Pearl Sensitone 14x5 hliník

????
Odpovědět
pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od pampa »

Máte někdo zkušenosti s tímto bubínkem ? Po letech jsem dostal chuť na kov a hliník se mě zatím jeví zvukově nejzajímavěji.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od bubenik.zt »

To určitě není špatná volba. Klasický snare pro všechno řekl bych....

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od zdenal »

Zastávám názor že hliník je z kovových materiálů nejlepší. Nezaměnitelný, nádherně nakřáplý, přitom sušší ale zároveň barevný zvuk. Žádný jiný kov mě tak nezaujal. Pearl Sensitone hraje podle mě velmi podobně jako Ludwig Acrolite, ten má ale nevýhodu v osmi mušlích a obyč. ráfcích, mechaniku má Pearl jednoznačne lepší.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od sasa »

ho ho hó! a to bych se hádal.... mechanika P-85 u ludwigu je právě uplně skvělá naopak u sensitonu mě nebetyčně srala a nedařilo se mi jednuduše nastavit struník tak, aby nedusil, nebo naopak nebyl moc povolenej, 8 vs. 10 šroubů je irelevantní, mě se například ladí snáz 8 šroubů a nikdy jsem s tím neměl problém, vyzkoušej dát na ludwiga litej ráfek a zjistíš, že je o nějaký tzo procento pěknejch zvuků ochuzenej - sensitone je dobrej buben, ale acro je fakt lepší - ve všem.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od zdenal »

zvukově jsou super oba, bez diskuze. osm šroubů na jakémkoli virblu jsou pro někoho, kdo rád hraje o ráfek peklo, protože ladění prostě nedrží, a pokud jsou obyčejné ráfky tak nedrží ani s deseti šrouby, viz můj DW. když jsem hrál na Acrolita tak ladění slezlo během půl hodiny, u Sensitonu drželo stále, toť má zkušenost.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od pampa »

Tak čerstvě mám hliníkovýho Sensitona 14x5 doma, dnes jsem ho podrobil důkladnému testu. Co se týče mechaniky, bez jediný výtky, ladění drží i při dlouhý razantní hře, struník bez problémů. Co se týče zvuku, buben hraje ještě o třídu lépe než jsem čekal. A zatím u mě první kovový bubínek, který nemá ani při nízkém ladění žádné pazvuky, houkání a pořád dobře zní. Skvělý hliníkový zvuk, hezky nakřáplý, vřelý a přitom suchý. Citlivost a dynamika parádní. Za tři tisíce, co mě z bazaru stál, je to vynikající bubínek.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od milrach »

tak jsem konečně vyzkoušel hliníkovýho Sensitona 14x5 a spadla čelist. nádherný jasný křup, suchoučký a přitom barevný, zvuk absolutně na jedničku. a mechanika to samý, po hodině a půl ždímání hickorovýma 5b se ladění nehnulo ani o píď. celkově velmi povedený sexy bubínek :P

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od graceman »

Já musím s kvalitou Sensitone bubínků souhlasit - sice jsem ho nikdy neměl a v nejbližší době asi ani mít nebudu, ale jednou jsem mluvil s kámošem učitelem a ten mi řekl, že pokud chci jít do jistoty a neriskovat zklamání z investice, tak jít do sensitone - a na hliník taky padla řeč :-))

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od rastalien »

Jsem také majitelem 14x6,5 verze, koupené v minulém roce v rámci výprodeje DC za cca 5 tis. Zvuk vzhledem k ceně je perfektní a buben je dostatečně univerzální pro širokou škálu použití. Docela by mne zajímalo, jak by zněl s dřevěnými ráfky, možná časem zkusím tuto úpravu.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Pearl Sensitone 14x5 hliník

Příspěvek od zdenal »

Pearl Sensitone jsou skvělé a kvalitní všechny, ale přece jen se mně zdálo když jsem je zkoušel, že ten hliníkový z nich byl nejlepší, ten měl zvuk na úrovni těch nejdražších plechových snarů.

Odpovědět

Zpět na „Virbl“