Sonor 505 kopák.

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
martin14
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2012 12:28

Sonor 505 kopák.

Příspěvek od martin14 »

Zdravím všetkých.Potreboval by som pomoc pri naladení kopáku.Je to 505 od sonoru a za boha z toho nemožem dostat hlboký zvuk.Mal som aj úderovú blanu povolenú a pritlmené.Blanu mám priehladnú REMO.V predu je prevozná rezonančka s dierou.Dík za rady.

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 505 kopák.

Příspěvek od Jorjo »

máš to tu napsané 100x trošku pohledej :?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 505 kopák.

Příspěvek od Žilkoslav »

Měl jsem onehdá Sonor Force 1005, což je prakticky to samý. Jako hrací blánu jsem používal Evans EMAD2. Hrací blánu jsem měl utaženou tak, aby se po jejím okraji netvořily vrásy a rezonanční blánu utaženou o trochu více než hrací a navíc utlumenou kusem látky. Díra v bubnu byla velká 6". Basovalo to opravu dost, ale hrála blána, ne buben.

A jinak najdeš hodně rad v Bibli:
http://freeboard.atlasweb.cz/biblecz.htm

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 505 kopák.

Příspěvek od Bobroněnko »

já mám 505, pinstripe s falam salámem. rezonančka utažená co to jde, hrací povolená co to jde (aby se blána nekrabatila). uvnitř mám jen jeden ručník, opřenej o rezonančku. hodně udělá taky beater (filc zní hloub než dřevěná bomba).

zvuková ukázka kdyžtak na bandzone.cz/derelict

WafeuX
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2009 23:11

Re: Sonor 505 kopák.

Příspěvek od WafeuX »

Já tuhle sadu mam.. Naladit jí nemůžu ale kopák má mordu dobrou, basovou. mam hrací powerstoke 3 a rezo černou ambasodor bass díru tam mam tak akorát zpevněnou plechovym kroužkem. mam tam jen menšího macíka přisunutýho na rezonančku a hraje to slušně.. ale ten zbytek.. škoda psát. :D

Odpovědět

Zpět na „Ladění“