Festivalový bicí

Zvuk, design, materiály, prostě kam to všechno spěje???:-))

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Festivalový bicí

Příspěvek od Šupi »

Stalo se vám už někdy že vám bylo oznámeno že na fesťáku budete hrát na takovýhle bicí?
Obrázek
6 šroubů na kopáku? Amátky měly 10... To bude peklo..

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Sheafraidh »

V tom pripade bych si privezl svoje a pokud bych svoje nemohl pouzit, tak bych tam nehral...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Žilkoslav »

Není to náhodou sourpava pro děti? :D
Vzal bych si v každym případě bubny vlastní! :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od BóĎA »

to je určitě pro děti :D

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od shampoo »

mě se to taky nestalo .. protože s kapelou odmítáme hrát na festech :-D ... stává se mi, ale věc jiná... pravidelně když hrajenme s nějakou zahr. kapelou (většinou amíci). i když hrajeme první, kapela přijede a automaticky si to začnou stavět a zvučit .. po nazvučení odcházejí na jídlo a jen mi řeknou ...ať hraju na jejch bubny ...moje odpověďje vždy stejná ...proč bych to měl pro boha dělat ?? já mám vlastní nástroj:-)..a dokonce jeden týpek z anglie mi povídá .. ale já mám určitě lepší :-D tak sem ho poslals díky do "london" ... měl sice DW,ale koho to zajímá... hraju vždy na muj nástroj a šmitec :-)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Moleek »

BóĎA píše:to je určitě pro děti :D
Není to 3d model? I když zaboha nechápu, proč by se někdo x hodin patlal s takovým hnusem :D
Nebo Šupi máš fakt hrát na tohle přímo???
Já jsem rád, když můžu hrát na svoje, na druhou stranu mám vytipovaný bubeníky, který nemám rád, když hrajou na moje, ale když "musím", tak mi nevadí bicí půjčit, ani hrát na cizí... V případě takovýhle tragedie bych si je ale samozřejmě vzal jinak nazdar

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Adrub »

To jsou dětské bubny. Už jsem je viděl i slyšel hrát. Je to taková mini jazzová souprava :mrgreen:

Uživatelský avatar
Beuticek
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2012 11:51

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Beuticek »

Čau,

já to mám většinou jednoduchý. Protože jsem levák, mám bicí obráceně, proto v podstatě vždycky hraju na vlastní :).

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od dadoch »

Mně jednou před koncertem přišla tahle zpráva:

Obrázek

Kdybych si bicí půjčoval, tak by mi to urychlilo rozhodování, jestli si raději nevzít vlastní:)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Šupi »

Nakonec jsem se rozhodl zapůjčit své bicí na celej fesťák (na přezvučovní neni prý čas) - bojím o ně, ale aspoň to bude hrát :).

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Bobroněnko »

jo, stovku za půjčení si ode mě jeden "kolega" taky jednou vzal. ještě k tomu mi to zapomněl říct předem a měl basix custom. od té doby si vždycky před koncertem sám bubeníka vyhledám a nenechávám kytaristy, aby domlouvali tyhle věci oni :D

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Medák »

Na podobný "šestišroubovky" jsem jednou taky hrál a hrálo to zpr... vždyť víte jak. Ale asi to nepřekoná Amátky s totálně vymlácenejma a poslepovanejma blánama - to bylo horší než kýble. O mechanice radši ani nemluvím. Ale co se dalo dělat, koncert jsem na to odehrál.
Já jsem tedy rád když mi někdo bubny půjčí - ušetří se tahání (ze zkušebny, do klubu, z klubu, do zkušebny), dvoje rozkládání a dvoje skládání. Někdy ani z časových důvodů přestavba není možná. Jsem také ochotný bubny z těchto důvodů rozumným bubeníkům půjčovat. Samozřejmě je lepší mít vlastní, na které je člověk zvyklý a má vyladěný svůj zvuk, ale takhle se člověk aspoň naučí adaptovat a i vyzkouší různé nástroje a blány.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Medák »

dadoch píše:Mně jednou před koncertem přišla tahle zpráva:

Obrázek

Kdybych si bicí půjčoval, tak by mi to urychlilo rozhodování, jestli si raději nevzít vlastní:)
Že to tý "zamčený hlavě" nepříjde blbý vybírat od kolegů kilo za opotřebení :roll: Pochopím, když někdo bubny půjčovat nechce, třeba kvůli špatným zkušenostem (mně taky jeden umělec odřel ráfek na kopáku, ale přesto bubny ochotný půjčit jsem).

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Šupi »

Zrovna se Zamčenou Hlavou na tom fesťáčku hrajem :D, tak bych si za nim moh taky dojít pro kilo, ne? :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od Moleek »

Šupi píše:Zrovna se Zamčenou Hlavou na tom fesťáčku hrajem :D, tak bych si za nim moh taky dojít pro kilo, ne? :D
No schválně mu to zkus říct, jak bude koukat :D

Uživatelský avatar
jajaatv
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 10 zář 2012 23:48
Bydliště: planeta Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Festivalový bicí

Příspěvek od jajaatv »

ahoj všichni.
Půjčovala jsem bicí na hodně akcích a už se mi do toho fakt moc nechce. Naposledy vykopnutý mikrofon z kopáku a roztržená blána. Jinak jsem už hrála taky na pěkný šroty. Dali jsme bicí na rampu a sestavení a zbalení je za chvilku.

Odpovědět

Zpět na „Úletové bicí soupravy a komponenty“