Laciné virbly renomovaných značek

????
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

Zdarec,

máte někdo zkušenost s lacinými virbly renomovaných značek (OCDP, Pork Pie, Spaun...)?

Viz např.:

OCDP
Pork Pie

Přijde mi, že za 5 litrů (s dopravou, clem a dph za 7) je to pořád nějak podezřele levný, když vezmu že jenom litej ráfek stojí přes litr jeden... To jde o nějakou basic řadu, která nedosahuje takových kvalit zpracování a materiálu jako ty top řady?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od tomcorn »

ráfek stojí přes litr na krámě tebe, ne toho výrobce v nákupu

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

tomcorn píše:ráfek stojí přes litr na krámě tebe, ne toho výrobce v nákupu
Jojo, to je jasný, jen by mně zajímal rozdíl mezi jejich custom virblama a těmahle "seriovkama", nebo jak to nazvat, když v ceně je rozdíl kolem 10.000. Myslím tím rozdíl ve zvuku a zpracování. Na youtube nezněj špatně, ale dobrej zvuk se dá natočit i na Amátce,když si dá člověk tu práci, a z recenzí se toho člověk moc nedozví, protože je jedna špatná na 30 dobrejch, nikdo nepřizná popravdě, že si koupil kravinu, která zní z prdele a mechaniku má na houby...hlavně že na tom má ten správnej štítek :idea:

Asi budu muset nějakej zakoupit, abych viděl a slyšel na vlastní uši.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Jan »

Gustaffe, před několika měsíci jsem koupil Pork Pie Bob, je to šestiapůlpalcová kopie Black Beauty a myslím, že vůbec ne špatná. Kdyby ten buben hrál úplně blbě, jako například Premier 14x3, co jsem koupil o něco dřív, přiznal bych to, ale zatím se mi zdá, že je velice dobrý s různými blanami i laděním. Nejvíc se mi líbí s PW3 a vysoko naladěný. To tak ale asi je u všech COB bubnů. Mechanika je poctivá, pravděpodobně tatáž, jako na jejich dražších nástrojích a chromování je taky v cajku. Hodně se ušetřilo na technologii, korpus je na rozdíl od Ludwigu svařovaný. Kdybys měl někdy cestu okolo Budějc, přijď si zahrát.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

Jan píše:Gustaffe, před několika měsíci jsem koupil Pork Pie Bob, je to šestiapůlpalcová kopie Black Beauty a myslím, že vůbec ne špatná. Kdyby ten buben hrál úplně blbě, jako například Premier 14x3, co jsem koupil o něco dřív, přiznal bych to, ale zatím se mi zdá, že je velice dobrý s různými blanami i laděním. Nejvíc se mi líbí s PW3 a vysoko naladěný. To tak ale asi je u všech COB bubnů. Mechanika je poctivá, pravděpodobně tatáž, jako na jejich dražších nástrojích a chromování je taky v cajku. Hodně se ušetřilo na technologii, korpus je na rozdíl od Ludwigu svařovaný. Kdybys měl někdy cestu okolo Budějc, přijď si zahrát.
Díky moc Jane, to jsem potřeboval (rozuměj "chtěl") slyšet. Ono je to těžký, na virbl, kterej bych chtěl (Pearl FFS javor nebo měď) nemám finance, a když se objeví nějakej z druhý ruky, na kterej bych peníze splašil, většinou je ve stavu, kdy se z něj dá udělat maximálně popelník, viz např.:

kurňa, nejde mi vložit odkaz, prostě Grahamrusseldrums.com má v nabídce právě Pearl FFS měď

Na první pohled slušnej stav za 5 tisíc, na druhej si člověk všimne rzi podél celýho korpusu v místě, kde je FFS obruč. Když chci detailnější fotky, tak se u Grahama zdráhaj a stylem poslanců naší PS napíšou, že buben je trochu "obnošený".

Takže řeším otázku, jestli koupit nižší model dobrýho výrobce, nebo nejlepší model, horšího výrobce...Nejlepší by asi bylo trochu přišetřit a pak si koupit to, co chci, ale to já neumím. Já chci všechno hned, nemám trpělivost.

Takže až mi přijdou rodičovský dávky, asi zkusím toho OCDP, nebo Porkpáje litl skvízra a uvidíme. Prodat ho můžu vždycky a moc na něm neprošustruju.

