Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od WafeuX »

Na kytarách sem narazil na novinku.. zajímá mě váš názor co vy na to..: :D http://kytary.cz/tune-bot-tb-001/HN131493/

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička - Co si o tom myslíte?

Příspěvek od Žilkoslav »

Nejlepší ladička na bubny je lidský ucho. :wink:
Za ty prachy bych si koupil něco jinýho, když vim, že dokážu bubny naladit tak, aby hrály jak chci.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Elektronická ladička - Co si o tom myslíte?

Příspěvek od Jan »

Já tu ladičku pokládám za dobrou a užitečnou věc. Když uvážím, kolik hodin a zoufalství to ušetří každému, kdo se učí ladit, tak mi ty dva tisíce přijdou snesitelný. Už jenom z rozhodování, který ze dvou tónů je vyšší bych se někdy pomátl, a to to dělám roky. Těším se, až si to někdy vyzkouším.

WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Re: Elektronická ladička - Co si o tom myslíte?

Příspěvek od WafeuX »

ano zoufalství je přesné slovo.. :D dobře to znam.. moc mi to nejde a tak se asi vypravim na výlet do Prahy abych si to vyzkoušel.. protože tension watch je docela k ničemu..

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička - Co si o tom myslíte?

Příspěvek od mates »

Ačkoliv mám SQělý bubny co hrajou jen se na ně kydne blána,nebo se na ně hodi igelitka z Billy, nikdy neni od věci dostat z toho maximum. A toho se většinou dosahne jeli blána u každeho šroubu stejně naladěna. Ja osobně občas taky dostavam schyzu kdy už jsem tak zmaten, že mam problemy zjistit u ktereho šroubu je to výše a u kterého níže, že ja tam rozdil slyším. Hold nejsem ten vyvoleny s absolutní sluchem.

Taky mne ta alektronicka vecicka zaujala. Cert vem prachy, v bicich jich mam tolik ze jsem to prestal pocitat.

Spis mi jde zda s tim mate nekdo praktickou zkusenost, ze to opravdu funguje, nelitaj tam zmatene nejaka cisla,
Zda z toho clovek nedostane vetsiho nerva nez bez ni.

Diky

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Pavlišta »

Objednal jsem si. Dám vědět.....

WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od WafeuX »

já sem si jí koupil. zmateně mi to lítá občas jen u šroťáku ale to se dá eliminovast tim že tu ladičku dáte na druhou stranu než kde byla.. věc to bude asi dobrá.. neměl sem moc času to vyzkoušet zatim .. dá se to ladit i do tonu což mi přišlo snažší.. bohužel nevim jak jdou tony za sebou.. :D :D :D je jich tam njak moc.. jak říkam neměl sem na to moc času ale vypadá to dobře

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od mates »

Tak sem ji taky vyzkousel a mam z toho smisene pocity, takze zustanu i nadale u svych usi.
Kazdopadne mi to prijde silene predrazene, kdyz vemu ze klipova ladicka treba na dechy nebo na kytaru stoji 200 - 500,-
Ale jestli za ty prachy ma clovek pocit ze mu to pomuze k nalazeni bici tak budiz. Ale ja jsem rozhodnut ze do toho nejdu.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Moleek »

mates píše:Tak sem ji taky vyzkousel a mam z toho smisene pocity, takze zustanu i nadale u svych usi.
Kazdopadne mi to prijde silene predrazene, kdyz vemu ze klipova ladicka treba na dechy nebo na kytaru stoji 200 - 500,-
Ale jestli za ty prachy ma clovek pocit ze mu to pomuze k nalazeni bici tak budiz. Ale ja jsem rozhodnut ze do toho nejdu.
Což mi připomíná, že jsem chtěl zkusit kytarovou klipovku nasadit na ráfek, jestli to zvládne něco pochytit.

Jinak ta cena.... Ono klipovka na kytaru umí identifikovat tón a hejbat ručičkou... Tadyta má spoustu dalších fíčur a hlavně skoro žádnou konkurenci, tak si to může dovolit

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Šupi »

Klipovku jsem zkoušel, ale nepochodil jsem :(. Jen tak si tam lítala ručička..

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Pavlišta »

Šupi píše:Klipovku jsem zkoušel, ale nepochodil jsem :(. Jen tak si tam lítala ručička..
Tak, já mám tedy zkušenosti jiné...... Musíš se s ní nejprve naučit zacházet. Pokud si zažiješ s jakou silou na konkrétním průměru praštit, ručička nelítá. Špatný úder ukáže frekvenci o +-100Hz jinde. Čím blíž ladičce, je nutné klepnout méně.Pomáhá zapnutí filtru. Druhá blána musí být při ladění 100% utlumená. Naladil jsem podle doporučených frekvencí kalkulátorem na jejich stránkách a je to supr. Stejně tak uložení frekvencí pro každý buben a vrchní/spodní blánu.

