Cestuje mi virbl :)

????
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Šupi »

Stává se to tak někomu? Při hraní se mi posouvá stojan s virblem směrem ke mně :), jelikož se mi to děje u různejch virblů a různejch stojanů, tak to asi bude technikou hry. Často hraju rimshoty - to je pravda.. Neni to takový problém, jelikož vždycky po písničce, po dvou, si ho posunu, ale jsou i songy kde virbl drtim celou dobu (např. cover Wish od NIN) a tam ten virbl popojede třeba i o 10cm..a to už neni uplně super - nehledě na to, že pokud je mikrofon statickej, tak to jezdí od něj.. Máte někdo podobnou zkušenost? :) :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Bobroněnko »

nikdy se mi to nestalo. nemáš blbej stojan? nebo blbě postavený? (málo roztažený nohy atd..)

edit: soráč, teď jsem se vzbudil a ještě nemám po kafi, už čtu, že se to stává u různých...

pak nevim, v životě sem se tím nesetkal. možná by pomohlo foto, jak to máš normálka nastavený. pokud nastavuješ stojan nestabilně, může to být i u různých...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Sam Jr. »

mě teda napadá akorát, že musíš úderama na bubíbek hrabat směrem k sobě - to by chtělo natočit na video. napadá mě situace, kdy sedíš dost vysoko, virbl máš docela nízko až někde mezi kolenama (možná i extrémně nahnutej k sobě) a každej úder je pak s předloktím hodně nahnutým k zemí a prostě část energie jde na pohyb k tobě. vyřešit to musíš buď změnou techniky a postavením/výšky virblu vzhledem k tvýmu posazu/postavě, kdy prostě budeš hrát údery kolmo na blánu nebo si pořídíš tak masivní stojan, že s to s ním nehne :)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Šupi »

Je pravda, že virbl mám celkem nízko, ale nepřijde mi to zas tak hrozný - mě to na hraní maximálně vyhovuje :D. Mám ho víceméně "narovno" - jen o jeden "zoubeček" nakloněnej k sobě :). Ale právě mi přijde, že údery hraju fakt kolmo (viz i ty rimshoty). Základnu stojanu mám defakto na nejširší - ale teď mě napadá, jak si stavíte stojan na virbl? Jednou nohou k vám nebo naopak? :) Na video jsem koukal, ale že bych hrabal paličkou k sobě to rozhodně nevypadá, možná je to fakt nějaký minoritní hrábnutí kterýho si nevšímám ani vizuálně a ani hráčsky. No, asi to bude pramenit z toho, že ho mám nízko. Každopádně díky za tipy :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Sam Jr. »

stojan dávám vždy 1 nožičkou kolmo k sobě, v obráceným případě by mě lezl do paty pedálu :) a neroztahovat nohy od stojanu moc, max do 45o pak už je to jak flatbase stojany, který jsou podle mě mnohem náchylnější na ujíždení - viz vektorový rozkládání sil atd. :)

a mohl bych ti jen doporučit jeden starej stojan od Pearlu, kterej měl na koncích bodce :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Sheafraidh »

Me se to stava taky obcas - na nekterych podiich to drzi a na nekterych to skace docela dost - ja nejsem uplne staticky bubenik a obcas se pri hrani trochu hybu a trosku poskakuju na zidli a to obcas vede k rozhybani praktikablu pod bicima a potom to jezdi. Nebo taky pri uderu zapruzi podlaha pod virblem a tim padem potom virbl i se stojanem trosku poskoci...
Treba ve zkusebne mi to nejezdi vubec, tam je docela tvrda podlaha, ktera nerezonuje.
Podle me to chce co nejtezsi stojan na virbl - nebo ty bodce by taky mohly pomoct...

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od graceman »

Zdravím. Tak pokud máš klasickej koberec pod stojany, tak to slyším teda poprvý :-D. Já mám celkem dobrej koberec s vyšším chlupem, stojan naprostou srajdu od Sonoru, nožky v co nejširší poloze a můžu do toho řezat jako hluchej do vrat a ani se to nehne. Pokud bych nevěděl co dál, tak bych zvolil nějakej způsob připevnění suchých zipů na spodní plochy nožiček, a jako poslední možnost ty bodce potažmo novej stand.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od gu-staff »

Nebo použít "Viking-style" a před každym hranim přivařit nožičky stojanu ke stovkám hřebikum zatlučenejch do prakťáku. Po koncertě to sundat flexou.

sry za offtopic

Ale vážně - tohle se mi nikdy nestalo. Hajtkovej stojan mi ujel snad tisíckrát dopředu tak, že jsem vypadal, jako bubeník po obrně, ale snare stojan nikdy nikam.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od milrach »

Šupi píše:Stává se to tak někomu? Při hraní se mi posouvá stojan s virblem směrem ke mně :), jelikož se mi to děje u různejch virblů a různejch stojanů, tak to asi bude technikou hry. Často hraju rimshoty - to je pravda.. Neni to takový problém, jelikož vždycky po písničce, po dvou, si ho posunu, ale jsou i songy kde virbl drtim celou dobu (např. cover Wish od NIN) a tam ten virbl popojede třeba i o 10cm..a to už neni uplně super - nehledě na to, že pokud je mikrofon statickej, tak to jezdí od něj.. Máte někdo podobnou zkušenost? :) :)
Tohle se běžně stává každýmu, kdo rád často hraje o ráfek.
Máš dvě možnosti:
1) koupit nejvyšší modelovou řadu stojanu, která má na koncích noh ocelové bodce, např. Pearl
2) koupit v železářství tři vruty, ideálně 1 cm dlouhé a 2 mm tlusté, vysunout gumovou patku z nohy a prošroubovat tím vrut (pokud je guma tvrdá, je dobrý před šroubováním předvrtat malým vrtákem).

Obě dvě možnosti jsou odzkoušené a 100 % funkční.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od RadimCep »

Musis mit dobrej koberec, ne nejakej "lesklej" po tom jezděj i ostatní věci...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Medák »

Mně virbl taky někdy trochu cestuje, ale jen na pódiích, která nejsou úplně stabilní a trochu se houpou. Ten Pearl stojan mě už taky napadl. Když je hodně blbý praktikábl, tak cestuje i kotel a hi-hata a člověk to musí po každé skladbě rovnat :?

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Cestuje mi virbl :)

Příspěvek od Brady666 »

Mě se teda ještě nestalo, že by mi něco jezdilo... pravdou je asi ten koberec, podle mě by neměl bejt moc tlustej... a co se týče toho stojanu na virbl, tak kámoš používá tenhle (taky mu jezdil virbl) a je maximálně spokojen

Mapex SF1000 - má dole nastavitelný hroty (viz. foto)

http://www.mapex.cz/image/mode-2/1501.jpg
http://www.mapex.cz/image/mode-2/1502.jpg
http://www.mapex.cz/image/mode-2/1645.jpg

Odpovědět

Zpět na „Virbl“