Do Budějek se asi jen tak nedostanu, ale díky za nabídku :wink:

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od milrach »

Samozřejmě každý má o zvuku své představy a jiný vkus, ale já jsem ještě nikdy neviděl levný virbl, který by držel ladění a měl kvalitní zvuk. Myslím že u bubínků platí více než kde jinde, že se zvyšující kvalitou roste i cena...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Sheafraidh »

To podle me plati i u cinelu (tam je taky dobry si priplatit), a vlastne i u bubnu, u kafe, whisky, audio zarizeni ... :-)
Ale jinak jde o to, co s tim ma clovek za plany - me staci mit jeden super virbl, se kterym jsem naprosto spokojeny a potom mit nejaky zalozni, prip. do jine zkusebny, na pujceni na koncert, kdyby neco, atp. ...
P.S.: vsechno uvedene je silne subjektivni a trochu OT...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

Sheafraidh píše:To podle me plati i u cinelu (tam je taky dobry si priplatit), a vlastne i u bubnu, u kafe, whisky, audio zarizeni ... :-)
Ale jinak jde o to, co s tim ma clovek za plany - me staci mit jeden super virbl, se kterym jsem naprosto spokojeny a potom mit nejaky zalozni, prip. do jine zkusebny, na pujceni na koncert, kdyby neco, atp. ...
P.S.: vsechno uvedene je silne subjektivni a trochu OT...
Když jsme u těch OT, koukám, že hraješ s Panychidou, ještě s ní hraje Honza Vaněk? Jestli jo, tak ho pozdravuj... :!:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Sheafraidh »

Tak tedy snad posledni OT:
Honza jeste hraje s Panychidou a pozdravuje zpatky :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

Sheafraidh píše:Tak tedy snad posledni OT:
Honza jeste hraje s Panychidou a pozdravuje zpatky :)
:twisted: Díky.

A zpět k tématu. Objednal jsem OCDP 14*6 maple, tak až to příjde, poreferuju...
DV016_Jpg_Large_502549_614_6x14_natural_black_burst1.jpg

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Brady666 »

trochu mimo mísu, ale zastanu se nejlevnějších virblů, co snad jdou koupit

Ve zkušebně a občas i na živo hraju na tohle

http://www.mapex.cz/image/mode-2/1485.jpg

14×3,5 - 1mm ocel

stojí cca 1.500,-

samozřejmě má mouchy - povoluje se docela často struník, cca po 10h hraní je potřeba dotáhnout všechny šrouby

ale za ty prachy je fakt super a hlavně při dobrým naladění hraje jako pořádnej "kýbl"...

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od DavyGrolton »

Brady666 píše:trochu mimo mísu, ale zastanu se nejlevnějších virblů, co snad jdou koupit

Ve zkušebně a občas i na živo hraju na tohle

http://www.mapex.cz/image/mode-2/1485.jpg

14×3,5 - 1mm ocel

stojí cca 1.500,-

samozřejmě má mouchy - povoluje se docela často struník, cca po 10h hraní je potřeba dotáhnout všechny šrouby

ale za ty prachy je fakt super a hlavně při dobrým naladění hraje jako pořádnej "kýbl"...
Ak sa povolujú skrutky, kúp si lepidlo na závity. Stačiť by mala aj teflonová páska.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Brady666 »

Dik za radu... Videl jsem na netu tohle:

http://bigbangdist.com/tightscrew.htm

Vypada to sice dobre ale cca 300kc/4ks, to je slusny :-)

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od DavyGrolton »

Tightscrew, Nylonlock, Rhythmtech Tensionrods... všetko je to pekné a dobré. Otázne je len, či a kolko si ochotný zaplatiť.
Teflonová páska stojí pár drobákov a urobí rovnakú službu. :wink:

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Brady666 »

já to myslel samozřejmě ironicky s tou cenou :-) nehledě na to, že se dají sehnat za desetinu ceny v lepším železářství... a ta teflonka je super nápad, mám jí v práci asi kilometr :-)

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od DavyGrolton »

Jasné, vpohode. Snáď ti to pomôže. Prípadne ten tmel kúpiš aj v nejakom moto obchode. Má väčšinou modrú farbu, stačí ním urobiť jednu bodku na závit a nechať zaschnúť pred zaskrutkovaním.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

[quote="gu-staff]

A zpět k tématu. Objednal jsem OCDP 14*6 maple, tak až to příjde, poreferuju...
DV016_Jpg_Large_502549_614_6x14_natural_black_burst1.jpg
[/quote]

Objednávku jsem nakonec zrušil a koupil Pearl Dennis Chambers (z bazaru), to nešlo nekoupit za tu cenu :-) Tak dnes jdu pro nové blány a začnu hledat "svůj" zvuk.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od milrach »

Jestli jsi koupil Pearl Chambers signature tak máš mou gratulaci, protože podle mě je to ten vůbec nej javorový bubínek ze všeho možného i nemožného, co na trhu je.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Posluchac »

