Kopák, virbl

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
jakob07
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2009 16:51

Kopák, virbl

Příspěvek od jakob07 »

Chtěl bych se zeptat na nějakej trik, abych měl lepší zvuk kopáku a virblu. V kopáku mam hozenou deku, je to lepší ale prostě to neni ještě ono, mam ho co nejvíc utáhnout, nebo spíš povolit?

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od ZRNO »

Chtělo by to trochu upřesnit co máš za kopák a virbl , blány a hlavně jakýho zvuku chceš dosáhnout....

jakob07
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2009 16:51

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od jakob07 »

mam tuhle sestavu: http://kytary.cz/basix-bici-sada-dynami ... 44:0:0:1:0
chtěl bych zvuk takovej rockovej nebo punk rockovej, vždycky když posloucham tak když mlátí do virblu, tak má jako by dutej zvuk, já jinak nevim jak to říct a kopák aby byl takovej výraznější

jakob07
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2009 16:51

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od jakob07 »

klikni na Hear This Drum v levo dole a pak stačí najet na obrázek, vim že takle to asi na těch mých bubnů nepude, ale aspon trochu jestli by to šlo

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Slowmeda »

na kopáku povol obě blány a pomalu utahuj všechny šrouby na střídačku a rovnoměrně jen rukou , dokud to jde a pak jim přidej kličkou tak1/4 otáčky. U bubínku natáhni spodní blánu hodně, aby byla poměrně tvrá a horní o měco méně. Struník moc neutahuj, nesmí znít udušeně.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Sam Jr. »

zavři se na víkend do zkušebny a kruť a kruť - tahle sada je úplnej low-end, takže samo to hrát určitě nebude.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od ZRNO »

A v první řadě doporučuju ji oblanit kvalitníma blánama a pak se zavřít do zkušebny a jebat se s tím doaleluja...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od MACEK »

jojo doporučil bych na virbl natáhnout Evans G1 Coated .. kamoš s tim hraje s kapelou ve zkušebně a docela to s tím hraje když to poladíš :neutral:

jakob07
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2009 16:51

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od jakob07 »

a musim tam mít tu zadní blánu na kopáku? protože ta je někde fuč

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od MACEK »

no pokud chceš dosáhnout aspon z části toho zvuku kterej bys chtěl ,tak bys ji tam měl mít

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od kohy »

Mrkni se v sekci ladeni, tam mas vela moc rad jak dobre naladit.

Zorel
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 pro 2007 11:12

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Zorel »

Ciao,

pokud se mohu přidat, já mám tu blánu co rezonuje dotáhlou dle citu tak, aby se nikde nevlnila a byla trošku našponovaná a zvuku po poklepání paličkou na líbivost uchu. Přední trocha volnější, ale né zvlněná (blány olej EVANS) a při hře, když akcentuji, tak hraju patu nahoře a nenechávám ji doznívat tzn. nechám kladívko na bláně (zahraje mi zvuk krátký a vyšší) a když chci mohutnější basovější zvuk, tak s patou dole a nechám doznívat přední blánu. A nebo taky posunu nohu na šlapce cca. do tředu až skoro na začátek šlapky a taky jde z toho celkem zajímavý zvuk.
Co se týče virblu, každopádně to chce lité rávky a kvalitní mech. se struníkem a pak již jen vybrat blány, tedy pokud máte Céčko méně kvalitní. Já mám Evans B14HBG, má hlubší zvuk, ale pokud se vypne jde z ní nádherný zvuk, obzvlášť při hře přes ráfek.
No je to alchymie.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od BLeviathan »

No, potřebu litých ráfků na virblu jsem poslední dobou začal pociťovat. Se svou rockovou kapelkou rimshotuju docela bujně, a povoluje se mi tím hajzlík šroub v místě kde beru ráfek. Zvlášť při nižším ladění, kdy není tak "na fest" . Už by to chtělo něco pořádnýho...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Hugo Bos »

BLeviathan píše:No, potřebu litých ráfků na virblu jsem poslední dobou začal pociťovat. Se svou rockovou kapelkou rimshotuju docela bujně, a povoluje se mi tím hajzlík šroub v místě kde beru ráfek. Zvlášť při nižším ladění, kdy není tak "na fest" . Už by to chtělo něco pořádnýho...

Podívej, jak tady bylo zmíněno, to Ti bude dělat v podstaté kaŽdej virbl... Na mým designerovy sou brzdy(takový gumový kolečka), ale je to všechno z bláta do louže....ja jsem ty brzdy sundal, kdyź chceš přehodit blánu, tak než ten šroub povolíš(nejde povolovat prstama ani když je hlavička nad ráfkem, musíš to dělat kličkou)...
Tim chci říct, že i slitýma ráfkama se šrouby povolují, konkrétně dva v místě rimshotů levé a pravé ruky :)...stačí to prostě co chvilu přitáhnout, však to neni až takový problem... Teď se opakuji, ale jaxem říkal, zatím na tom byly nejlíp závity yamaha, kde čím jsi byl hloub, tím šly šrouby víc ztuha

Zorel
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 pro 2007 11:12

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Zorel »

