bubínky DW

????
Odpovědět
milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

bubínky DW

Příspěvek od milrach »

Přemýšlím nad koupí nějakého špičkového bubínku, a ze všech stran slyším že asi úplně top jsou DW. V čem je jejich kouzlo, v čem jsou tak dobré a výjimečné ? Je nějaký zásadnější rozdíl ve zvuku mezi např. nejvyšší řadou Tamy, Pearlu, Mapexu a DW ?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: bubínky DW

Příspěvek od bubenik.zt »

jestli mohu doporučit, p. Prášek v Brně má na prodej pár pěkných bubínků Ludwig, Rogers, atd.

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: bubínky DW

Příspěvek od Adam »

milrach píše:Přemýšlím nad koupí nějakého špičkového bubínku, a ze všech stran slyším že asi úplně top jsou DW. V čem je jejich kouzlo, v čem jsou tak dobré a výjimečné ? Je nějaký zásadnější rozdíl ve zvuku mezi např. nejvyšší řadou Tamy, Pearlu, Mapexu a DW ?
zajeď do drumcenteru v opavě http://www.drumcenter.cz/eshop/kat-197.html , neříkám že nejsou jiný obchody co maj co nabídnout ale radši podpořim víceméně rodinej podnik než ty megastore ajntopfy.. navíc tam toho maj fakt asi nejvíc skladem a občas maj celkem velký množství zajímavejch ludwigů, rogersů etc..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: bubínky DW

Příspěvek od Koubas »

milrach píše:Přemýšlím nad koupí nějakého špičkového bubínku, a ze všech stran slyším že asi úplně top jsou DW. V čem je jejich kouzlo, v čem jsou tak dobré a výjimečné ? Je nějaký zásadnější rozdíl ve zvuku mezi např. nejvyšší řadou Tamy, Pearlu, Mapexu a DW ?
jestli jsi z Prahy, přijď vyzkoušet a uvidíš. jeden DW prodávám.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: bubínky DW

Příspěvek od pampa »

No to jste mu toho teda opravdu poradili :-)))

Mám nějaký zkušenosti s absolutní špičkou, hrál jsem na Tamu Starclassic, Yamahu Maple Custom, Mapex Orion, Sonor Designer, Pearl Masters, DW vlastním. Zásadní, skokový rozdíly ve zvuku mezi výše jmenovanými nejsou. Podle mě se bubínek DW od zbytku světa odlišuje mírně tím, že má velmi ostrý průrazný zvuk, to je první věc. Druhá věc je ta, že nemá po úderu absolutně žádný dozvukový pazvuky, zvukový ocásky, který má velká většina bubínků a to i velmi drahých. Po úderu se ozve pouze korpus a struník, a žádný nepříjemný nežádoucí přeznívání. Tohle je u bubínků podle mě velmi vzácná věc, hrát na takový virbl dvojky a vír je zážitek, protože bubínek pouští ven jen přesně to, co udělají ruce. Takže když to shrnu tak ano, DW se od zbytku asi mírně liší ostřejším zvukem bez doznívacích pazvuků.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od Sheafraidh »

No, ale bez tech ocasku a doznivacich pazvuku to musi znit strasne sterilne, ne? Ja bych je tam urcite trosku chtel :)

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: bubínky DW

Příspěvek od pampa »

Sheafraidh píše:No, ale bez tech ocasku a doznivacich pazvuku to musi znit strasne sterilne, ne? Ja bych je tam urcite trosku chtel :)
No, je potřeba rozlišit přirozený dozvuk korpusu a nechtěný pazvuk :-)

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: bubínky DW

Příspěvek od Radek.P »

