Přešponovaná rezonančka

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Šupi »

Mám na virblu pekelně našponovanou rezonančku, zvuk se mi sice líbí (a i Martin Vajgl na jednom ze svých workshopu řikal že se mu vždycky osvědčilo našponovat rezonančku fakt pořádně a nebát se prasknutí), ale ráfek už bohužel na úrovni blány a tím pádem i hrany :(. Je natažená dost, ale šla by ještě, ale to už ten epoxid celkem křupe a člověk se skoro bojí o další otáčku klíčem :D, ale o co se hlavně bojim jsou ty hrany. Zatím se o ně virbl na stojanu neopírá, ale stejně nevím jestli je to uplně to pravé :(. Máte někdo podobnou zkušenost, také mě napadlo že by to mohlo být blánou (Remo - UT(převozka)), ale člověk by předpokládal že by radši vyskočila z toho epoxidu než aby se nechala takhle vytahávat :D. Virblík je 3007 dřevo.

Obrázek

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Moleek »

Záleží, jak ji máš dlouho.. pokud dlouho, tak bych řek, že se může postupně takhle vytahat (kord ta čínská) - vem si, jak je tenká.
Pokud je relativně nová, tak ale nevím no... Já jsem si na virbl jako rezonančku koupil radši značkovou (v setu s vrchní PWS3 )

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Šupi »

"Značkovou"...no...co to vůbec znamená? :D Asi to že to Remo nedělá v Číně, ale v Americe.. No, co se týče zvuku a kvality, já bych jí zas tolik neodsuzoval...nevim no.
Jinak, tenká je, ale že by to byl nějakej papír, to ne-e. Mám jí skoro 2 roky. Ale vypadá to že se nevyhnu koupi nové blány...:(...zase další peníze...kdyť já už nemám ani na paličky :D.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od dadoch »

Vyřízni si z nějaký nepotřebný blány jen to hliníkový okruží a vlož ho mezi stávající blánu a ráfek - získáš tím prostor a budeš moct dál utahovat a šponovat.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Moleek »

Jo však já to nemyslím, že by byla nepoužitelná, ale že prostě po těch 2 letech už se asi vytahá takhle no... Ale dost možná to u americký bude stejný... Já mám tyhle blány (a vlastně celý bicí) zatím půl roku, takže nemůžu posoudit.

EDIT: Dadochův nápad je zajímavý... Teď už budeš muset měnit vážně teprv až to praskne

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Šupi »

Asi to vyzkoušim, radši fiknu nějakou starou, než shánět novou...ale bude mi to rvát srdce :D

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od bub7 »

No nevím chlape, jak jsi to vyfotil, tak to vypadat nemá. U dražších bubínků se utahování šroubů zastaví, má prostě limit. Myslím, že koupi rezonančky se prostě nevyhneš:)

...a ta fotka je super, foťák ti zaostřil na tu díru ve zdi:)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Přešponovaná rezonančka

Příspěvek od Šupi »

Fotil jsem mobilem kterej ostření bohužel postrádá...tuhle fotku jsem vybral jako nejlepší ze šesti :D.

Odpovědět

Zpět na „Ladění“