Tenle bubínek bych koupil od Dana Hubáčka, kdybych už nebyl dříve domluven na DC s korpusem z DW Collectors. Poněvadž jsem ten bubínek slyšel v jednom sálu s mizernou akustikou a tenhle Pearl byl jednoznačně ze všech nástrojů na podiu nejlepší, čitelný a s nádhernou barvou.
Tak at´ti hraje :)

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od milrach »

Posluchac píše:Tenle bubínek bych koupil od Dana Hubáčka, kdybych už nebyl dříve domluven na DC s korpusem z DW Collectors. Poněvadž jsem ten bubínek slyšel v jednom sálu s mizernou akustikou a tenhle Pearl byl jednoznačně ze všech nástrojů na podiu nejlepší, čitelný a s nádhernou barvou.
Tak at´ti hraje :)
Mám zkušenost, že Collector nesahá Chambersovi ani po kotníky... Proti Pearlu mu chybí barva, dozvuk a medovost. A navíc se poměrně dost rozlaďuje, protože nemá litý ráfky. Chambers je top 1.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

No, to jste mně potěšili. teď ještě, abych já (kopyto) z toho ten zvuk dostal :wink:
Zatím jsem dneska provedl rozborku (rozebráno a vyčištěno vše, i jednotlivé mušle jsem rozebral na díly), nasazeny blány a teď si přes noc "sedají". Ve zkušebně potom budu laborovat s finálnim laděním....

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od Radek.P »

milrach píše:Mám zkušenost, že Collector nesahá Chambersovi ani po kotníky... Proti Pearlu mu chybí barva, dozvuk a medovost. A navíc se poměrně dost rozlaďuje, protože nemá litý ráfky. Chambers je top 1.
DW nechybí ani barva ani nic jiného a nerozlaďuje se, jsou to bubínky z vyšších sfér a v této kategorii bych si netroufl obecně něco hanit a říkat, že jedno je lepší než druhé. To, že by se měl buben rozlaďovat, že nemá litý ráfky je divný názor, nevím jak si na to přišel, ale jak je libo ...
Na následujících odkazech jsou zvukové ukázky z podobné cenové kategorie pro srovnání:
http://www.thomann.de/cz/dw_satin_oil_14x05_snare.htm
http://www.thomann.de/cz/pearl_dc5314d_ ... ambers.htm
Zde je to už jen o preferencích zvuku. I dobrý nástroj bude hrát blbě, když ho nenaladíš.

Ten bubínek od DW jsem slyšel na živo a mohu potvrdit, že je to docela pravdivě nahrané a zachycuje jeho charakter.
Ten Pearl byla asi dobrá volba a pokud byl za dobrý peníz, tak gratuluji.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od gu-staff »

Radek.P píše: DW nechybí ani barva ani nic jiného a nerozlaďuje se, jsou to bubínky z vyšších sfér a v této kategorii bych si netroufl obecně něco hanit a říkat, že jedno je lepší než druhé. To, že by se měl buben rozlaďovat, že nemá litý ráfky je divný názor, nevím jak si na to přišel, ale jak je libo ...

Zde je to už jen o preferencích zvuku. I dobrý nástroj bude hrát blbě, když ho nenaladíš.

Ten bubínek od DW jsem slyšel na živo a mohu potvrdit, že je to docela pravdivě nahrané a zachycuje jeho charakter.
Ten Pearl byla asi dobrá volba a pokud byl za dobrý peníz, tak gratuluji.
Přesně tak.

(a pro info, dostal jsem ho za 7.000, přičemž je jako nový)

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od graceman »

Pardon, že se budu vtírat do rozjeté debaty, ale obecně se má za to, že litý ráfek to ladění prostě drží lépe, a kdo měl možnost mít pár let soupravu s jedním druhem ráfků a potom s druhým, tak to asi nemůže vyloučit - včetně mě....

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Laciné virbly renomovaných značek

Příspěvek od RadimCep »

Teflonová páska je dobrá, používám..

Lité ráfky na levnějších bubnech drží lépe ladění (nebo ladění možná ne, ale šrouby se tak nepovolují).

Celkem pomáhají i silikonové podložky pod šrouby.

Jinak gratulace :))

Ještě trochu OT: I levné bubínky (pearl export) můžou pěkně hrát po trošce tuningu. Buben jsem odstrojil, přebrousil jemným šmirglem vnitřek, koupil nové blány, nový struník a lité ráfky a hraje to v rámci možností pěkně. (Ráfky jsem měl doma už delší dobu (ještě když jsem je chtěl dát na nějaký Mapex)

Odpovědět

Zpět na „Virbl“