Ladění virblu proti tomům

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Ladění virblu proti tomům

Příspěvek od Moleek »

Ahoj.. Všude tady a po internetu jsou návody jak ladit vzájemně tomy (např. ovčáci čtveráci od kotle nahoru v případě že jsou 3 tomy, ale nikde moc nenajdu, jak k nim pak naladit rytmičkák.
Většinou používám docela vysoké ladění, takže bubínek ladím ještě výše než 10" tom (v případě ovčáků od C, tedy C,E,G je to pak C o oktávu výš). Jenže občas chci zkusit třeba nižší ladění a přijde mi, že když je bubínek níže laděný než tom, tak to zní docela blbě. Je na to nějaká finta?

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Ladění virblu proti tomům

Příspěvek od bub7 »

Taky ladím bubínek dost vysoko a to tak, že při vypnutým struníku bubínek navazuje na ten interval odladění kotlíků. Ale mám vyzkoušeno, že podladěný bubínek se s kotlíkama neruší.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladění virblu proti tomům

Příspěvek od Sheafraidh »

Finta je hrat ty breaky mezi tomy a virblem tak, aby to znelo dobre, ne? :wink:
Ja vetsinou hraju breaky podle toho, jak mam naladeny bici (na soupravu super big rock budu hrat uplne jinak, nez na soupravu super crispy funky, i kdyby to byly ty same songy) - a kdyz to jsou moje bici, tak je mam naladeny tak, aby mi tam ty breaky fungovaly...
Myslim, ze dulezite je, abys mel jasno, jak chces, aby to znelo a co na to chces hrat, pak uz to jen srovnas ladenim (pripadne zmenou soupravy)....

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladění virblu proti tomům

Příspěvek od BóĎA »

hele a neni to tak nějak fuk? :D prostě sadu naladíš tak aby se Ti líbila a bubínek taky aby se Ti líbil... jasně, nějak to budeš kroutit vždycky, ale nějaký pravidlo v tom snad doufám neni...

Odpovědět

Zpět na „Ladění“