Praskání

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Praskání

Příspěvek od adamsdrummer »

Čau. Dnes jsem si koupil Evans emad. Při ladění jsem se řídil podle : http://www.drumcenter.cz/eshop/novinka-178.html ... Dostal jsem se ke kroku 12 hodin čekat. Ale lehnul jsem si a bubny začaly praskat. Nevím jestli je to dobře nebo abych blánu za 900 nějak nezničil. Četl a viděl jsem že se ma potom na blanu zatlačit, vždy když zatlačim, začne serie praskání. Děkuji Adam (ladím poprve)

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Praskání

Příspěvek od Gilnar »

Praskání je v pohodě. Blána se usazuje, praská to lepidlo. To je v Bibli ladění myslím taky popsáno. Je to v pořádku.

Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Re: Praskání

Příspěvek od adamsdrummer »

Ufff. Dik za odpověď. Ráno to doladim. Teď je blana ještě volna jestli je to dobře. Dik adam

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Praskání

Příspěvek od DavyGrolton »

Ako bolo spomenuté, praskanie je vporiadku. Osobne som ale nikdy nečakal X-hodín, aby si blana sadla. Vždy som ju postláčal rukou aj viackrát počas ladenia v strede, prípadne okolo stredu a hotovo. Kludne môžeš aj väčšou silou, blane sa nič nestane.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání

Příspěvek od dadoch »

Blány něco vydržej. Od 2:20 to Simon Phillips názorně ukazuje ve svym legendárnim videu o ladění kopáku: http://www.youtube.com/watch?v=7wGA1YgQ6zw

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Praskání

Příspěvek od DavyGrolton »

Keď už sme pri videách o ladení, odporúčam Trust Your Ears - The Drum Tech Explorations of Jeff Ocheltree

Odpovědět

Zpět na „Ladění“