Jak si vyrobit ladičku na bicí - návod

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já si ji nevyrobim, bo jsem technickej neznaboh.

mikestanda: Neceš rovnou vyrobit dvě?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

nechcete mi taky jednu někdo udělat a prodat, já sem na tyhle věci levej.

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Ja jsem taky levej a proto bych ji chtel po nekom pravym :)

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

Pozri, hodinky som zobral zo skolskeho laboratoria a základňu si dam niekomu vyrobit, pretože niesom sústružník. jediné čo spravím sám bude to, že nainštalujem hodinky do základne. najťažšie pre normálneho človeka je dostať sa k hodinkám. nuž to si musíš asi kúpiť. mates písal, že vyjdú na 600-700 czk. a zbytok už nieje problém. zožen sústružníka a máš to.....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

To bubnos :
Ja k poridil ze skolni laboratore ??? Proste si je ukradol. Bud presny. :)Neboj ja si je taky pujcil na vzdy. :)

Hezoun
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2006 13:48

Příspěvek od Hezoun »

To mates:
Jo díky, to je srozumitelné upozornění, zkusím to ohlídat.
Provedl jsem průzkum a zdá se mi, že nejsnadněji jsou dostupné výrobky Kinex a Somet, opravdu v těch cenových relacích 500-700 Kč. Asi bude tedy rozumné vzít v úvahu přesné velikosti a parametry (nejen tedy průměr dříku, ale i jeho délku a hlavně zdvih).
Ještě jednou díky,
Hezoun

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mám doma jedny, který nechoděj. Možná je někdo budete chtít. -? Původně nechodily ani jedny, ale dal jsem je do kupy.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

mates píše:To bubnos :
Ja k poridil ze skolni laboratore ??? Proste si je ukradol. Bud presny. :)Neboj ja si je taky pujcil na vzdy. :)
v mojom prvom prispevku som napisal "zohnal" co malo znamenať, že som ich ukradol, ale spytal som sa učitela, či by jedny chýbali. a keď som mu vysvetlil, o čo mi ide, tak mi to dovolil,ale tak aby to ostatni pedagogovia nevedeli.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

dostal jsem na narozky delanou ladicku,material dural, s hodinkama to vazi presne 40 deka,ale mam problem...
chci se zeptat-mam uz rok a pul intenzivne hrane blany remo emperor pisek a te ladicce se nejak nechce hybat,kdyz treba na 10'' TT pootocim ladicim sroubem treba i o celou pulotacku.muze to byt zpusobene treba tim,ze blany uz jsou sterele a hrana bubnu se do nich uz tak zaryla,ze to i po povoleni sroubu furt drzi fazonu?jake s tim mate zkusenosti vy?dikes za odpovedi.

majo.maksin
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2006 23:48

Příspěvek od majo.maksin »

Ja som si vyrobil taktiež tu ladičku, ale nebol som s ňou spokojný, tak som kúpil originál TW100 a je to super vec. Odporučam!!! Len k tej ladičke, treba asi aj poriadne bicie....

sejc
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29 srp 2005 11:30
Bydliště: vesnice

Příspěvek od sejc »

je jasny ze se tady objevi mene technicky zdatni jedinci (jako treba sejc)
to jen tak na okraj, ve skutecnosti chci agitovat, esli tu neni nekdo kdo by byl ochotnej ladicku pucit. neco jako: pujcovna ladicek. to by bylo uplne super, ze by si semtam bubenik beze sluchu naladil bici, ktery nedokaze poradne naladit i kdyz si desetkrat precetl bibli ladeni a poslal zpatky

(to sem asi prehnal, co :? )

sejc
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29 srp 2005 11:30
Bydliště: vesnice

Příspěvek od sejc »

matesi, klobouk dolu. uz mam ladicku a je to uzasna vec, poprve se mi podarilo nejak slusnejc naladit bici

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

sejc píše:matesi, klobouk dolu. uz mam ladicku a je to uzasna vec, poprve se mi podarilo nejak slusnejc naladit bici
Jestli mi mas delanou, tak mi posli foto ja ji pridam do galerie.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Ladicka, o ktery mluvil sejc je z moji dilny (teda spis z fabriky, kde dela muj tata). Jeste musim doladit par detailu, ale urcite ji vyfotim a poslu ti to. Svoje skopky sem jeste nestih poladit, ale kdyz sem videl co to udelalo s tema sejcovejma, tak se na to tesim.
Kazdopadne Matesovi patri velky dik, za to co dela...

MarkByrtnoy
Diskutér Sféry
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2005 11:16
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarkByrtnoy »

JJ, Matesovi velký dík za skvělé zpracování a vyhotovení návodu. Příští týden budu mít snad už vysoustruženou tu základnu, takže bych ji moh dát i dohromady, snad se to podaří. Foto taky určitě pošlu.

sejc
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29 srp 2005 11:30
Bydliště: vesnice

Příspěvek od sejc »

tarkil taky vsechno zkazil.. mohl sem vypadat jako sikula

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tarkil: Nechtěl bys mi taky vyrobit jednu? Zaplatil bych přiměřenou sumu... :-)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Prodám hodinky, kdyby něco. I v rustikálním balení. Stupnice na tisíciny mm.

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

plsplspls nenašel by se někdo moc hodnej z okoli brna, jihlavy a pod, kdo by zapůjčil bubeníkovi ladičkuu? :) byl bych zavázanej... :-*

hranol
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2006 15:23
Bydliště: SK-Ha
Kontaktovat uživatele:

dikes ...

Příspěvek od hranol »

Patri ti aj moja velka vdaka mates. Zajtra, najneskor v piatok by som to uz mal mat skompletizovane, takze poslem aj foto na tvoj e-mail mojho vytvoru. Neviem sa dockat, kedy to uz otestujem. :)

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

gratuluju x)
pak to sem nezapoměň hodit :)

hranol
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2006 15:23
Bydliště: SK-Ha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hranol »

Takze prvy ladiaci pokus mam za sebou a som viacmenej nespokojny. Neviem co robim zle, alebo to tak ma byt, no strasne slabo mi to reaguje. Ked je blana menej napnuta tak sa ani nepohne rucicka pri toceni klucom. Blany mam skoro nove. Celkova vaha ladicky je 400g. Jedine co nemam podla navodu je, ze sirku zakladne mam 5cm a vo vykrese je 6cm. Je mozne, ze by to mohlo byt v tom ? Neviete niekto poradit co s tym ? Sakra ma to dost serie .. :?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Nemáš moc utáhnutej šroubek?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Uchylokomer musi chodit volne, doufam ze mas uchylkomer ktery nema nejak moc velky odpor pruziny !!
Kazdopadne zkontroluj zda nikde nedrhne, ci neni priliz utazeny do zkladny. Hrot musi prelejzat pres spodek zakladny alespon 1 mm
doufam ze ho nemas zaroven.

Nenepada mne nic proc byt to nefungovalo - jedine kde to nefunguje je snare, ale na tomech to chodi good.

Jedina zavada muze byt v tom uchylkomeru, ale si zatim prvni komu to nemaka, takze nekde udelali soudruzi na slovensku chybu :)

Pokud to nepujde rozbehat muzu se ti na ni podivat kdyz ji posles i s penezma na zpetne postovne.

hranol
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2006 15:23
Bydliště: SK-Ha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hranol »

Dik za rady. Dnes idem na dalsi ladiaci pokus takze uvidime. Ten odchylkomer mam utiahnuty dobre pretoze chodi volne.

Odpovědět

Zpět na „Ladění“