Rezonovani struniku

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Rezonovani struniku

Příspěvek od Faid3r »

Chlapi, potreboval bych rychlou radu. Zitra a pozitri jdeme nahravat do studia a mam celkem problem se snare - mel sem ho naladenej tak, jak se mi zvukove libi, ale kdyz zaclo do toho hrat basovy combo, strasne rezonoval. Takze sem hodil rezonancku skoro na krev a i vrchni pritahl, zlepsilo se to, ale porad trochu rezonuje.

Blany: Remo Ambassador coated, rezonancka tez Ambassador.
Buben: Mapex Saturn, 14x5,5".

Diky za help

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od raduz »

eště sem neslyšel struník co by si s basou nezahrál...neřešil bych to..

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od sochi »

pri masteringu sa to vymlim da z nahravky odstranit ak sa nemilim

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od VladikS »

Tohle fakt neni problém. Chrčení je slyšet jen pokud je to vyloženě klidná pasáž a ty zrovna na virbl nehraješ. V tuhle chvíli ale může zvukař na mixu tvojí stopu virblu oříznout pokud tam to chrčení nechceš na pozadí mít. Pokud virbl nebo cokoliv jinýho z bicích hraješ, tak to nemůže bejt nikdy slyšet, takže bych se vůbec nebál. Navíc tyhle dataily dodávaj nahrávce takovou živost nebo přirozenost...fakt si myslím, že to nevadí.

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Faid3r »

Je to tak, vubec to nevadilo. Takze zitra naostro. Naopak zkusim ty blany jeste trochu povolit at to ma zvoucek, jakej si predstavuju. :)
Taky tomu dela hodne akustika mistnosti .. ve zkusebne to bylo nesnesitelny, ale ve studiu hral krasne.

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od sochi »

ono to tak vacsinou byva :D

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Faid3r »

No nerikej?! Kazdy je jednou poprve ve studiu.. ;)

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od sochi »

vsak to som aj tak myslel ze ked niekto robi nieco prvykrat tak sa vacsinou boji a snazi sa mat vsetko genialne a pritom to nieje az take potrebne neboj ja som v studiu este nebol ked pojdem prvykrat to tiez bude sranda :lol:

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Faid3r »

Neco na tom bude 8)

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Jirka Michalik »

Jenomže největší problém je (alespoň pro mě), že to strunění při hře na tom není slyšet jenom ve snare mikrofonu ale i v overheadech a v roomu, který dolaďujou i zvuk toho samotnýho tomu, takže se to jen tak odebrat nedá, protože by to zvuk tomu změnilo...
to mi přijde na tý sadě jako největší průser, prostě tomy zní nádherně, kopák taky, snare taky, ale když mám zaplý strunění a zahraju tomy, tak to prostě chrčí... :roll:

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Fox12311 »

ja mám taký problém že keď udriem na rytmičák tak po peknom plesku mi strunik ešte tak zabzučí.. neviem ani či to je problém alebo je to normálna vec ale nepáči sa mi to a neviem ako sa toho zbaviť bez toho aby som struník musel dotiahnuť že to úplne zabije... viete v čom to môže byť ?

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Posluchac »

Možná struník špatně sedí kvůli málo vybraným sedlům v těle korpusu bubínku. Otoč bubínek a podívej se z různých úhlů,jak struník přiléhá k rezonanční bláně. Může jít i o jen našikmo napnuté pásky, provázky, co já vím.

Případné úpravy na korpusu raději svěř šikovnému truhláři. Měl jsem podobný problém na ocelovém korpusu dílenské výroby od jednoho šikovného řemeslníka, kdy jsem si vybrání korpusu provedl (vypilování) už sám, kdy mi struník před úpravou korpusu dělal to, co popisuješ.

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Fox12311 »

tak mne to pripadá že niektoré strunky sedia lepšie a iné sa viac chvejú ale veď je to nový struník tak neviem čo to

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Sheafraidh »

Fox12311 píše:tak mne to pripadá že niektoré strunky sedia lepšie a iné sa viac chvejú ale veď je to nový struník tak neviem čo to
castecne to byva i ladenim a zrejme bude na to mit vliv i material struniku (ale s tim, jak ktery reaguje, nemam zkusenosti - mel jsem vzdy jen ocel)...

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Fox12311 »

no tak som sa s tým kus pohral struník som trošku vyrovnal a pritiahol som obe blany aj struník trošičku viac a je to si myslím pekný zvuk rytmičáku aj keď je tu zas klasický problém že tomy rozoznievajú struny :/ škoda že to ide dobre len takto lebo ja mam radšej skôr nižšie ladenia rytmičáku... a struny sú z carbonovej oceli je ich 20

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Wind »

Vykašlete se na to, je to součástí normálního zvuku soupravy... Ve studiu vám nikam do blízkosti virblu basové kombo řvát nebude, na tomy snad celou písničku nehrajete a i kdyby, tak to tam takovej bordel dělat nemůže. Pokud to není hlasitější než hi-hat, což nevím jak by se někomu mohlo podařit. A přinejhorším dáte paralelní kompresi na spodní mikrofon virblu když bude hrát některej z tomů, pokud ten mikrofon stejně nebude mít gate (což nejspíš bude)

edit: a zabzučení struníku po úderu bude struník napnutej nakřivo...

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Adam »

Obrázek

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Jirka Michalik »

1) 20 strun mi přijde fakt hodně, to bych si vzal asi jenom do nějakýho jazzu, kde souprava má znít přirozeněji než třeba v pop rocku, takže kvůli té přirozenosti bych se na to asi vykašlal... já bych použil míň strun (ghosty ale nebudou tak citlivý)
2) není to jenom o struníku, ale i o jeho mechanice... když tam ten struník jen tak prskneš navolno a pak ho budeš mega dotahovat, dokud se aspoň trochu neozve, tak to není dobře osazenej struník... při optimálně napnutém stavu by měl být uprostřed, stejně vzdálen od obou hran korpusu... neměl by být moc u té pevné ani moc u té štelovací části, nedej bože aby se dotýkal korpusu nebo dokonce přes něj přelejzal.
3) tomy, které rozezvučují snare, byly myslím problém vždycky všude, kompletně se toho nikdy nezbavíš... kvůli nahrávání se to dá částečně izolovat nějakou akustickou clonou, která se dá před snare, ale základ je ladění blan, zabýval jsem se tím strašně strašně dlouho a co jsem si pořídil ladičku, tak tyto problémy z větší části zmizeli...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Posluchac »

Tak s koupí nové soupravy mám stejný problém. Oba snare co mám, se rozbzučely neskutečně. Povoloval jsem struník, najednou se vyloupl z jednoho bubínku neskutečný, vynikající zvuk, ale pořád bzučí. Tom tomy a floor tom jsou nalazeny od prodejce nízko, což se mi ale líbí..Tak nevím.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Rezonovani struniku

Příspěvek od Šupi »

Nech to bejt. V čem ti to vadí?

Odpovědět

Zpět na „Ladění“