Počkal jsem si s hodnocením i na zkušenost z kšeftu. I když mám soupravu která se ladí dobře a ladění drží, vždy si při stavění soupravy ladění kontroluju. S TW100 to jde pomalu a v tom pološeru na ni nevidím. Ladit podle uší nejde, protože bych musel nejdřív své břinkající spoluhráče zabít aby bylo ticho.
Je supr že klipovce rámusení spoluhráčů nevadí, bere jen blánu ( což tedy klasická klipová kytarová ladička za 300,- ani náhodou), takže v klidu a přesně do intervalů naladím. A jde to rychle, což potřebuju. Jestli má někdo klid a čas na ladění podle uší, asi je pro něj zbytečná.

Pěkné video- porovnání s Drum Dial

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od jakas »

Mám otázku. Dá se s tím tedy opravdu naladit buben, i s tím, že ladit neumím a nemám úplnej sluch? Je to za tu cenu adekvátní?

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od MrafceK »

zdar hosi, mam tiez tento novodoby "zazrak" a musim povedat, ze funguje skvele a koncepcne je to dobry vyrobok. Mam akurat jednu ficuru a to je ta, ze mi to neukazuje desatiny (viem, mozno blbost) ako na referencnych videach.. Neviete niekto, ci je to chyba alebo len treba nieco prepnut / vypnut / zapnut?
diky za veskere info..

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od mates »

jakas píše:Mám otázku. Dá se s tím tedy opravdu naladit buben, i s tím, že ladit neumím a nemám úplnej sluch? Je to za tu cenu adekvátní?
V urcitem pohledu neda ! Naladis tim blanu rovnomerne a u kazdeho sroubu relativne stejne. Tento proces ti ale nezaruci ze bici budou znit dobre.
Spravne napnuta blana je jednim z uspechu dobreho ladeni. Vzdy je to slozitejsi a musis vedet, jaky vlastne zvuk hledas, zda se ti libi mit obe blany stejne naladeny ci rozdilne,
jake tonove intrvaly ti vyhovuji jak vuci vrchni a spodni blane, tak mezi jednotlivymi bubny. Dulezite je taky chytit spravnou frekvenci ve ktere buben zni nejlepe. Levne bici
maji treba toto spektrum dost uzke. Pokud tohle vsechno najdes, ladicka ti pomuze se k temto hodnotam lehce vracet pokud se ti buben rozladi od tveho libiveho zvuku.
Buben neni kytara a nikde neni psano jak ma byt naladen ci jaky tony ma vydavat treba 10" Tom, v tom je cely problem ze se to neda unifikovat.
Ladicka na bici je proto jen pomocnik k tvym usim pro zkraceni casu na cely proces.
Ono by bylo spis treba rozlisovat pojem "Naladeny bici" a "Dobre znejici bici".

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Bobroněnko »

posledni vetu tesat do kamene :) já jsem taky hudebně hluchej, ale myslím, že bicí "naladit" umím. tedy v tom smyslu, že hrajou tak, jak se mi líbí, a jak se líbí většině lidí kolem, a jak jsem schopen s danou konfigurací bubnů a blan dosáhnout. myslím, že na posouzení, jestli buben zní dobře, nebo špatně, není vůbec potřeba hudebního sluchu, ale spíš chuť experimentovat a hrát si :)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Trade »

Tak jsem se to taky odhodlal vyzkoušet. Zatím jsem to zkoušel asi hodinu a zdá se, že s tím moc neumím zacházet. Zřetelně jsem třeba u dvou šroubů rozdíl půltón, ale TUNE BOT ukazoval stejnou frekvenci. A taky mi to hoooodně skáče. Zkoušel jsem použít ten filtr, je to pak o něco lepší, ale pořád to není ono. V podstatě neustále to ukazuje tu samou hodnotu. Ladil jsem zatím jen na snaru (na stojanu) a na 10" tom tomu (taky na stojanu).

