Odskok beateru

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Spooky
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2012 17:21

Odskok beateru

Příspěvek od Spooky »

Ahoj, dneska jsem se rozhodl že přeladim kopák. Měl jsem v něm takovou velkou plyšovou opici která se dotýkala obou blan. Když nepočítám to že buben zní hůř než předtím, tak se mi taky stalo že se asi nějak změnil odskok beateru protože když sem pak asi 5 minut po přeladěni hrál, tak jsem měl takovej jakoby unavenej pocit v noze. Jakoby kdybych hrál už třeba 4hodiny v kuse a už prostě mlel z posledního. Ale když jsem začal sypat i druhej pedál tak to zase zmizlo. Prostě když hraju jen s tim jednim pedálem tak mám jakoby unavenou nohu, ale když přidám i druhej pedál tak to zase zmizí. Napadlo mě že to je možná tim že mám miň napnutou blánu ale když jsem jí napnul víc tak to bylo furt stejný. Pak sem si zase myslel že je to tim že sem tam toho plyšáka dal jinak než byl. Takže mám 3 možnosti.
1. Je jinak napnutá blána
2. Dal sem jinak to tlumení do bubnu
3. Kopák je míň hlasitej a já musím nevědomky víc kopat což spůsobuje tu unavenost (ale to je podle mě blbost)

Stalo se vám někdy něco podobnýho?

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Odskok beateru

Příspěvek od SKAlička »

Pokuď "sypání druhého pedálu zamená dvojšlapku" mohlo by to také znamenat že při hrani dvojšlapky se ti pravá noha pohybuje jiným pohybem který není unavný, než na singlu...

Spooky
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2012 17:21

Re: Odskok beateru

Příspěvek od Spooky »

Je to možný ale tohle se stalo jen po tom přeladění. Nikdy předtím se mi to nedělo, takže to musí být buď napnutím blány nebo tou vycpávkou v kopáku. Zkusím vyndat tu obří plyšovou opici a dát tam třeba jen deku nebo polštář

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Odskok beateru

Příspěvek od Šupi »

Já jsem taky jednou takhle přelaďoval kopák, zkusil jsem mimo jiné vyndat i deku a na ten kopák jsem normálně neuměl hrát..uplný peklo :D, tak jsem ji zase vrátil a vše je jak má být :D.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Odskok beateru

Příspěvek od Tarkil »

A necháváš beater na na bláně? Jestli jo, tak máš spíš napnutou blánu víc (nebo míń tlumenou) , tím pádem víc odráží a noze dá víc práce nechat na ní beater. Při dvošlapce to zmizí, protože tam už není čas beater na bláně nechávat přitlačený...

Odpovědět

Zpět na „Ladění“