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od mates »

martin.bystrice píše:Ale zvukově je to vážně lepší to zavěšení hlavně u měnších průměrů jako 10 a 8 bych se bál přílišného tlumení na téčku. Jínak děkuji za gratulaci i když sem to tu tak trochu přebirchoval. :mrgreen:
Tak toho se fakt obavat nemusis !!!

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Kajda »

To Koubas : Tak to jo, mě zmátlo to, jak psal, že má ride vedle prvního kotle, nepochopila jsem, že tim myslí přechod :) Proto mi to nešlo nějak dohromady s tim open hand :wink:

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od martin.bystrice »

Já se nebudu pokoušet o ten obrázek já sem to vyfotil akorát na ten stojan v přírubě přibil 18 činel Peavey.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od Rift »

Kdepak, vedle ... myslel jsem to jinak. Prvním kotlem jsem myslel první floor tom. Za soupravou sedím čelem k 8 a 10 tomu. Mám to postavené tak, že by se mi tam v pohodě vešel druhý kopák. Ve zkušebně hraju na klasicky postavenou sadu s "téčkem" na kopáku (floor tom je víc vpředu - nepřekáží mu tom-tom). Ta souprava nemá ani jeden crash, pouze 2 ridy zavěšené nad tom-tomy. Na to se hraje docela zajímavě :-) Díky tomu uvažuju, že si pořídim ještě crash-ride nebo ride který jde dobře crashovat. Nechají se s tím hrát zajímavé doprovody.
Přílohy
takhle to mam rozestaveny
takhle to mam rozestaveny

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od MACEK »

taky se připojím,ja mam 10" a 12" tomy pověšený na stojanu na kterym bude taky časem vyset malej splash.
Moje bicí.png
(jinak v konfigurátoru jsem se zaměřil na bubny,takže činely jsou tam jen tak naházený :D )

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Téčko versus Stojan co preferujete?

Příspěvek od myša »

Já mám velmi malý kopák a v něm na téčku visí 10" tom a uvažuju, že bych do druhé ďoury vrazil ještě ride. Kopák i tom hrají dobře, ale je fakt, že jsem to ještě nezkusil postavit zvlášť a nevím, jaký benefit to může přinést. Rozhodně čím míň clampů v soupravě, tím lépe (aspoň pro mne). Mám to teď takhle:

Odpovědět

Zpět na „Porovnání hardwaru“