Taky mi přijde, že tón nutně neodpovídá napnutí (ač to je nejspíš nesmysl). Na tomu jsem schválně dva šrouby povolil téměř na volno a na druhý straně to zase utáhnul. Ty 3,5 centimetru od šroubu (to je asi palec, ne?) se to víceméně zvukově srovnalo (ale možná už jsem měl jen unavený uši od toho snaru, nicméně tune bot ukazoval rovněž stejnou hodnotu), ale rozdíl v napnutí byl ohromnej a nemyslím, že to zvuku pomáhá. Je možný, že je to způsobeno starou blanou, která už tam je určitě aspoň rok, ale nevim. Každopádně největší divnost mi přišla, že TUNE BOT mi hlásil dva šrouby na tom snaru zřetelně o půl tón jinde jako stejnou frekvenci. U obou jsem hrál stejnou dynamikou a přibližně na stejný místo...tak možná jsem měl blíž ladičce dynamiku ubrat.

Jinak tón bubnu při úderu do středu to sebere dobře (ve smyslu, že jet o velmi citlivý na změnu), ale u těch šroubů mi to nějak nejde "zprovoznit". Zkusím použít Pavlištovo rady a uvidím...je fakt, že i v tom videu co sem někdo házel, říkají, že to trvá, než se s tím člověk naučí.

Jo a šlapák se tím ladí výrazně hůř, protože tam to nejde za obruče uchytit a je třeba ladičku držet nad blanou (snímá to sice pak taky, ale skáče to ještě víc).

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Pavlišta »

Trade píše:Tak jsem se to taky odhodlal vyzkoušet. Zatím jsem to zkoušel asi hodinu a zdá se, že s tím moc neumím zacházet. Zřetelně jsem třeba u dvou šroubů rozdíl půltón, ale TUNE BOT ukazoval stejnou frekvenci. A taky mi to hoooodně skáče. Zkoušel jsem použít ten filtr, je to pak o něco lepší, ale pořád to není ono. V podstatě neustále to ukazuje tu samou hodnotu. Ladil jsem zatím jen na snaru (na stojanu) a na 10" tom tomu (taky na stojanu).

Taky mi přijde, že tón nutně neodpovídá napnutí (ač to je nejspíš nesmysl). Na tomu jsem schválně dva šrouby povolil téměř na volno a na druhý straně to zase utáhnul. Ty 3,5 centimetru od šroubu (to je asi palec, ne?) se to víceméně zvukově srovnalo (ale možná už jsem měl jen unavený uši od toho snaru, nicméně tune bot ukazoval rovněž stejnou hodnotu), ale rozdíl v napnutí byl ohromnej a nemyslím, že to zvuku pomáhá. Je možný, že je to způsobeno starou blanou, která už tam je určitě aspoň rok, ale nevim. Každopádně největší divnost mi přišla, že TUNE BOT mi hlásil dva šrouby na tom snaru zřetelně o půl tón jinde jako stejnou frekvenci. U obou jsem hrál stejnou dynamikou a přibližně na stejný místo...tak možná jsem měl blíž ladičce dynamiku ubrat.
Jinak tón bubnu při úderu do středu to sebere dobře (ve smyslu, že jet o velmi citlivý na změnu), ale u těch šroubů mi to nějak nejde "zprovoznit". Zkusím použít Pavlištovo rady a uvidím...je fakt, že i v tom videu co sem někdo házel, říkají, že to trvá, než se s tím člověk naučí.

Jo a šlapák se tím ladí výrazně hůř, protože tam to nejde za obruče uchytit a je třeba ladičku držet nad blanou (snímá to sice pak taky, ale skáče to ještě víc).

No, jestli ladíš na stojanu, tak to je zásadní problém. Druhá blána musí být utlumená ( ladit na podlaze, židličce , atd..) Je to i v návodu a na videu.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Trade »

Píšou, že je lepší to ladit zatlumeně, no. Nicméně na tom videu výše to taky laděj na stojanu. Zejtra to zkusim na koberci se zatlumenou druhou blanou. A ještě by mě zajímalo jak ladíš s ladičkou rezonančku na snaru, aniž bys odmontoval struník. Pokud to nějak rozumně jde.

Jinak tady je vychytávka na ladění šlapáku s ladičkou (a paličkou):

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Sheafraidh »

Kdyz ladim rezonancku na snare, tak strunik podlozim palickou - nevim, jestli to neni trochu prasarna pro strunik, ale neprislo mi to a hlavne mi to funguje...
Nebo dalsi reseni je si poridit novy strunikovy mounting system od Sonoru :wink:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Trade »