Mám dva výborné bubínky - DW a Craviotto, kategorie 20000,-Kč. Oba jsou jiné, ale žádný lepší. To, že by mezi nimi nebyl rozdíl, tak to je a pořádný. Craviotto je jasnější s větším podílem strun, DW je oproti němu takový zemitý s větším podílem těla, a tak si vozím oba a podle druhu podia a nálady si zvolím jeden z nich. Tyto bubínky lze používat v různém ladění a vždy hrají, tak jak se od takového bubnu očekává. Pamatuji si, že když jsem si to Craviotto pořídil k dřívější soupravě, tak ji celou rozehrál.
Když si mohu někdy zahrát na "obyčejnější" bubínky, hned mi to zapudí myšlenky, jestli to za ty peníze stálo. Je to jak s chutí - až ochutnáš dobré víno zjistíš o co si přicházel pitím sraček.
Kdybych se musel rozhodnout mezi jedním z nich, nevím, ale tak na 60% bych to viděl na Craviotto (ale asi proto, že je lehčí).
V této cenové kategorii asi nebude hrát nic špatně, ale rozdíly jsou a je to už jen o vkusu. Chceš-li investovat do takovéhoto nástroje, dobře děláš, ale nehledal bych radu na internetu, dobrou radu tu nedostaneš, protože každý radí ze svých subjektivních pocitů. Přece to každý máme v hlavě jinak zamotaný.
Než dáš tolik peněz, tak se ti určitě vyplatí objet půl republiky a zkoušet a hledat, co je pro tebe to pravé.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od Martin »

Zkus se kouknout na YouTube, je tam ke shlédnutí celkem dost bubínků DW. Samozřejmě to není, jako by si to slyšel naživo, ale alespoň si uděláš obraz. Já se do DW bubínků zamiloval, kdybych si měl někdy kupovat nějaký profesionální, tak jdu do DW.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: bubínky DW

Příspěvek od zdenal »

Snare DW je bezkonkurenční. Zvukově lepší neznám.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od Medák »

Za ty peníze, co stojí DW, bych už radši šel do masivu např. od Hanuš a Heřt. To podle mně hraje ještě líp!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od Hugo Bos »

Co názor, to originál......Já mam osobně sonor designer - mně stačí. Co se pazvuků týká,vše je o ladění a Tvojí hře. Měl jsem DW...na Craviotto jsem se nikdy nezmohl a nevím, zda je to nutná investice, pro mě momentálně určitě ne. Hraje dobře, pravděpodobně o 10tis líp nez designer...každopádně jsem viděl Buddyho Zbořila udělat skvělou muzika na Designera...lepší než je ta moje...takže o tom to asi nebude.
Lazením můžeš eliminovat dozvuk a je jedno, jestli máš bubínek od Pearlu, nebo Yamahy..ve vysoké řadě samozřejmě. Ano, každý bubínek je trochu jinačí...záleží na materiálu, nebo hloubce. Ale brutus profi muziku uděláš i na Ludwu Senzitíva

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: bubínky DW

Příspěvek od Koubas »

já si myslim, že moc lepších věcí, než je zrovna designer, po světě neběhá. tam je to zpracování a materiály minimálně na úrovni DW, ne-li vejš.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od Pavlišta »

milrach píše:Přemýšlím nad koupí nějakého špičkového bubínku, a ze všech stran slyším že asi úplně top jsou DW. V čem je jejich kouzlo, v čem jsou tak dobré a výjimečné ? Je nějaký zásadnější rozdíl ve zvuku mezi např. nejvyšší řadou Tamy, Pearlu, Mapexu a DW ?
Měl jsem řadu špičkových bubínků, Sonor Hilite, Designer, Pearl Omar Hakim,Pearl FFS,Yamaha Brass,Yamaha Elvin Jones, DW VLT.
Nakonec jsem skončil u DW Edge. Pro mne je to nedostižný univerzál s x zvukovými možnostmi v závislosti na ladění a použité bláně. Problém je snad jen v gastrojazzu, přece jen má hlasitější projev. Druhou nevýhodou je váha.

I Sonor oba Pearly a Yamaha hrály výborně, jen mi dalo větší práci je naladit a rozhodně nebyly tak univerzální. (Vůbec mám pocit, že od doby co mám DW , tak mě to nutí ladit minimálně, předtím jsem s tím kroutil pořád..)
DW VLT mne zase příliš pro bigbít nenadchl, neměl tak výrazný křup, hodně zvonil, pro měkčí styly by byl dobrý.Takže záleží na muzice kterou hraješ, je fakt, že dobrý DW bubínek dá té 2 a 4 grády i když nejsi zrovna průrazný hráč. V tom případě bych volil DW Cast Bronze,Cast Aluminium, Stainless Stell nebo Edge.
Pokud potřebuješ "hodnější bubínek" tak dřevěné DW 10+6 verze, VLT a nebo i jinou značku..... Největší výběr bubínků všech značek u nás má bezkonkurenčně Ivoš Honajzr, takže zajeď ,polaď a vyzkoušej...

