BIBLE ladění bicích nástrojů

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

BIBLE ladění bicích nástrojů

Příspěvek od Sam Jr. »

Tak můj překlad "Bible" je kompletní a dovoluji si tvrdit, že i trochu lepší než ten Meldův.

mrkněte na můj WEB: http://www.sbs.zde.cz

Informací jsou tuny a je to snad i líp napsaný než ten "slavný" článek o ladění bicích v Muzikusu :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Výborně, přijeď si do Prahy vyzvednout "pivní metál" :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

akorát jsem přeložil pouze první vydávní a vono je na světě už třetí, takže překladatelský maraton pokračuje, ale jsou to už jenom dodatky, budu je postupně přidávat.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Same až tě potkám, máš u mě panáka jégrmajstra:-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Mas moc pekny stranky, Same ! Tva druha sada Amati custom je sama o sobe dost vtipna a jeste je doplnena o nefalsovany Magic bronze... tomu rikam klasika a laska k nastroji ! Jinak je to dost prehledny a poucny. Doporucuji vsem zacatecnikum se tam mrknout. Mnoho cennych rad na jednom webu :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

OK já svoje Amátky nafotím vystavím na obdiv :D

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Sam: Děkuju....moc moc děkuju. Tak takové stránky jsem přesně hledal.

Streki
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2004 18:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Streki »

Zkousel jsem to ladit podle tyhle prirucky, ale nakonec jsem to stejne udelal dle sebe. :) Hold dle zjisteni jde hlavne o rezonancni blanu. Ta pokud je vhodne napnuta, tak neni problem naladit hraci blanu. Pitevna v bibly je sice hezka, ale z praktickeho hlediska nevim jestli je preklad presny.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Streki píše:Zkousel jsem to ladit podle tyhle prirucky, ale nakonec jsem to stejne udelal dle sebe. :) Hold dle zjisteni jde hlavne o rezonancni blanu. Ta pokud je vhodne napnuta, tak neni problem naladit hraci blanu. Pitevna v bibly je sice hezka, ale z praktickeho hlediska nevim jestli je preklad presny.
Musim říct, že jsem se taky snažil podle bible ladit a přišlo mi to zbytečně složitý. Sou tam dobrý věci pro teorii, ale tkupř. fakt nemám peníze na nákup všech možných druhů blan a zkoušetm která je lepší apod. Čekal jsem, že v bibli najdu návod, které maj jaký zvuk a která se hodí na co,ale je tam jen návod na nalaedění... A ten si časem každý bubeník najde sám. Pro teorii dobrý, v praxi myslim celkem nepoužitelný. Vím Same, kolik Ti to muselo dát práce a díky za ni. Prostě sem to vyzkoušel a nic moc mi to nedalo.

prsvl
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 25 led 2005 11:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od prsvl »

Muzu se zeptat jestli pouzivate ladicku na bici? Nebo to proste poznate, ze ty dve blany (myslim rezonancni a tu na kterou hrajes) znej tak jak znejt maj? Ja osobne ladim stylem pokus omyl do ty doby nez se mi zvuk libi... :shock:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

2Sam: Pravda je, že v bibli je to psáno pro ideální stav bicích a hlavně pěněženky. V praktickém životě téměř nepoužitelný, ale nemůžu souhlasit s extradrsonem. Bible mi dala hodně, vůbec jsem neměl páru o typech dřeva na výrobu bicích, o jednotlivejch blanách a už vůbec ne o ňákym zkosení hran u korpusů. Myslim, že mi dost rozšířila obzor a moc ti za ní děkuju, ta práce a ten čas nad tim ztrávenej rozhodně nebyl zahozenej a je to moc užitečný.

