Ladící klíč na staré Amatky

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Bednak
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2009 11:52

Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od Bednak »

Vím, že je zde jedno téma podobné, ale je trochu starší a v mém případě se o sbírku nejedná. Před nedávnem jsme si do zkušebny pořídili staré Amatky, které jsou použitelností v naprosto super stavu, je však jeden problém že není klíč (jedná se o šrouby tvaru po kratších stranách zaobleného obdelníku). Zkoušel jsem kde se dá, ale nikdo nemá a kdo má neprodá. Zkrátka makat někde u CNC věděl bych si rady:) Vím, že není problém si šrouby vyměnit za novější typ, ale nejdřív chci zkusit sehnat ten klíč protože kdyžuž staré Amatky tak se všim všudy..Takže pokud jej někdo vlastníte a nevyužijete ho, nebo oplýváte jakoukoli radou kde se dá ještě sehnat, prosím pište. Díky

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od Diabollo »

Takový hlavičky šroubů jsem měl na amátkách taky a "ladil" jsem to normálně kombinačkama :wink: pokud tedy ty šrouby nejsou krásně nachromované, na takové částečné sladění v pohodě stačí i ty kombinačky.
Podle mě by ale neměl být problém něco takového vyrobit v každé domácí dílničce. Kousek kulatiny do svěráku, a třeba rozbruškou, frézkou, pilníkem udělat drážku dle potřeby.Pak na druhou stranu zavařit kousek jakékoliv tyčky, aby se s tím pa dalo dobře točit a hotovo. 8)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od RadimCep »

Já jsem je měl na Amátkách taky a dělal to těma kombinačkama.. Až jsem se jednou nasral a koupil šrouby na imbusovej klíč za 0,50Kč/ks + 5 klíču.. A měl sem to vyřešený

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od smurf »

JJ, svůj Amaťácký virbl jsem kdysi taky prasil kombinačkama a pak vyměnil za imbusy. Dneska bych do toho už nešel, ale jen z jakési nesmyslné touhy po zachování originálu, jinak funkčně bez chyby.
Radši bych si vyrobil klíček. Stačí vzít železnou kulatinu o průměru kružnice, kterou opisuje to zaoblení "obdélníku", a pak trubičku, která se na ni nasune vnitřním průměrem. Do kulatiny jehlovým pilníkem vybrousíš drážku, do které pásne hlava těch šroubů, pak na to nasadíš tu trubičku jako vodítko a necháš někomu svařit, ať to drží pokupě + nějakou rukojeť.
Možná to zní takhle moc složitě, ale je to tak maximálně na hoďku práce a materiál určitě do stovky...
:idea:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od Sam Jr. »

já sem za svou "kariéru" zlomil asi 3 tyhle kličky při ladění :neutral: poslední sem prodal před pár rokama se soupravou.

obávám se, že tenhle typ seženeš už jen fakt velkou náhodou, takže ti radím vzít ocelovou trubičku, ve svěráku ji trochu scvaknout aby pasovala na ladící šroub a pak tu trubklu ohnout do L a je to. funguje to fajn a než to prasit kombinačkama nebo předělávat všechny šrouby na sadě, tak je to levný a elegantní řešení :)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od Pajas »

...to je pravda, ty klíče byly dělaný z "bláta materiálu", pamatuju si, že mi vydržel jen chvíli...

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od shampoo »

to je ale náhodička...nedávno sem ho vyštrachal v mim harampádí....jako novej....chceš-li ,napiš a játi ho věnuju :wink:

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od stellartois »

nejlepsi koupit klasicky srouby...ja sem to tak na starejch amatkach udelal...u nas v hudebninach (plzen - houdek) jich prodavaj pytel od staggu za 60,-..je jich tam 10ks a do musli pasujou presne a narozdil od jinych vyrobku staggu sou fakt kvalitni (taky na sroubu je malo co posrat), takze takto bych to vyresil ja nez shanet nesehnatelnou klicku :)

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od stellartois »

Jo a pokud chces tak si na to v zelezarstvi kup obcejnej klic na matky...stoji tak tricet korun a rozmer zkusis na miste u sroubu...ja takovej mel kdysi tusim ze to byla nejaka sestka nebo osmicka prumer :wink: a problem s tim nebyl zadnej

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladící klíč na staré Amatky

Příspěvek od myša »

Ahoj, koupím kličku Amati na šrouby s obdélníkovou hlavou. Nebylo by něco? :-)

Odpovědět

Zpět na „Ladění“