Takže tam dáš paličku a opřeš jí na stranách o ráfek, chápu to správně? Myslim, že struník to asi neovlivní, když je napnutej, tak tam bude tah možná ještě větší (ale možná se pletu), jen nevim do jaký míry to ovlivní tón (a navíc stejně bude na krajích struník pořád ležet na bláně, nebo ne?). Je fakt, že po sluchu to se struníkem jde ladit taky pěkně blbě...možná ten drum dial je v tomhle případě praktičtější. Ale mám trochu pochyby o tom, že napětí u blány, která není zbrusu nová, nebo s nějakým drobným defektem, a nebo u nějaký nepřesnosti na ráfku nebo hranách korpusu (což se snad netýká mých CZX, ale u těch blan je to docela realistický), bude dostatečně přesně měřit tón. Výhoda DD je, že když je všechno v pořádku, tak měří přesněji (viz to první video a komentnář od autora) - TB to dává na 0,5 Hz a DD 0,1 Hz. Jenže když se člověk podívá kolik udělá rozdíl ve frekvenci o 0,5 Hz, tak už v první oktávě to není ani čtvrttón (konkrétně mezi C1 a Cis1 je to rozdíl osminy tónu a k tomu aby to člověk u takhle nízkých tónů rozpoznal, tak musí mít opravdu perfektní sluch), dál je to čím dál míň a řekl bych, že pod 40 Hz (to je takový lehce podladěný E1) nikdo stejně neladí. Takže to je asi zanedbatelný.

No, dneska vyzkouším pořádně ten TB a napíšu sem pak dojmy (a v nejhorším ho pošlu kytarám.cz zpět :) )

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od MrafceK »

TB Ti ukazuje i desatinnu ciarku?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Sam Jr. »

malá odbočka: vy se snažíte i u rezonačky na snare naladit všechny šrouby na stejný tón? já vzhledem k tomu, jakej v tom udělají bordel lůžka pro struník a taky tam proto jsou, že? tak ladím na 3 zóny - 2 středové, 4 mezi na 4 krajní šrouby u struníku.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od MrafceK »

ja ich tam nemam, takze numero je u kazdeho srobu rovnake..

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Trade »

Tak můj pokus č. 2 :

Zkoušel jsem ladit na podložce s druhou blanou zatlumenou (opět ten snare a tom). Ladička je mnohem méně labilní, ale pořád mám problém s tím, že mi přijde, že slyším líp než ona. Zřetelný půltón mezi sousedními šrouby prostě nevnímá a ukazuje v obou případech stejnou hodnotu (nejspíš sebere nějaké přeznění...ale jak říkám, druhou blánu jsem měl zatlumenou...a zkoušel jsem i dávat TB na různá místa na ráfku a testovat pořád stejné dva sousední šrouby). Problém je, že i když slyším, že tam je půltón interval, ve chvíli, kdy začnu po sluchu ladit, tak, vzhledem k tomu, jak se šrouby vzájemně ovlivňujou, půltón buď zůstává a nebo musím kroutit tak, že se mi ho sice povede eliminovat, ale zároveň se "odladím" někam uplně jinam. Takže mi štve, že mi v tomhle ladička nepomáhá.

Na druhou stranu pořád nacházím využití v tom, že si najdu a uložím tóny každý blány na každym bubnu a pak je můžu pomocí ladičky obnovovat. U těch šroubů z toho ale moc nadšenej nejsem. Možná bych to mohl zkusit ještě na nových blanách (tyhle jsou tam víc než rok, spíš možná dva), ale přijde mi, že tohle snímá TB dost mizerně. Schválně natočím video s tím intevalem a s tím, co ukazuje TB. Možná pořád dělam něco špatně, ale mám zapnutý filtr (což není podstatné, když jde o to, že to ukazuje stejnou hodnotu, ačkoliv by nemělo), mám to položené rezonančkou na dece, ale stále to snímá evidentně něco jiného (protože jinak je na tón blány ve středu ladička hodně citlivá a rozlišuje o drobnější rozdíly než půltón, u těch šroubů ale z nějakého důvodu ne).

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická ladička TUNE BOT TB-001

Příspěvek od Sheafraidh »

Sam Jr. píše:malá odbočka: vy se snažíte i u rezonačky na snare naladit všechny šrouby na stejný tón? já vzhledem k tomu, jakej v tom udělají bordel lůžka pro struník a taky tam proto jsou, že? tak ladím na 3 zóny - 2 středové, 4 mezi na 4 krajní šrouby u struníku.
Ja se to snazim jednou zhruba za cas naladit na neco rozumneho, protoze rezonancka nema ani moc ton (resp. zni mi jich tam nekolik) a nejsem schopen urcit, ktery to potom je.

Jeste me napada k te ladicce - kdyz ladim, tak davam doprostred blany prst - dela se to i u tohohle? Nebo to neni nutne?

Odpovědět

Zpět na „Ladění“