moongel

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

moongel

Příspěvek od Sam Jr. »

rád bych si tenhle sulcovitej vynález vyzkoušel, co sem mluvil s bubeníkama co to používají, tak na něj nedaj dopustit. fakt to tlumí nějak zázračně jinak než kus gafy s varhánkama :?: :)

ptám se, jestli mají někde v Brně? nerad bych platil poštovný za takovou p******ku.
i když stejně je čas vyměnit blánu ny bubínku a Remo CS v Brně ještě obchodníci neobjevili :roll: tak to asi objednám k tomu a nebude to tak bolavý.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: moongel

Příspěvek od sasa »

same, já bych to tak nehrotil, jako není to špatný a celej fígl je v tom, že ten chuchvalec gumy je těžší než gafa - jinak pokud chceš monngelu plnej kyblíček, tak v podstatě stejnej matroš je taková ta plastelína co prodávají v alza.cz na čištění klávesnice... akorát to asi na tom bubnu nebude tak držet, já si z toho na prdel fakt nesedl.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od Vojta Horák »

Sam Jr. píše:rád bych si tenhle sulcovitej vynález vyzkoušel, co sem mluvil s bubeníkama co to používají, tak na něj nedaj dopustit. fakt to tlumí nějak zázračně jinak než kus gafy s varhánkama :?: :)

ptám se, jestli mají někde v Brně? nerad bych platil poštovný za takovou p******ku.
i když stejně je čas vyměnit blánu ny bubínku a Remo CS v Brně ještě obchodníci neobjevili :roll: tak to asi objednám k tomu a nebude to tak bolavý.
OT Obchodníci málokde vědí o CS.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od onehalph »

Ja to pouzivam uz nekolik let a nic lepsiho jsem prozatim neobjevil - kazdopadne to funguje skvele.
V Brne by to melo byt v te nove prodejen Music Data na Jugoslavske:
http://www.hudebniraj.cz/bici/blany/rto ... lumici-gel

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: moongel

Příspěvek od Šupi »

já jsem také zainvestoval a jsem naprosto spokojen :-)

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od Grocker »

A to na té bláně drží ? (lepí to, nebo je to jenom těžký?)
Nespadle to, třeba z nakloněnýho tomu? Taky bych to rád vyzkoušel.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od tomcorn »

Nelepí v pravém slova smyslu, ale drží. Nespadne. Drží to dokonce i na rajdu :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od myša »

Viděl jsem to dokonce i na činelech vespod, ale to už je asi dost úlet (doslova) při razantnější hře...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: moongel

Příspěvek od RadimCep »

Na činely jsem viděl nějaké vychytávky co testoval Tokhi v jednom muzikusu... Ale ještě jsem to neviděl...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: moongel

Příspěvek od Sam Jr. »

jen hlásím, že sem to pořídil a spokojenost, jeden kousek na bubínek s CS je tak akorát, a dal sem ještě půlku na 16" kotel. ještě s tím pořádně zaexperimentuju až vyměním blánu.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od VladikS »

Já jsem taky nově majitelem a v čem je to lepší než jiný metody tlumení? Přijde mi, že to opravdu ořízne jen zvonivý kovový přeznívání, ale přirozenej dozvuk ta tak nějak nechá....nejlepší je to a virblu.

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od Kubason »

a kolik tenhle zázrak techniky vlasně stojí?

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: moongel

Příspěvek od punkiesak »

Kubason píše:a kolik tenhle zázrak techniky vlasně stojí?
krabička ve který jsou 4 tyhle polštářky stojí okolo 200 Kč

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: moongel

Příspěvek od Posluchac »

Zde k malému bubnu nádherná ukázka, jak rychle a levně postupovat :)) ... ature=fvwp
Nebo za cca 220,- koupit Moongel.

Mr.Exodus
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2010 00:15

Re: moongel

Příspěvek od Mr.Exodus »

Posluchac píše:Zde k malému bubnu nádherná ukázka, jak rychle a levně postupovat :)) ... ature=fvwp
Nebo za cca 220,- koupit Moongel.
Přilepit na blánu kousek kapesníku (popř. toaleťáku), o tom vím ale to s tou přehnutou páskou...musím vyzkoušet. Díky za video ;-) !

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: moongel

Příspěvek od shampoo »

no já sem u nás v práci objevil něco "podobnýho" tomu moongelu .. je to neutrální elektroda která se během operace přlepí na pacienta, aby byl uzeměnej.je to gumová placka, na ní je vrstvička hliníku a celý to je potažení "lepícím" gelem. z toho si vystřihnu čtevereček na mám tlumení lepší jak gafa.. po slepení nenechává olepený místa... moongel sem nezkušel .. ale tohle funguje perfektně. kdyby někdo z pražáků chtěl vyzkoušet, můžeme se dohodnou a zdarma jich pár můžu poskytnout. :-D sou dvě provedení modrý a bílý .. to bílý má trochu jinej ten gel ..ale v postatě je to stejný ... drží to i na činelech .. sám to mám nalepený vespod ridu ...


Přílohy
obrázek.JPG
obrázek-2.JPG
obrázek-1.JPG

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: moongel

Příspěvek od Jan »

No, já jsem trochu hračička, takže když začali ve Fastu prodávat soupravu na výrobu tlumících špuntů do uší, nechal jsem se inspirovat a vyzkoušel podobnou věc se silikonem, co používáme na otisky. Myslím, že už jsem někam psal, že si moje sestřička asi pomyslela, že mi konečně chrochtlo, když přišla do ordinace a já si tam před zrcadlem stříkal Xantopren do ucha. A k dalšímu pokusu mě přivedla ztracená průchodka, která spojuje dolní ráfek s ladícím šroubem u Jungle bubínku od Sonoru. To je ta oplatka 10x2", kde není kam upevnit mušle ke korpusu, tak je to vyřešeno takto. Od Sonoru mi to nechtějí už skoro rok poslat, tak jsem tu věc zkusil odlít z chromkobaltu v laborce. To ale nedopadlo nijak slavně, ten vnitřní závit jsem moc přesně netrefil.

Jinak se ale kutilsky vyčerpávám jinde, začal jsem hrát s vynikající bluesovou kapelou v hospodě, kde můžu mít podle nevyslovené dohody jen tolik věcí, abych nepřekážel. Až se do toho svého kouta nacpu s kopákem, bubínkem, hajtkou a ridem, pošlu nějaké fotky, třeba se to někomu bude hodit.

Odpovědět

Zpět na „Ladění“