No co se týče povolování šroubů, může být i to že se blána natahuje a o to víc čím více do Céčka řežeš.
Zkuste koupit nové blány nejlépe osadit na dvě C a do jednoho řezat (punk) a na jeden hrát třeba etudy (pp,p,ff,f atp.) a potom zkuste šroubky podotahovat uáá ten rozdíl.Pan Cravioto, 10 Céček a všechny zní stějně, jakto že se u nich nepovolují šroubky?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Vojta Horák »

Zorel píše:No co se týče povolování šroubů, může být i to že se blána natahuje a o to víc čím více do Céčka řežeš.
Zkuste koupit nové blány nejlépe osadit na dvě C a do jednoho řezat (punk) a na jeden hrát třeba etudy (pp,p,ff,f atp.) a potom zkuste šroubky podotahovat Pan Cravioto, 10 Céček a všechny zní stějně, jakto že se u nich nepovolují šroubky?
Interpunkce by tomuto příspěvku pomohla, ale už ho chápu :mrgreen:

Nepovolují se, protože individuální síla úderu? Možná si zkus řezat svůj virbl a i když se ti viditelně nepovolujou (mě taky ne), zkus prostě po čase proťuknout blánu a kde bude podladěná? V místě rim-shotů.

Nicméně ano! Litý ráfek znatelně změní situaci, protože je možné stejnou silou ho méně ohnout (vyosit) než ohýbaný, ale pořád to může způsobovat tento problém, protože nikdo nemáme absolutně neohnutelný ráfek. S betonem by to bylo ideální, ale...
Litinový ráfek by byl řešením. A to ještě pořád by bylo docela k ničemu k povaze litiny, která je pevná, ale křehká.
A míň se povolí našponovaná blána, než povolená blána. A taky nezapomeňte, že se s ráfkem na zlomky sekundy prohýbají i obruče ve kterých je blána zasazená.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Hugo Bos »

Zorel: To sem teda nepochopil....

Dobré ohýbané ráfky(2.3mm) jsou na tom zhlediska povolování šroubů určitě stejně jako lité.
To Zorel, Noiselord, nevim na které bubinky hrajete, ale pořídit si lité ráfky, aby se Ti nepovolovaly šrouby k ničemu nepovede.

Někomu se povolují, někomu ne...je tu dalších milion faktorů(hlavně asi technika)...takže, že by se na craviottu Tobě nepovolovaly je sice možné, ale může to způsobit další milion věcí - jak již bylo zmíněno, tŘeba závity.... A pokud si všimnete, tak zrovna craviotto má ráfky ohýbané....A dámruku do ohně,že kdybych craviotto vlastnil, počemv tuhle chvíli netoužím, tak bych ty mršky měl povolený co chvíli taky :)
takže tím bych viděl debatu lité vs ohýbané z hlediska povolování šroubů za uzavřenou...je to prosté jedno, každopádně je dobré mít kvalitní rafky, ať ohýbané nebo lité... lité mi přijdou z hlediska lazení na tom trochu lépe a mají jiný zvuk, ale je to už věc každého uživatele a urćitě nejde říct, které jsou lepší. Na některém bubny mi sedí ohýbané na jiném se mi líbí lité...

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Šplíchy »

hoj,mám ty samý bicí, s tim zvukem jsem si po roce hrani uz dalo by se rict pohral, obcas jsem zkousel ruzny ladeni ale pak se to nejak ustalilo, je to hodne o zkuseni, zalezi taky kde to mas...mel jsem je v pokoji bez jakykoli akusticky izolace, a tam byl hrozne nevyrazny kopak, virbl mel hrozny zvuk a tomy porad ne a ne mit nejaky kultivovany zvuk. Pak jsem je prevez do kamosovy zkusebny (v podstate studio, odhlucneni profesionalni) a tam sem je musel trochu jinak naladit ale jinak zvuk se v techto podminkach mnohem zlepsil, po naladeni se mi i libi a jsem spokojenej

Picard
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2009 15:54

Re: Kopák, virbl

Příspěvek od Picard »

Zorel píše:Ciao,

pokud se mohu přidat, já mám tu blánu co rezonuje dotáhlou dle citu tak, aby se nikde nevlnila a byla trošku našponovaná a zvuku po poklepání paličkou na líbivost uchu. Přední trocha volnější, ale né zvlněná (blány olej EVANS) a při hře, když akcentuji, tak hraju patu nahoře a nenechávám ji doznívat tzn. nechám kladívko na bláně (zahraje mi zvuk krátký a vyšší) a když chci mohutnější basovější zvuk, tak s patou dole a nechám doznívat přední blánu. A nebo taky posunu nohu na šlapce cca. do tředu až skoro na začátek šlapky a taky jde z toho celkem zajímavý zvuk.
Co se týče virblu, každopádně to chce lité rávky a kvalitní mech. se struníkem a pak již jen vybrat blány, tedy pokud máte Céčko méně kvalitní. Já mám Evans B14HBG, má hlubší zvuk, ale pokud se vypne jde z ní nádherný zvuk, obzvlášť při hře přes ráfek.
No je to alchymie.
ty litý ráfky na SD myslíš vážně? Používám jak Die Cast tak Super Hoops a musím říct, že záleží na tom, jaký potřebuješ z SD dostat zvuk a barvu. Samozřejmě, že vše záleží na vkusu, ale není pravda, že když nasadíš Di Cast, tak máš vyhráno.

Odpovědět

Zpět na „Ladění“