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: bubínky DW

Příspěvek od zdenal »

Je fakt že takhle obecně se těžce radí, každý má o zvuku svý konkrétní představy. Já když jsem si vybíral javorový bubínek, chtěl jsem pochopitelně něco ze špičky. Mimo Craviotto, protože dát za bubínek 14 tisíc a více mě už přijde šílený... Vyzkoušel jsem prakticky skoro všechny vysoké řady všech známých výrobců, a ve finále jsem vybíral ze tří kousků, Tamy Starclassic 14x5,5 \ Pearl Free Floating 14x5 \ DW 14x5. Nakonec to docela jednoznačně vyhrál bubínek DW, protože měl úplně všechno, co má podle mých potřeb top bubínek mít. Ostrý, průrazný, barevně vřelý zvuk, s přirozeným hezkým dozvukem bez jakýchkoli pazvuků, výbornou citlivost na struník, v neposlední řadě taky kvalitní mechaniku a zpracování. DW jediný měl tohle všechno, u všech ostatních mně vždycky trochu něčeho chybělo, DW jediný byl podle mých požadavků dokonalý. Pro objektivitu dodávám, že ostatní bubínky hráli rovněž velmi dobře, zvláště Pearl Free Floating se mě velmi zamlouval.

Davefunk
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2008 14:46

Re: bubínky DW

Příspěvek od Davefunk »

Tady simůžeš poslechnout bubínek DW naprosto bez korekcí!!!!


pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: bubínky DW

Příspěvek od pampa »

Davefunk - slušně zahraná věc a super zvuk nejenom bubínku, ale celé soupravy.
Z mého pohledu bych ohledně DW bubínků uvedl ještě jednu věc - není u nich "rozmělněna" kvalita, nebo alespoň jsem o tom přesvědčen. Už se mě stalo u jiných renomovaných značek, že jsem hrál více kusů stejné řady a jeden hrál výborně a druhý byl o dost horší a nepomohlo donekonečna ladit, měnit blány, vůbec nic. Prošlo mě pod rukama více jak deset DW, všechny hráli stejně a všechny do jednoho hrály excelentně.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: bubínky DW

Příspěvek od sasa »

zde bych si dovolil nesouhlasit, i DW (ač je mám rád víc než jiné značky) dělají bubny, které se liší... dřevo je dřevo.... :wink:

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: bubínky DW

Příspěvek od pampa »

Neber to úplně doslovně Saso :-) Samozřejmě tam drobné ochylky ve zvuku budou. Ale nebudou zásadní jako u jiných značek a hlavně jsem to myslel obecně tak, že všechny DW virbly jsou zvukově parádní. Mně jich prošlo pod rukama celkem dost a jeden vedle druhého hráli fantasticky.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: bubínky DW

Příspěvek od BóĎA »

závidim ti kámo :)

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: bubínky DW

Příspěvek od zdenal »

Dnes už se naštěstí dá při troše štěstí koupit i DW virbl za normální peníze. Hranici rozumné ceny zde vidím do cca 9000 korun. Před pár lety, když si bratranec z druhé ruky koupiljeho první Collector 14x4, tak si liboval že ho tenkrát sehnal jen za 15000, nový stál v té době kolem dvaceti.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: bubínky DW

Příspěvek od milrach »

Měl jsem dva týdnu od bratránka vypůjčený jeho DW Collector 14X5 a upřímně mě nijak zvláště nezaujal. Ne že by byl samozřejmě špatný, hrál dobře, ale vzhledem k pověsti která ho předchází jsem čekal že bude v něčem výjimečný a to nebyl ani náhodou, spíše se mě zdálo, když jsem ho srovnal se svým javorovým Pearl FFS, tak mu chyběla barva a výraz, byl takový plošší, uřvaný. Když vidím ty ceny za kolik se DW bubínky prodávají, tak mě napadá, jestli to není trochu mimo, přesně jak psal M. Vajgl.

Odpovědět

Zpět na „Virbl“