Naladění Tomů

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

Zdravím Vás
Právě jsem koupil nové úderové blány na tomy a to Remo Pinstripe. Jenže je nemohu za boha naladit. Stále vydávají nepříjemný plastově dlouhý zvuk. Nějaké rady? Děkuji

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od Sam Jr. »

téměř většinu pazvuků má za následek (kromě poškozené dosedací hrany, šišatého korpusu nebo ráfku) nerovnoměrné napnutí blány nebo přílišné přatažení blány, další věcí je špatný interval ladění se spodní blánou. takže znovu úplně povolit šrouby a začít rovnoměrně utahovat po 1/4 otáčky.

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

Dotažení jsem celé zopakoval, ale stále to není ten krátký pinstripe tón ( myslíte, že to může být nekvalitní resonanční blánou? Nebo korpusem?

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dadoch »

To zní jak z prdele - to se ti líbí? Vždyť je to strašný. Každopádně toho zvuku dosáhnul tak, že, jak píše pod videem, má ty pinstripky jak dole tak nahoře a navíc tam má tlumící kroužek (Evans E ring).

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

:D
No, nezní to úplně nejlépe, ale chtěl bych z toho vyloudit nějaký kratší tón. Myslíte, že jsem toho schopnej docílit?

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dadoch »

Ano, třeba tím zmíněným tlumícím kroužkem. Ale strkat to na pinstripe... no nevim.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

dotfred píše::D
No, nezní to úplně nejlépe, ale chtěl bych z toho vyloudit nějaký kratší tón. Myslíte, že jsem toho schopnej docílit?
Z Pinstripek kratší tón.. to je dobrý no :D no jestli chceš zvuk jako je na videu tak to vyšponuj ať se ta blána usadí a pak to podlaď na hranici kdy to už skoro nehraje ale plandá.. obecně tím docílíš mlaskavého zvuku

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

dadoch píše:...má ty pinstripky jak dole tak nahoře...
Jako i rezo Pinstripe? to je nějakej úchyl ne?

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

SKAlička píše: Jako i rezo Pinstripe? to je nějakej úchyl ne?
Tak jsem si přečetl popisek u videa a omlouvám se za způsobenou paniku :) ale stejně to zní z prdele

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dadoch »

SKAlička píše: Jako i rezo Pinstripe? to je nějakej úchyl ne?
Oprava: nemá, blbě jsem čet:)

Krabice by mu místo těch bubnů udělaly větší službu.

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

SKAlička píše: Z Pinstripek kratší tón.. to je dobrý no :D no jestli chceš zvuk jako je na videu tak to vyšponuj ať se ta blána usadí a pak to podlaď na hranici kdy to už skoro nehraje ale plandá.. obecně tím docílíš mlaskavého zvuku
Ještě jednou prosím :D S laděním bicích nemám moc zkušenosti. Vše mám jen teoreticky, tak kdyby jsi mi mohl dát "step by step" postup i s rezonanční blanou, byl bych zavázán :)

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

Zatím to vypadá takhle přijímám veškeré připomínky :) Díky :)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od Šupi »

No doprdele - to je hrůza...povolit!!! :) Řek bych jak hrací tak rezonanční :). Musíš pak kontrolovat jestli je u každýho šroubu blána stejně napnutá - buď si buben položíš na zem opřeš se rukou doprostřed a uvidíš kde se to zvlní - tam dotáhneš...nebo ťukáš od šroubu ke šroubu a snažíš se docílit stejnýho zvuku..

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

Šupi píše:No doprdele - to je hrůza...povolit!!! :) Řek bych jak hrací tak rezonanční :). Musíš pak kontrolovat jestli je u každýho šroubu blána stejně napnutá - buď si buben položíš na zem opřeš se rukou doprostřed a uvidíš kde se to zvlní - tam dotáhneš...nebo ťukáš od šroubu ke šroubu a snažíš se docílit stejnýho zvuku..
Mě se to teda zdá až moc povolený :D Né já zas někomu poradil.. no jde o to že mě Pinstripky hrály takhle povolený celkem fajnově na Sonor Force 507.. tohle je nějaký divný.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

JInak za vzor zvuku Pinstripe by se dalo brát tohle video a ne tamten Harley-Davidson :D

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

SKAlička píše: Mě se to teda zdá až moc povolený :D Né já zas někomu poradil.. no jde o to že mě Pinstripky hrály takhle povolený celkem fajnově na Sonor Force 507.. tohle je nějaký divný.
Dám na tebe, povolím to na hranici s "čvachtáním" :)

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

SKAlička píše: JInak za vzor zvuku Pinstripe by se dalo brát tohle video a ne tamten Harley-Davidson :D
Jemu to zní parádně :D Nemůže to být korpusem? Abych se přiznal, není zrovna 2x kvalitní :D

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od Kryštof »

Já měl Pinstrajpy na Staggácha znělo to podobně. Dunivej ton, stredni sustain, zadny vysoky prezneni.

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od dotfred »

Tak určitě to bude rezonanční blanou, při utlumení (druhou blanou) buben hraje relativně dobře.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od freerider »

:o) to bych si přál, mít tento problém :-)
já spíš hledám, jak u Horizon Lacquer naladit tomy tak, aby měly delší sustain.
Obuto
Rezo - Ambassador clear
Hrací - Emperor coated
sestava? 8", 10", 12", 14", 16"

Kopák už se mi líbí (PWS 3), bubínek je jakž takž dle mých představ.

Půjčil jsem si ladičku, sice to šlo krásně, ale pořád to není ono. 8" a 10" jsou takový dutý, jak kdyby bez rezonance, 12", 14" se mi líbí a 16" s tou laboruju, ale mám tam rezonančku převozku, takže se to bude ještě měnit.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Naladění Tomů

Příspěvek od SKAlička »

freerider píše::o) to bych si přál, mít tento problém :-)
já spíš hledám, jak u Horizon Lacquer naladit tomy tak, aby měly delší sustain.
Obuto
Rezo - Ambassador clear
Hrací - Emperor coated
sestava? 8", 10", 12", 14", 16"

Kopák už se mi líbí (PWS 3), bubínek je jakž takž dle mých představ.

Půjčil jsem si ladičku, sice to šlo krásně, ale pořád to není ono. 8" a 10" jsou takový dutý, jak kdyby bez rezonance, 12", 14" se mi líbí a 16" s tou laboruju, ale mám tam rezonančku převozku, takže se to bude ještě měnit.
Hele minimálně na tu osmičku je lepší dát jednovrstvou pískovanou Ambasadorku místo tý Emperorky.. ta blána je moc "těžká" na tak malej buben a je to prostě zabitý, u desítky bych to asi praktikoval pokuď je to fakt hrozný ale jinak se mi to zdá f pohodě.. sám to tak mám a dá sa to uplně v cajku. Jinak 16 kotel.. tam hrací povol na hranici kdy plandá ale pak to přitáhni aspoň o otáčku jinak to bude znít jak to jedno video s těmi pinstrajpkama.. jo a rezonančku o něco vejš než hrací. Je to těžký takhle vysvětlovat přes text.. ;)

Odpovědět

Zpět na „Ladění“