Mosazné ráfky

????
Odpovědět
Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Mosazné ráfky

Příspěvek od Posluchac »

Přátelé.
Prosím o poznatky, kdo jste se ve své praxi setkal s mosaznými ráfky, s jejich povrchovými úpravami, klady, zápory...
Do jakého stylu se hodí?

A kde sehnat jako náhradní díl?
Snare bubínky s mosaznými ráfky vyrábí např. Taye, Tama.
Odkaz na Taye v ČR. http://www.hmusic.cz/t_snares.htm

Tama
Přílohy
images_010.jpg
images_010.jpg (9.16 KiB) Zobrazeno 2101 x

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Mosazné ráfky

Příspěvek od bubenik.zt »

Tak třeba charakter přeznění na starých virblech Ludwig Supra a Acrolite je jiný než s ocel. ráfky. Sám jsem si to vyzkoušel. Mě se to líbilo vzhledem ke stylu který s kapelou hrajeme. Ale třeba u Ddrum C. Apice nebo u Tama KA trackmaster mě to nijak nezaujalo, páč tyhle bubínky na můj vkus moc hulákaj :!: . Takže je potřeba to prostě zkoušet na různých bubnech.....Každýmu vyhovuje něco jinýho...
Dají se sehnat třeba tady: http://www.tikidrums.com/shop/drum-buil ... egory_id=8

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Mosazné ráfky

Příspěvek od Posluchac »

Díky. Zakoupil jsemTama Power Metal PB 355 -14 na 5,5.. Korpus bronz, mosazné ráfky .. :) Rim shoty s mosazným ráfkem znějí podle mne lépe, barevněji, než jiné mé bubínky s plechovými ráfky.. A s pomocí přídavného, externího tlumítka je bubínek vlastně univerzální.
Přílohy
31650703.jpg

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Mosazné ráfky

Příspěvek od Šupi »

A neohýbá se ta mosaz? Jako mě se po čase lehce deformujou i ocelový (když to nejsou liťáky), tak bych se té mosazi celkem bál..

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Mosazné ráfky

Příspěvek od Posluchac »

Zkusil jsem několik ocelových a dva mosazné ráfky (horní, spodní) položit na rovnou plochu.. Všechny jsou z mých bubínků a průměr všech ráfků 14 "...Ty mosazné jsou ze snare Tama Pover Metal PB 355, stáří 12 let. Stáří ocelových obručí také i více jak 10 let. Mírný průhyb byl pouze u nejmladšího (cca 3-4 roky) ocelového ráfku zn. Pearl a to u spodního v místě obdélníkového výřezu pro strunění.

Shodou okolností dle nabídek různých bubínků k prodeji původně s mosaznými ráfky a pozdějším nahrazením ocelovými odhaduji životnost minimálně na 15 let...
S tím, že ocelový vám zase po takové době může zkorodovat. A je otázka, jestli některý z řady dřívějších majitelů bubínků s mosaznými ráfky si je raději neponechal a ocelovými pak nenahradil úmyslně.

Odpovědět

Zpět na „Virbl“