virbl

????
Odpovědět
nufinek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2011 22:05

virbl

Příspěvek od nufinek »

zdravím, mám problém s virblem... nejdemi nikdy dosáhnout pekneho zvuku bez DRNČENÍ STRUNÍKU, vždy po uderu do virbl cely zadrnčí :-(. mám koupenou i novou blánu ale bojím se ji menit neumím je ješte ladit...spíš by mě zajímalo jetsli máte někdo nějaký podobný problém a popř. jak jste ho řešili jetsli nový struník nebo nove upevněni struníku...já ho upevnuji strunami ale vetšinou mi prasknou:-( díky za ohlasy

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: virbl

Příspěvek od Koubas »

Problém může bejt klidně i v tom, že je to Amati. Z hovna bič neupleteš.

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

Re: virbl

Příspěvek od Daniel »

Zacni s tym, ze naber trochu odvahy a vymen tu blanu. Prehrab sa tu trosku na fore, alebo na nete (aj youtube)napr. "bible ladeni", najdes urcite dobre navody ako ladit, viac menej by si nemal nic pokazit, treba to skusat. Podobne je to aj so strunikom, mal by si skusat pomalicky pritahovat ci uvolnovat, ale celkovy efekt bude zavisiet aj od naladenia najmä rezonancnej blany. A svoje ti zohra aj akustika miestnosti.Takze skusat...

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Re: virbl

Příspěvek od san »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak dosáhnout vyšší citlivosti bubínku. Citlivostí ted myslím to, že když jen jemně poklepu na horní blánu, tak už v tu chvíli mi bude znít struník a né jenom horní blána. Díky .

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: virbl

Příspěvek od Slowmeda »

Co nejtenší spodní blána (hazy 200, diplomat snare) + ji hodně moc vypnout. Struník tak středně (alespoň 20 strun a nějaký kvalitní). Horní blána jednovrstvá středně nebo více napnout. Spolehlivý recept a naprostá klasika pro bubínky.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: virbl

Příspěvek od ZRNO »

san píše:Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak dosáhnout vyšší citlivosti bubínku. Citlivostí ted myslím to, že když jen jemně poklepu na horní blánu, tak už v tu chvíli mi bude znít struník a né jenom horní blána. Díky .
Tenká spodní blána ..nejlépe diplomat snare a zkoušet postupně dotahovat strunění do ty doby než ti to bude vyhovovat(uplné dotažení zatlumí spodní blánu, a uplně povolený struník dělá bordel neustále) stejně tak laborovat s dotažením blány. (osobně šponuju spodní docela dost a vrch dle potřeby)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: virbl

Příspěvek od Wind »

Tak myslím že citlicost je krásná i s Ambassador snare, ten rozdíl mezi Diplomat a Ambassador je co se tloušťky týče minimální (dip. 2-mil proti amb. 3-mil), mám na všem Ambassador Hazy (nebo snare, podle stáří :D) a citlivost mám vždycky skvělou (i když na dobrých virblech, Tama Signature a Black Panther....)

Anthony
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 06 srp 2012 01:11

Re: virbl

Příspěvek od Anthony »

Můžeš mít jenom přetáhlej struník, zkus si trošku pohrát s tim kolečkem co bejvá u napínání

Richard Pluhař
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05 led 2014 21:24

Re: virbl

Příspěvek od Richard Pluhař »

Zdravím, mám problém s výběrem malého bubínku, prosil bych o radu jestli mám koupit : Pearl 14"x6,5" ltd. Kapur Snare Drum - 5 500
Mapex orion - 3 500

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: virbl

Příspěvek od Slowmeda »

Wind píše:Tak myslím že citlicost je krásná i s Ambassador snare, ten rozdíl mezi Diplomat a Ambassador je co se tloušťky týče minimální (dip. 2-mil proti amb. 3-mil), mám na všem Ambassador Hazy (nebo snare, podle stáří :D) a citlivost mám vždycky skvělou (i když na dobrých virblech, Tama Signature a Black Panther....)
Ten rozdíl je dle mého značnej (2 a 3 mil je 33% rozdíl :) ). Zkoušel jsem taky různý bubínky i blány a 2mil je prostě senzitivnější už při letmém dotyku např štětkami či špejlemi. Samozřejmě je předpoklad rovnoměrný napnutí atd....

Odpovědět

Zpět na „Virbl“