Trable s bubínkem

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Spooky
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2012 17:21

Trable s bubínkem

Příspěvek od Spooky »

Ahoj na štědrej den sem dostal pod stromeček blány remo ambassador coated. na netu jsem si vyhlídl video na jaký zvuk bych to chtěl naladit. ale prostě na to nemůžu přijít. Mám bubínek gretsch catalina maple (konec videa). Nevíte někdo jak naladit na tenhle zvuk?

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od SKAlička »

Spooky píše:Ahoj na štědrej den sem dostal pod stromeček blány remo ambassador coated. na netu jsem si vyhlídl video na jaký zvuk bych to chtěl naladit. ale prostě na to nemůžu přijít. Mám bubínek gretsch catalina maple (konec videa). Nevíte někdo jak naladit na tenhle zvuk?
klasa... rezo vyšponovat do mr*ek a horní dotáhnout do požadovaného tónu...

Spooky
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2012 17:21

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od Spooky »

A struník na to má nějakej vliv nebo se to dá překousnout? mě zatim vždycky vyšel takovej hnusnej krátkej tón

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od bub7 »

Tak hlavně si musíš uvědomit, že ve skutečnosti zní bubínek dost rozdílně oproti nahrávce, v reálu má ve zvuku všecku tu špínu a přeznívání, nějaké to pobzukávání struníku a podobný věci, to všecko nahrávka předělá. S novou ambassadorkou bych spodní blánu našponoval, jak psal SKAlička a tu novou hrací blánu utáhl až do jungle zvuku, nechal přes noc sednout a druhý den postupně povoloval do zvuku, který Ti bude vyhovovat. Ze struníkem si pohraj až s kapelou, podle mě je lepší míru napnutí struníku podřídit celkově zvuku kapely.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od SKAlička »

Na nahrávce je totálně míň bordelu než na živo, ale zkus si ladit struník se sluchátkama nebo jakýmkoli tlumením uší, tam už trochu ten čistej studiovej zvuk vzniká...

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od Šupi »

To je pravda, ale pak jsem vždycky nasranej když sluchátka sundám :).

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od SKAlička »

Já je nesundávám nikdy :D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s bubínkem

Příspěvek od BóĎA »

Spooky píše:A struník na to má nějakej vliv nebo se to dá překousnout? mě zatim vždycky vyšel takovej hnusnej krátkej tón
to je přešponovanym struníkem -> povolit... + musiš tu rezo dát fakt na krev

Odpovědět

Zpět na „Ladění“