Streki
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2004 18:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Streki »

Ale je super, ze to alespon nekdo prelozil. Je to dost rozsahly dokument.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

prsvl píše:Muzu se zeptat jestli pouzivate ladicku na bici? Nebo to proste poznate, ze ty dve blany (myslim rezonancni a tu na kterou hrajes) znej tak jak znejt maj? Ja osobne ladim stylem pokus omyl do ty doby nez se mi zvuk libi... :shock:
metodou pokus/omyl člověk nic neztratí.
To Sam: Ja nerek, ze k teorii je spatna. Ja rek, ze k praxi a to pro me osobne !!! NE pro nekoho z vas. Taky jsem si početl a bylo tam spousta zajímavých věcí. Ale JÁ OSOBNĚ ji v praxi nepoužiju. Ledaq až si coby milkionář kopuím dw-čka. ALE VELICE VELICE SAMOVI DEKUJU - tzn. neberte to tak, ze drtim sama, ze delal praci zbytecne!!

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

ten anomym sem já - nějak mě to pozlobilo tady...

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Nevím, co máte za škopky, ale já když onehdá naladil podle bible bubny, tak jsem si z toho málem sednul na prdel. Je to výborná knížka...

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BIBLE ladění bicích nástrojů

Příspěvek od dady »

Sam Jr. píše:Tak můj překlad "Bible" je kompletní a dovoluji si tvrdit, že i trochu lepší než ten Meldův.

mrkněte na můj WEB: http://www.sbs.zde.cz

Informací jsou tuny a je to snad i líp napsaný než ten "slavný" článek o ladění bicích v Muzikusu :D
respect... :D
Naposledy upravil(a) dady dne 11 lis 2005 02:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Po včerejším půlnočním :twisted: doladění virblu (to už sem jen nepatrně pootočil šrouby u horní blány - to sem si poslouchal ty ukázky z malletjazzu a najednou sem měl strašný nutkaní utáhnout ještě trochu horní blánu, vyběhnul sem v pantoflích do zkušebny, zakroutil sem si, ťuknul sem si a mohl sem jít v klidu spát :) ), sem si dneska opět po dlouhé době pročet Samovu bibli ladění. Mno, kdybych si jí přečet dřív než sem začal ladit, tak sem si ušetřil čas (ale zase bych se ty dva dny nudil ... :D ... tahle už sem si dlouho šroubama nezakroutil :) ). Muj postup ladění, který mě dostal k finálnímu zvuku, se shoduje s popisem "Malý buben – ladící metoda č.1 (tlustý a šťavnatý zvuk)".

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To je ten s tou rezonančkou níž?

Mně nikdy virbl nezní uspokojivě, dyž nemam rezonančku otočenou o dost vejš, jak hrací...fakt. :o)

Ale já jsem laik a mluvím jen ze svých chabých zkušeností...

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

jj, to je ten s rezonančkou níž. A s 8 strunnym struníkem to zní fakt pekně (teda mě se to líbí :) ).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Neceš to/nemáš možnost to nějak nahrát? :) Celkem bych si to poslech, fakt. :o)

Čvacht... :P :)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Pravě že nemám možnost žádný kvalitní nahrávky. Jedině, až na něj budu mít obal, tak bych ho vzal na nějakej sraz (kdybych neplatil tu blbou "botičku" tak už sem ho mohl mít :-/ ). Aspoň by mi ho někdo ohodnotil :) a třeba bych se vrátil k Amátce :))))

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Max tuhle mini nahravku bez struniku. Stoji za prd, ale trochu se to tomu blíží.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

to je kotol kurna?moj ma az zvonivy zvuk. aku tam mas blanu?teda mne to moc nevonia. ale voci gustu ziaden disputat

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

... sem rikal ze je to mizerna nahravka (ten micrak to zkresluje, nicméně trochu hloubš naladěnej je) :)
Ten muj taky zvoni. Jo a kotel mam mnohem hloubš :)
Blány: Jak sem psal REMO CS Coated (úderná)+ EVANS Hazy 200 Snare Side (rezonančka)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

V bibli sem našel zmíňku o tom jak ovlivnují zvuk překážky uvnitř MB (např. vnitřní výstužné ráfky, atp.)
Má podobný vliv na zvuk i takový ten "žlábek" uprostřed korpusu některých kovových bubíků? (zdá se mi, že je tam účelově dělaný, aby nějakým způsobem ovlivnil zvuk)

Odpovědět

Zpět na „Ladění“