Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od WafeuX »

Zdravim všechny. Doufam že už mi někdo pomůže. Za boha z toho nemůžu dostat zvuk jakej bych si představoval.. já vim že od těch bubnů nemůžu chtít zázrak a že nemůžu moc čekat když na rezo. jsou pořád po x letech převozky ale rozumnej zvuk by se z toho snad vyloudit dal. kdysi jsem zavelno koupil tension watch. Zkoušim to podle ucha i podle tý ladičky třeba fak každej buben hrací i rezo po pěti dílkách ale když už se to blíží tak to zase blbě došteluju a zase to tak divně rezonuje nahoru místo aby to šlo dolů. četl jsem i tu bily ladění ale z toho prostě moc chytrej nejsem. Těžko říct jestli se z toho dá dostat třeba takovej zvuk . nebo tohle nebo jestli to prostě z těhle bicích nevyleze. Cca za měsíc začnu jezdit se zábavovkou no a s tímhle zvukem co mi ted vydává souprava to proste nejde..Kdyby se třeba našel někdo z Plzně co by se mi na to kouknul nezůstal by škodnej.. :)

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Kupec »

Co se týče těchhle levnějších řad, tady hrajou prim blány a ne dřevo-zkusil's jiný než ty pinstripky? Já např. mám na svejch bubnech (Mapex V) dotlumený emperorky a nemůžu si stěžovat...

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Šupi »

Co se týče prvního videa tak je zvuk pravděpodobně snímanej nějakým mikrofonkem - když si všimneš jde do korpusu kabel (takže například kontaktní UKKO), no...druhý video je již podstatně reálnější a myslím že takovej nějakej podobnej zvuk bys z toho mohl taky vyloudit. Osobně nejsem příznivcem ladiček, ale i já jednu mám...hodně lidí (především začátečníků) si myslí že si najdou někde na netu nějaký hodnoty co tam nějakej Ferda dal a bicí mu zněj supr tak si je tak naladí taky - blbost! jestli by to mohlo fungovat tak leda u obou stejných blan a stejého korpusu...takže v tomhle ohledu bych ladičku rozhodně nepoužíval - já jí používám jenom abych zkontroloval drobné odchylky napnutí u každého šroubu, ale podlě mě ani to neni nutné - stačí ucho ;-). A co se týče rezonanček...no...nejsou převozky jako převozky, ale možná by stálo za to zauvažovat o výměně...nebo o výměně soupravy ;-). Z hraní se zábavovkou nějakou tu desetikorunu vyděláš tak pošetři na pořádný dřevo ;-).

No...chce to čas...já strávil laděním desítky hodin - možná by se to dalo počítat už i na dny :D a stejně furt dokrucuju ;-).

WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od WafeuX »

Kromě těch převozek sem tam jiný nedával..kdysi už sem je tam jednou dával a ten zvuk se mi tak špatnej nezdál. Ale uběhlo pár let a názor na zvuk už je asi trošku jinde. jo ještě tam mam malou desítku force 2007 a ani tu se mi nedaří naladit.. já sem asi prostě ultra dřevák nebo už nevim..:-D když se podívam na youtube nebo kamkoliv tak jim to s těma pinstripama hraje dobře.. tak proč mě to nejde..:-D ne že by to bzučelo třeba .. to jsem tak nějak vyřešil i bez tlumítek ale prostě ten dozvuk místo aby šel do basu dolů jde nahoru.. koupil sem i ten moon gell ale to je zatim prd platný..protože to zabije akorát tu horní blánu.

Džej Tý
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 08 led 2012 16:16

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Džej Tý »

Zkus třeba lehce přitlumit rezonančku ...mě hrozně houkal kotel, a nedařilo se mi to naladit tak, aby to nehoukalo, tak jsem prostě lípnul kousek gafy na rezonančku

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Šupi »

Jako Moongel je u Pinstripek asi opravdu zbytečnej....jestli máš ještě 10" 2007 a z tý se ti taky nedaří vyloudit zvuk...no...to fakt nevim jak ti poradit :D. Trpělivost, trpělivost...ještě jednou si zkus přečíst bibli a jdi krok po kroku...když nebudeš nějakýmu kroku rozumět tak napiš a pokusim se poradit :D.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od VladikS »

Jednou jsem hrál na sadu pořádně nalazenejch sonor 507 s pinstripe blánama a powerstroke na kopáku a byla to fakt bomba. Bicí se prosadily úplně na sucho. Podle mě to musí jít naladit :-) Začal bych od úplně nejnižšího ladění, kdy jsou skoro uvolněný šrouby...pinstripe potřebujou bejt hodně povolený. A spodní bych nechal taky dost na volno.

WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od WafeuX »

To vim že hrajou nejlíp v nižích polohách ladění ale přesto je to pořád takový divný. a když to necham hodně na volno tak se to sice přiblíží ke zvuku kterej bych si představoval , alespon ta hrací blána je tak povolená že při větší ráně v tom bude okamžitě důlek. Takže to zřejmě musí bejt napnutý víc a to už to jde dost nahoru zase ten ton.

Uživatelský avatar
Tom Halfar
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 16 srp 2008 22:33

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Tom Halfar »

Na ten výsledný zvuk bude mít taky dost vliv místnost, ve které to ladíš. Já třeba nedávno ladil bicí tak, že jsem si to předchystal doma v pokoji, naladil blánu na stejný ton ve všech místech. Tam mi to obecně všechno hrálo dost vysoko a tak nějak plastově ale zase byly víc poznat rozíly v napnutí u jednotlivých šroubů. Potom jsem to dotáhl do zkušebny, kde se víc projevil ten zvuk bubnu a doladil jsem to jenom na požadovanej tón. Pokud nemáš dobře zvukově upravenou místnost, tak ten zvuk asi taky nebude zrovna ideální.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 505 + pinstripe sada. už začínam bejt zoufalej

Příspěvek od Bobroněnko »

já 505 mám, mám na nich Evans G2, což si myslím, že by se s velmi tvrdě zavřenýma očima dalo k pinům přirovnat. můj tip je utáhnout rezonančku na krev, na 14" flooru mám rezonančku ještě přelepenou kusem lepící pásky, aby nehoukal. jakmile budeš mít tohle, bude se ti vršek ladit podstatně líp - a jde víceméně jen o to, abys měl všechny šrouby utažený podobně. je dobrý pamatovat u těchhle konfigurací na pravidlo, že než rvát z toho *nějaký* zvuk je lepší ladit všechno "na příjemno" a tak, aby se člověk naopak pohyboval v rámci frekvencí, který chtěj samotný bicí, a ne člověk, jestli mi rozumíš :)

Odpovědět

Zpět na „Ladění“