Laciné virbly renomovaných značek

????
milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od milrach »

graceman píše:Pardon, že se budu vtírat do rozjeté debaty, ale obecně se má za to, že litý ráfek to ladění prostě drží lépe, a kdo měl možnost mít pár let soupravu s jedním druhem ráfků a potom s druhým, tak to asi nemůže vyloučit - včetně mě....
No tohleto ví všichni, kromě Radka.P :-)
Samozřejmě že je to pravda, litý ráfek drží ladění naprosto skvěle, i kdyby jsi hrál nohama od stolů místo paliček tak s laděním nehneš.
Když jsemj měl virbl DW, ladil jsem ho i vícekrát za hodinu, peklo, připomínalo mi to silně staý Amati snare v tomhle. Pak jsem měl Pearl Chambers a FFS s litými ráfky a ladění drží perfektně. Ladím cca jednou za dva týdny, a i tak to jemon přejedu, rozladění bývá minmální.
A neplatí to jenom u virblu, ale i u celé sady, lité ráfky nejsou výmysl pro nic za nic...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od RadimCep »

U soupravy to není až tak potřeba (pokud to nekoupíš přímo se soupravou).

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Radek.P »

Já se nechci hádat o tom, jaký ráfek drží lépe ladění. Mám nyní dva skvělé bubínky, které mají plechové ráfky a žádný se nerozlaďuje. Typl bych, že víc než druh ráfku bude mít vliv na držení ladění právě povolování šroubů.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od onehalph »

milrach píše:Když jsemj měl virbl DW, ladil jsem ho i vícekrát za hodinu, peklo, připomínalo mi to silně staý Amati snare v tomhle.
A neplatí to jenom u virblu, ale i u celé sady, lité ráfky nejsou výmysl pro nic za nic...
Nevim nevim, cece - ja svoje dw s klasickyma rafkama (mam na mysli celou sadu, vcetne snare) ladim jen kdyz je prevazim do jinyho prostoru a to ne proto, ze by se rozladily, ale jen v souvislosti s jinyma akustickyma podminkama.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od graceman »

:roll: OBECNĚ VZATO......pro bubeníky, kteří si to berou na sebe to znamená, že to platí OBECNĚ - litina je prostě pevnější něž plech....sorry, ale ani já s tím nic neudělám :D . Ještě se to pokusím vysvětlit z jiné stránky:

Né každý bubínek s ohýbanými plechy se povoluje jako prase a hodně taky záleží na tom, jak na soupravu hraješ. 1000 silovejch rimshotů za víkendový hraní ti rozladí plechovej ráfek jinak, než plastový metličky.
Naposledy upravil(a) graceman dne 24 úno 2014 12:44, celkem upraveno 1 x.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od bubenik.zt »

Není to jen o tom, jestli je litina pevnější než plech, ale spíše o tom jak který materiál absorbuje chvění....

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Radek.P »

To graceman: Děkuji za poučení, ano, je pravděpodobné, že "silobicmen" s tím může pohnout dřív než já - spíš slabší konstrukce, takže pro každého dle jeho gusta.

Já jsem především reagoval na příspěvek, který obecně degradoval snare DW, jako by to snad byla nějaká sračka, která se Pearlu nemůže ani rovnat.
Já mám s mými DW stejnou zkušenost jako Onehalph, prostě se nerozlaďují.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od graceman »

Souhlasím, DW sračky nejsou :D

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Posluchac »

graceman píše:Souhlasím, DW sračky nejsou :D
Já mohu říci po zkušenostech, poněvadž se motám i okolo zvukařů, že pro zvuk celé kapely je kvalitní bubínek žádoucí. Protože většinou bubínky střední třídy ztrácí při dynamickém hraní až do forte nebo dokonce ff barvu. V tom bych řekl je zásadní rozdíl mezi top a střední třídou.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od zdenal »

Já jsem vždycky zastával názor že levný bubínky nehrajou. Nemají vůbec barvu, hodně přeznívají a mají různé pazvuky a nechtěné alikvoty...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od sasa »

litý ráfky jsou sice moc hezký, ale většinou jsou naprosto nahovno.
1) jsou těžký - když je něco těžký, tak to nevibruje=nerezonuje
2) sice líp držej ladění (i když toto samotný je spíš otázkou závitový trubky uvnitř mušle než otázka ráfku), ale taky se daleko hůř laděj - jsou pevný a nemaj tendenci "uhnout" prohnout se - takže když chceš mít buben naladěnej stylem "pleknutí játer na dlažbu" (což se někdy prostě chce) a nechceš aby ti bučel ještě půl hodiny po úderu, tak se zcela běžně u ohybanejch ráfků dělalo to, že si prostě jeden šroub na bubnu povolil víc, nebo naopak víc utáhl a často ti to vyřešilo problém, kterej dneska zvukaři odstraňujou nějakýma gejtama, gafou a jinejma kravina na Gé...
3) mluvím z vlastních zkušeností, neměl jsem málo bubnů (a stále ještě málo bubnů nemám) a to od Ludwigů po DW po Craviotto a věř mi, že jsem na všechny bubny zkoušel dávat litý ráfky a vždycky jsem je brzy sundal a to prostě proto, že to nikdy nemělo smysl (nikdy to nemělo smysl na drahý soupravy. u levnejch tama rockstar-pro to smysl mělo) - efekt to mělo jen takovej, že ten buben ztratil něco ze svýho "já".

má tedy někdo opravdu validní argument na to, aby mi rozmluvil, že litej ráfek je prostě v něčem lepší než ohýbanej?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Bobroněnko »

Ale...ale...oni to říkaj v reklamách...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od sasa »

no právě :lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od tomcorn »

Lidi mají rádi hodně materiálu - dělá to na ně dojem. Brzy očekávejme pedály s trojitým řetězem :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

tomcorn píše:Lidi mají rádi hodně materiálu - dělá to na ně dojem. Brzy očekávejme pedály s trojitým řetězem :D
...a s metrovym boardem...i kdyz zrovna ty s tvejma cinelama by ses mel podobnejch komentaru zdrzet 8)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od tomcorn »

Teď tam mám zrovna skoro samý lighty od Emotion :-)

Odpovědět

Zpět na „Virbl“